škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bluetooth kiti eklenebiliyor mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar. ben haziran ayında a7 yeni kasa octavia 1.6 tdi elegance dsg satın aldım. bayinin yetersizliği yüzünden beklememe rağmen bluetooth lu araç gelmedi ve bende bluetooth suzunu aldım. BENİM ARACIMA ORİJİNALİ GİBİ BLUETOOTH takılabiliyor mu. direksiyonun sağ kısmındaki bluetooth düğmesi değişip orijinal bir şekilde yapılabilir mi. bilgisi olan varsa yardımcı olmanızı bekliyorum. teşekkürler.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Heralde direksiyon falan degisicek artı bollero pahalı bi is bence biraz daha bekleyip yada dışarıdan hem navigasyon lu hem bluetooth lu duble almak

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracınıza Bluetooth modül Canbus üzerinden takılabilir, ancak servisler bu tür retrofit işlemleri yapmak istemiyorlar ve modülleri getirmiyorlar, size muhtemelen 3 parti bir parrot kit önerebiirler. Ben kendi aracıma daha sonradan yurtdışından getirdiğim bir vw kiti takdırdım ve bolero mfd üzerinden kullanıyorum tamamen orijinalinde olması gerektiği gibi mikrofon kurulumu da dahil yapıldı. Direksiyon düğmelerini değiştirmek zorunda değilsiniz düğmelere aynı özellikler sesle kontrol de dahil tanımlanıyor. Sizi en çok zorlayacak şey bunun garantinizi etkileyecek olması, aslına bakarsanız bir sıkıntı çıkmazsa servis kolay kolay böyle bir eklentinin farkına bile varmaz. Ben garantideyken yaptığımda serviste kimse sonradan eklendiğini bile anlamadı. Yalnız sorun şu ki cihazı aktif hale getirmek için Octavia 3'de yeni nesil VAS yazılımını kullanan bir servise ya da teknikere cihazı tanıtmak ve direksiyon düğmelerini kodlamak gerekiyor eski VAS lar ve VCDSler malesef Octavia ile şu an bağlanılamıyor. Yeni nesil VAS da yetkili servislerde birer tane oluyor, o kısmı zor sizin için. Bu konuda belki parçaların tedariği ve eklenmesi konusunda anlayışlı bir servis bulunursa hiç de zor değil aslında ama malum Türkiye servisleri...

Çevrimdışı fatih53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür ediyorum. İstanbul Maltepe de Ender Elektronik var. bu işleri kolaylıkla yapabildiklerini duydum. aradım hallederiz sorun yok dediler.  Ha bir de Türkiye ye henüz gelmeyen COLOMBUS cihaz var... fiyatının 10000 TL nin üzerinde olduğu söyleniyor...
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2014, 13:02:39 Gönderen: fatih53 »

Çevrimdışı fatih53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
COLOMBUS cihazın fiyatı ile ilgili bilgisi olan varmı ???
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2014, 00:10:55 Gönderen: fatih53 »

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben colombus oem cihazını araştırdım; ankara da bir elektronik firması yurt dışından  kendi getirtiyormuş aradım 3200 euro dedi.