škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hararet göstergesi fabia 2001 1.4 mpi 68 bg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hüseyinküçük

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracı alalı 6 gün oldu yalova bursa arası kullanmak için aldım. sizlere bir sorum olucak. önceki aracım  BMW 'ydi şimdi 1.4 mpi motor 68 2001 model fabişim oldu :D.. ancak aracın hararet göstergesi en dipte biraz dur kalklarda 92 gibi çizgiyi biraz geçiyo ama 80-90 hızlarda en dipte duruyo.birde motor sesi kışır kışır gibi ses var. arabayı alırken ustaya gösterdim fabialarda oluyor dedi.. motorunda sorun yok dedi.. motor sesi normalmi 2. si de hararet gösterkesi normal olarak 90 'da olması gerekkmezmi. yolda giderken bir inip bir çıkması kuşkulandırdı beni.. araçta benzinli  125 tl benzin ile 350 km yaptım normal mi.. yardım ederseniz sevinirim..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısındıktan sonra 90 da durması lazım tabi. hararet sensörü bozuk olabilir. kışır kışır ses de yağ pompası sesi olabilir normaldir. gene de bir kaç ustaya daha sorun

Çevrimdışı hüseyinküçük

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hararet sensörü hararet müşürü alınca düzelirmi? teşekkürler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hüseyinküçük;455095
hararet sensörü hararet müşürü alınca düzelirmi? teşekkürler

termostat değişmesi gerekiyor sesnsörle alakalı değil

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimal termostat kapatmıyor , onun için hararet düşüp yükselir.

Motordan gelen " kışırtı " için devirdaim pompasını kontrol ettirin . Devirdaim dağıtmış olabilir , bir süre " kışırtılı " çalışır daha sonra soğutma sıvısını kaçırmaya başlar ve araç hararet yapabilir...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hararet arızalı termostattan kaynaklanıyor.
"Kışır-kışır" olarak ifade ettiğiniz ses ise sanırım eksantrik zinciri zira aracınızın 1.4MPI 68HP olduğunu belirtmişsiniz. Bu motorların eksantrik tahrikleri zincirlidir.

Çevrimdışı hüseyinküçük

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı yeni aldım aynen 2001 skoda fabia 1.4 68 bg olanı. aracı tanımaya öğrenmeye çalışıyorum.. hepinize çok teşekkür ederim

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hüseyinküçük

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
termostat değiştirdim sorun çözüldü teşekkürler şimdi 90'Da tam dik olarak duruyo... önceden devamlı sıfır noktasındaydı hararet göstergesi. Önceki termostatım arızalı olması nedeniyle motorum devamlı soğuk muydu peki? çünkü hararet göstergesi en dipteydi?

Çevrimdışı hüseyinküçük

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 117 binde triger zincirinden geliyor diye düşünüyorum sesin.. triger zincirini değiştirsem ses kesilirmi ve kaça mal olur bana ..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hüseyinküçük;455239
aracım 117 binde triger zincirinden geliyor diye düşünüyorum sesin.. triger zincirini değiştirsem ses kesilirmi ve kaça mal olur bana ..

Oncelikle sesin kaynaginin kesin olarak triger zinciri olduguna karar vermeli, sonrasinda da degisim yapilmali. Degisimin yuksek maliyeti olmayacagini dusunuyorum.

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hüseyinküçük;455238
termostat değiştirdim sorun çözüldü teşekkürler şimdi 90'Da tam dik olarak duruyo... önceden devamlı sıfır noktasındaydı hararet göstergesi. Önceki termostatım arızalı olması nedeniyle motorum devamlı soğuk muydu peki? çünkü hararet göstergesi en dipteydi?

sizinde söylediginiz gibi termostat arızasından gösterge dogru oranları göstermedigi için yanlış ölçüm yapıyordu. motor çalıştıktan sonra ortalama 3-5 dakika sonra 50-60 derece sıcaklıga ulaşıyor o yüzden motorun soguk kalma gibi bir ihtimali bulunmamakta