škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg Kavrama Değişimi

lezgin · 21 · 12394

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar yeti mizin dsg si daha 16 bin km de arızalandı. aşırı titreme problemi oldu. özellikle 1 den 2 ye atarken. bunu da daha çok şanzıman sıcakken yapıyordu. 1 hafta boyunca servisle boğuştuktan sonra garantiden kavrama değişimi kabul edildi.Bu titreme problemini yaşayan arkadaşlar varsa hiç düşünmeden hemen servislerin yakasına yapışsın.

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla nasıl becerdiniz değiştirmeyi anlatırmısınız.

ben bu problemden dolayı
2 kere oguslar otoya bir kerede yüce otoya gittim. test sürüsüne cıktık. haliyle test surunde birşey cıkmadı diye hiçbir işlem yapmadılar. Sizde test sürüsünde titreme oldumu?

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crgn;457506

ben bu problemden dolayı
2 kere oguslar otoya bir kerede yüce otoya gittim. test sürüsüne cıktık. haliyle test surunde birşey cıkmadı diye hiçbir işlem yapmadılar. Sizde test sürüsünde titreme oldumu?

evet şansım vardı bütün testlerde titredi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crgn;457506

ben bu problemden dolayı
Oğuşlar' ın mekanik bilgisine pek güvenmeyin. Yapabiliyorsanız Yüce Oto/Kartal' a gidin.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aha ben bugün yüce de idim kafam karıştı ama hizmet on numara
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı c.muhammed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 TSI DSG Yeti sahibiyim benimde kavrama setim komple değişti. Şikayetlerin aynısı bende de vardı araç 1. vitesten 2. vitese geçerken arada sırada titreme yapıyordu. Araç garantili olduğu için servise gittim ve şikayetimi söyledim tabi test sürüşü yaptık ve herhangi bir titreme olmadı bunun normal olduğunu söyleyip pul taktılar ve güncelleme yaptılar. Tüm bakımları yetkili serviste yaptırdım ve her servis zamanı şikayeti söyledim hep ustalardan normaldir cevabı aldım. Garanti süresi bittikten 20 gün sonra ekranda arıza işareti verdi ve tekrar servise gittim bu kez Yüce Oto'ya gittim. Aracı bilgisayara bağladılar ve şanzımana yeteri kadar voltaj gelmiyor diye aküyü şarza taktılar bu işlemden sonrada değişen birşey olmayınca kavrama seti değişecek diye geri dönüş oldu ve 2 parça için 12.000 TL masraf çıkarttılar. Fakat saolsunlar araçta başka herhangi bir sorun olmadığından tüm bakımların servislerde ve zamanında yapıldığından dolayı iyi niyet garantisi kapsamına aldılar ve %100 iskonto çıktı. Sadece 430 TL işçilik ve yağ ücreti ödeyerek yeni bir DSG sahibi oldum 1 yıl garantisi var fakat içim rahat değil 1 yıl sonunda da aynı sorun olursa en az 10.000 TL masrafı var malesef. Titreme yaşayan arkadaşlara tavsiyem üzerine gitsinler zamanında hiç normal bir durum değil.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birinci viteste titreme aslında aşırı olmadıkça normal manuel viteslerde bile titreme olayı oluyor baskı balata olduğu sürece titreme olur

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu sorun bütün dsg  otomatik yeti lerde var mı? hangi yılda çıkan araçlarda var acaba ?
bununla ilgili servis araçları çağırdı mı acaba?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çagırmamış ancak giden araçlara da alan kontrol formuna göre yeni yazılım yüklemesi yapılması gerkiyor onu sorabilirsiniz
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;457888
Çagırmamış ancak giden araçlara da alan kontrol formuna göre yeni yazılım yüklemesi yapılması gerkiyor onu sorabilirsiniz

geçenlerde gittim pullama yapıp yeni yazılım yüklediler. garantiden yaptık dediler. aracımın garantisi dolmuş olduğu için içimde bir tedirginlik var. böyle okudukça aracımdan soğuyorum ya. :(

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde garantim çoktan dolmuş olmasına ragmen logoyu deiştiler çünkü alan işlemleri formunda skoda merkez tarafından konmuş o iş hatta şanzıman güncellemde orada yazıyordu bana evrakı gösterdiler oradan biliyorum.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yağ değişimi ve güncelleme yapıldı fark olarak sadece 1 den 2 nci vitese geçerken daha yumuşak geçiyor başka da şimdilik pek bir şey hissetmedim.

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;462244
Bugün yağ değişimi ve güncelleme yapıldı fark olarak sadece 1 den 2 nci vitese geçerken daha yumuşak geçiyor başka da şimdilik pek bir şey hissetmedim.

servise gidince kendilerimi yağı değiştirdi. bu yağ şanzıman yağımı. ben servise gidip talep etsem benimde değiştirirler mi?

Çevrimdışı gulcex34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Ocak 31 de bu yıl yeti aldım su an 2000 km yi geçtim. İlk yağ değişimi ve servis  zamanı gelmiş mi? Bir de aracı kullanırken ayağımın altında pedallara dokunduğumda tekerlek dönüyomuş gibi bir şey hissediyorum ne bu acaba?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavimatik;462641
servise gidince kendilerimi yağı değiştirdi. bu yağ şanzıman yağımı. ben servise gidip talep etsem benimde değiştirirler mi?

dsg lerde mevcut olan sentetik şanzıman yağını mineral yağ ile değiştiriyorlar. benim araç güncelleme listesinde olduğu için periyodik bakımda yapılacakmış zaten ama ben beklemek istemedim şanzıman yağ değişimi, dsg güncellemesi ve mekatronik ayarı yapıldı. sizde servisi arayıp şasi no dan baktırın belki sizin aracı da kapsıyordur