škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia DSG TITREME

mrtyl07 · 35 · 15310

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustafao;463846
Arkadaşlar benim araçta dsg de 1. Vitesi hic görmedim hep 2 ile kalkiyor .normalmi
Dümdüz bir yerde durun. Vites D konumunda olsun. Freni bırakın ancak hiç gaz vermeyin. Araç ilerlemeye başlar ve bir araç boyu yol aldığı anda 2. vitese geçiverir. Tam olarak durmaz ise tekerlekler asla 1. vitese atmıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;463861
Dümdüz bir yerde durun. Vites D konumunda olsun. Freni bırakın ancak hiç gaz vermeyin. Araç ilerlemeye başlar ve bir araç boyu yol aldığı anda 2. vitese geçiverir. Tam olarak durmaz ise tekerlekler asla 1. vitese atmıyor.

Atıyo hocam okadar da değil eğimli yokuşlarda yavaş yavaş ilerlerken 1 e alıyo da zorluyo gene :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Esariipek;463862
Atıyo hocam okadar da değil eğimli yokuşlarda yavaş yavaş ilerlerken 1 e alıyo da zorluyo gene :)

Benim kullandığım DSG' li araçların hiçbirisi yapmadı. Hatta firmaya yeni bir Passat 1.6TDI DSG kiralandı ve dün havalanına gittim. Dur-kalk trafikte bile 1. vitese almadı. Çok zorlandığı bir yerde bir-iki sefer aldı. Onun haricinde denk gelmedi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba rampada, yavaş hızda zorlanınca hemen 1'e düşer..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;463956
Benim araba rampada, yavaş hızda zorlanınca hemen 1'e düşer..

Bizdekiler iyice zorlanmadan atmıyorlar yahu!:blm::hmm:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;463974
Bizdekiler iyice zorlanmadan atmıyorlar yahu!:blm::hmm:

Son aksiyonu yapıldı mı? DSG yağ değişimi + yazılım güncelleme
Ben yaptırdım, geçişler de yumuşama hissettim..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;463990
Son aksiyonu yapıldı mı? DSG yağ değişimi + yazılım güncelleme
Ben yaptırdım, geçişler de yumuşama hissettim..
İlk servis için 15.000km' yi beklemek istediler. Şirket öyle deyince ben de güncelleme, yağ değişimi, ...vs. şeylerden bahsetmedim bile. Yalnız sıfır olarak kiralanan Passat' ta da çok zorlanmadan 1. vitese almadı hiç.:hmm::blm:

Çevrimdışı OKTAVİA54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçımda da yaklaşık 1-2 aydan beri var sabah ilk çalışmada tam olarak titreme değil ama ufak ufak vurma yapıyor. motor soğuk olduğu için diye düşünmüştüm yanlız 20-30 km gittikten sonra kırmızı ışıkta durdum şiddeti biraz daha arttı. servis herhangi bir sorun yok diyor. jetta kullanan bir abimizde aynı sorun var enjektörlerden kaynaklanıyor demiş özel bi servis ve değiştirdi enjektörleri sorun ortadan kalktı. acaba bunun sorunuda o olabilirmi?
1.6 Elegans DGS TDI

Çevrimdışı sdinc76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım aynı sorun bende de var. Sabahları il 4 km boyunca sanki şoför koltuğunun altından biri vuruyormuş gibi bir darbe hissi var. Yanda oturan da hissediyor bunu. Devir göstergesinde hiç oynama yok, vitesin değişiminden hiç etkilenmiyor, fren ve gaz konumundan hiç etkilenmiyor. Fakat 4 km den sonra veya 6-7 saatlik bekleme sonrası hiç yapmıyor. lütfen çözersek haberleşelim. Şu anda yakıttan şüpheleniyorum, Shell'i bırakıp totale geçeceğim, bakalım ne olacak ...

Çevrimdışı eski

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vurma ve titreme benzeri sorun bende hissediyorum ara sıra Salı servise götürmüştüm bu sorun için Elektrikler yoktu geri döndüm ilk fırsatta tekrar gideceğim. yakıt veya kurum yakma olabilir.

Çevrimdışı kdryksk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sdinc76;493005
Arkadaşım aynı sorun bende de var. Sabahları il 4 km boyunca sanki şoför koltuğunun altından biri vuruyormuş gibi bir darbe hissi var. Yanda oturan da hissediyor bunu. Devir göstergesinde hiç oynama yok, vitesin değişiminden hiç etkilenmiyor, fren ve gaz konumundan hiç etkilenmiyor. Fakat 4 km den sonra veya 6-7 saatlik bekleme sonrası hiç yapmıyor. lütfen çözersek haberleşelim. Şu anda yakıttan şüpheleniyorum, Shell'i bırakıp totale geçeceğim, bakalım ne olacak ...

Arkadaşım tam anlattığın şekilde bende de aynı durum söz konusu.

Çevrimdışı sdinc76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Konu geçen hafta itibariyle benim için çözüldü. Daha önce hep Sheel'den yakıt alıyordum. Focus 'da bu yakıttan gayet memnundum. WV TDi motorlardan bu yakıtın pek efektif olmadığını duymamla değiştirme kararı verdim.Depoyu baya  azaltıp Shell Excellium aldım ve  sorun çözüldü. Artık vurma hissi yok, sorun kaynağı çok düşün olan rölanti devir değerinin Shell yakıtta teklem yapması. Çözümü aracı N 'e alıp, gaza hafif dokununda vurma hissinin kaybolmasından anlamıştım...

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
Alıntı yapılan: sdinc76;495456
Merhaba,

Konu geçen hafta itibariyle benim için çözüldü. Daha önce hep Sheel'den yakıt alıyordum. Focus 'da bu yakıttan gayet memnundum. WV TDi motorlardan bu yakıtın pek efektif olmadığını duymamla değiştirme kararı verdim.Depoyu baya  azaltıp Shell Excellium aldım ve  sorun çözüldü. Artık vurma hissi yok, sorun kaynağı çok düşün olan rölanti devir değerinin Shell yakıtta teklem yapması. Çözümü aracı N 'e alıp, gaza hafif dokununda vurma hissinin kaybolmasından anlamıştım...

Total excellium a geçiş yaptınız sanırsam 5 yıldır octavia dizel kullanıyorum aynı sorun soğuk havalarda benimde başımda shell vpower dışında hiç yakıt almadım.
nasıl memnunmusunuz totalden

Çevrimdışı smandaci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
TDI motor için Total Excellium euro dizel mi öneriyorsunuz?

Çevrimdışı sdinc76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drscapula;495460
Total excellium a geçiş yaptınız sanırsam 5 yıldır octavia dizel kullanıyorum aynı sorun soğuk havalarda benimde başımda shell vpower dışında hiç yakıt almadım.
nasıl memnunmusunuz totalden
Pardon düzeltme, evet Total'e ait istasyonlardan birinden ( Firma ismi önünde DOCO eklemesi var) Total Excellium aldım, vurma hissi kayboldu. Genel olarak memnunum. Demekki motor dizaynına uygun yakıt seçmek gerekiyor. Focus TDCi varken , Shell iyiydi ama Octavia DSG TDi 'a olmadı.