škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapıya Su Dolması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 10 aydır Rapid kullanıyorum bu durumla hiç karşılaşmadım İlginc

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de var o yağmurdan sonra kapıyı açtın mı şaaarrr diye bi sesle ön tekerin arkasına boşalıyor. Ben uzun zamandır branda kullanıyorum o sorun yok ama çok da problem olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı yaman39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba , ramazan bayramınız mubarek olsun.
malesef bizim rapid de bayram temizliği yaparken arka kapılardan sular gelmeye başladı bende çekim yapıp paylaşmak istedim bayram sonrası servise götürüp baktırmak gerekecek.https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yv4ZXYrG8W4

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yuh artık nerden baksan 1 lt su çıkmış
trabzondayım 1 seneyi geçti ama bende hiç böyle birşey olmadı. camlardaki plastikten girmiş muhtemelen

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yaman39;474343
malesef bizim rapid de bayram temizliği yaparken arka kapılardan sular gelmeye başladı bende çekim yapıp paylaşmak istedim bayram sonrası servise götürüp baktırmak gerekecek.https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yv4ZXYrG8W4

Hocam elinize sağlık, hiç aklıma gelmemişti videoya çekmek. Tam da bendeki sorun ile aynısı. Servise götürdüm videodaki gibi el ile çekip boşaltma çözümünü sundu! ve de istersen lastikleri biraz kesebilirim dedi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Tahliye deliklerini kontrol ettiniz mi peki arkadaşlar?

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu ne ya o kadar su alırmı ya deniz derya olmuş mübarek

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yaman39;474343
:confused: :(
Bu bir facia resmen.
Su, kapının için dolmuş olsa gerek.... contaya bu kadar su birikmesi olmaz.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadarı çok fazla yahu. Bir ton para verip aldığımız arabalarda bence bu olmamalıydı yani. :( :hmm:

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaş biri yukarıdan su mu ekliyor  ne.... o kapıda o kadar su birikmesi çok ama çok mantıksız...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;475425
arkadaş biri yukarıdan su mu ekliyor  ne.... o kapıda o kadar su birikmesi çok ama çok mantıksız...

Bu Alaman yardımı arkadaşlar. Bizdeki kuraklığı gören Alaman dostlarımız Türkiye'ye sulu araba göndererek destek olmaya çalışıyorlar :kiki:

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki tahliye deliklerini balmumu kapatmıştır,iyice kontrol edin.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 10 aydır kullanıyorum bu duruma rastlamadım hiç. Kışın sağanak yağışta 8-9 saat yol yaptım, araç garajda değil dışarıda duruyor, bu durum başıma gelmedi. Ancak birden fazla araçta bu durum olduğu için servislerin sorunu dikkate alarak üreticiye bildirmesi ve sorunun tespit edilmesi lazım. Sonrada çözüm yapılır.
Su o kadar çok ki fitillerin içinde birikmesi imkansız. Muhakkak kapının içine giriyor. İleride cam motoru bozulur kapının içi pas yapmaya başlar. Can sıkıcı bir durum ama çözümü zor olmasa gerek.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün farkına vardım arka silecektende su alıyor. yıkandıktan sonra bagaj kapağını açınca içerden silgecin oradan su sızıyor. Bakalım. Bunuda servise götüresim yok. Yıkamacı bundan bir tane daha geliyor onunkinden de akıyor dedi.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tezyikli suyla yıkamamanızı öneririm. öyle yıkayanlar varki su basıncıyla kaporta üzerinde ne varsa söküp atıyor, resmen kazınıyor.ayrıca dış aksamlara çok fazla zarar veriyor.
ayrıca iğne ucu  kadar delik olsa içine su alır, nerelere su tutulduğuna dikkat etmek lazım.
benim önerim köpükten sonra araba çok topraklı değilse yumuşak bezla arabayı çizmeden hafiten ovalayıp uzak mesafeden sadece köpüğü giderecek kadar su sıkılması.