škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2005 fabia 1.4 special katalizör sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha öncede yazmıştım sürekli eksoz ikaz ışığı yanıyordu .. Sanayide özel servise götürdüm ışığı söndürttüm ama katalizör de sorun olduğunu ve muhtemelen değişmesi gerektiğini ve masraflı olduğunu söyledi.. Arabam çekişten düştü 4 cü viteste 90-100 zor görüyor ve araba bağırıyor...

Katalizör nedir ?
 Maliyeti ne kadar olur?
 çıkma vs takabilirmiyim ..
 Isparta merkezden yardım bekliyorum.....

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
katalizör:egsoz eminyonlarının euro3-4-5 stardartları seviyesine çekilebilmesi için egsozdan çıkan zehirli gazları kimyasal bir işlemden geçirerek karbondioksite dönüştüren parçadır(tabi tamamını değil elinden geldiği kadarını)

ne kadardır:Bizim araçlar için 1000tl dolaylarında işçilik vs derken fiyat değişir tabi

Çıkma:Tabiki takabilirsin ama genel ömürleri 5 yıl yada 100.000km olan bir parçadır...genelde iptali yapılır yerine susturucu takılır...tabi muayenede sıkıntı yaşarsınız...

Piyasada içi boş katalizör görünümlü susturucular mevcut yada universal euro3 standartında katalizörlerde mevcut fiyatları bi son susturucu ile aynı seviyelerde
işlev olarak cevreyi koruma dışında sana pek bi katkı sağlamaz...
tıkanması durumunda %30-%40 a kadar performans kaybı gözlemlenebilir
Dağılması durumunda egsozda şangırtı sesi duyulur ve son susturucuyu tıkayabilir...

en iyisi çekin arabayı bir egsozcuya deyinki arabam gitmiyo egsozla alakalı olabileceği söylendi...gerekli açıklamayı yapar iyi bir usta Orjinal çıkma veya universallar hakkındada ayrıntılı bilgi verebilir...

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fabiaman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende baya muzdariptim bu konudan orjinaline 1800 yan snayi ye 800 dediler çıkma bulmak istedim ama zor oldu. eğer istersen bende bir tane orjinal var uyarı ışığı falanda yakmıyor yalnız biraz tıngırtı sesi geliyor ısındığında sanırım içinin temizlenmesi gerekecek. lazım olursa haberim olsun bişeyler yapabilirsek değerlendirelim.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın çekişinin düşmesinin ve bu arada bağırması, bimiyorum motor devir sayacına da baktınız mı? bu arada motor devri, vitese göre yaptığınız km/h'ye göre yüksekse, bu durumun katalitik konvertörle değil debriyaj baskı-balata yada sistemiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Konvertörün doluluk nedeniyle tıkalı olduğu durumda motor bağırmaz tam tersine zorlanır garip bir homurtulu bir ses çıkartır araç gitmez,zorlanır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
isterseniz sanayide güzelce iptal ettirin çıkan katalizörü sakın atmayın orada bırakmayın. en kötü ihtimalle 2yılda bir muayneye girmeden tekrar sök tak yaparsınız. ya da mustafa beyin söylediği gibi katalizör görünümlü bir susturucu tkarsınız oraya.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben susturucu taktırmıştım katalizörün içi unufak olmuştu . ne öncesinde ne de sonrasında bir değişiklik göremedim. muayeneden de sorunsuz geçti.