škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç fazla zorlanmış dedi servisteki usta

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dissector

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 model DSG'lerde arıza yok deniyordu,demek halen sorunu çözemediler.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biraz da şans meselesi sanırım ben de bazı yokuşlarda erken vites yükseltsin bağırmasın diye manüele alıp vites artırıyorum sonra otomatiğe geçiyorum ama maşallah bişey olmadı şimdilik.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG konusunda o kadar çok şey yazıldı konuşuldu ki bende korkumdan gittim manuel aldım ama iyiki manuel almışım benim gibi arabayı sürekli dinleyen biri sanırım birşey oldu olacak diye sürekli diken üstünde olurdum. DSG'li arkadaşlara'da keyifli ve sabırlı sürüşler dilerim.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG nin keyfi manuelde yok valla. ben de düz vites severdim ama DSG resmen otomatiğe alıştırdı beni.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;457357
DSG nin keyfi manuelde yok valla. ben de düz vites severdim ama DSG resmen otomatiğe alıştırdı beni.

Orası kesindir hak veririm benimki sadece kafam rahat olsun ayağım debriyajdan biraz yorulsa da olurdan ibaretti :)

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;457183
Bugün benim başımada ilginç bir olay geldi. Sıkışık trafikte aracı manuele aldım. Araç 1. Viteste hafiften titreme yaptı. 3 ya da 4 kez devam etti bu durum. Sonra D'ye aldım. D'de bir sıkıntı yok. Sıkışık dediğimde 5 dklık bir sıkışıklık. Neyse daha sonra rampada ışıklarda durdum. S/S devreye girdi. Yeşil ışık yanınca hareket etmek istedim. Araç çalıştı ancak gaz verdiğim halde hareket etmedi. Vitesi boşa aldığımı sandım bir an. Göstergeye baktım D1 yazıyordu. Gaz vermeye devam ettim. Baktım gitmiyor, frene bastım. Tekrar gaza yüklendim bu sefer araç zorlanarak hareket etti. Aynı olay bir başka rampada yine başıma geldi. İlk defa böyle bir olayla karşılaştım. Acaba benim kavramada da sıkıntı olabilir mi?

Aracı 2 gündür deniyorum. Aynı şikayetleri bir daha yaşamadım. Muhtemelen servise gitsem test sürüşünde de yapmayacaktır.  Önce arka amortisör sorunu, sonra sunrooftan gelen tıkırtılar, şimdi de kavramadan şikayet edersem durduk yere paranoyak müşteri damgası yemeyelim bari.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: genious61;457403
Aracı 2 gündür deniyorum. Aynı şikayetleri bir daha yaşamadım. Muhtemelen servise gitsem test sürüşünde de yapmayacaktır.  Önce arka amortisör sorunu, sonra sunrooftan gelen tıkırtılar, şimdi de kavramadan şikayet edersem durduk yere paranoyak müşteri damgası yemeyelim bari.

İster araba olsun ister başka bir şey, aklımda sorular varsa "manyağın önde gidenine denk geldiniz" şeklinde başlarım konuşmaya. Sonra sıkıntı yaşamaktansa, varsın paranoyak desinler bence.