škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi octavia yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seabiscuitxx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aradıklarım az yaksın az vergi güvenlik geniş rahat bir araba.
 donanım beklentim çok değil.yılda 20000 km yapıyorum.uzun dönem binmek istiyorum.octavia 1.2 tsi ile Toyota auris 1.33 life arasında kaldım.değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hautbois

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Limitlerini zorlayabilirsen bence tdi octavia al. 1.2 TSİ veya 1.33 toyota alırsan belli bir süre sonra LPG taktırsam mı diye düşünmeye başlarsın. 1.2 TSİ alırsan gaza fazla yüklenmemen gerekir çünkü yüklenince çok tükettiğinden bahsediliyor. 1.33 toyota ise performans olarak tatmin etmez ve halk arasında pek tercih edilen bir motor değil. Sonuçta tercih sizin bence iki aracıda test edin ve öyle karar verin. Çünkü ihtiyaçlar ve tercihler kişiye göre değişir. Ama bana soracak olursanız tdi octavia. 2010 model orjinal lpgli 115 hp opel astra sedandan sonra tdi octavia gerçekten çok keyifli ve ekonomik.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2 motor konduğu her kasayı çekiyor ancak büyük kasada tüketim makul değil

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ülkemizde yakıt fiyatları malumunuz olduğu gibi çok yüksek değerlerde.haliyle arabaya binmek artık lüks haline geldi.sizde olduğu gibi herkes az yakan araç bakıyor alırken.ama şöyle bir durum var,küçük motorlu araç daha az yakar diye bir kaide yoktur,aksine daha fazla güç oluşturmak için daha çok yakar.bence siz 1,6 tsi motorlara bakın

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bugra042;454252
ülkemizde yakıt fiyatları malumunuz olduğu gibi çok yüksek değerlerde.haliyle arabaya binmek artık lüks haline geldi.sizde olduğu gibi herkes az yakan araç bakıyor alırken.ama şöyle bir durum var,küçük motorlu araç daha az yakar diye bir kaide yoktur,aksine daha fazla güç oluşturmak için daha çok yakar.bence siz 1,6 tsi motorlara bakın
1.6 TSI çıktı mı ki yav?!:hmm::blm:

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klavyede tuşlar karışmıştır :)
şöyle kısa bir bilgi vereyim. küçük motorlu aracı genellikle düz yollada kullanırsanız ve çok devir yapmazsanız çok yakmaz. yokuşlarda küçük motor çekmediği için küçük vites yüksek devir yapacaksınız mecburen böyle olunca da baya bi yakar. bir de benzinli arabalar dizelden her zaman çok yakıyor. bunu unutmamak gerekir.
auris de güzel araç ama ilerde LPG işine girişirseniz aurisin bagaj küçük.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bahsettiginiz araclar hakkinda gerrkli yorumlar yapilmis. ek olarak kucuk hacme lpg takilinca aracta cekis namina birsey kalmiyor

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu olayı anlamıyorum. 1.2 TSI motorun torku 175nm. Misal 1.6 MPI motorunki 148nm. Rampada bu araç zorlanıp daha mı çok yakacak yani diğerinden? Normal 1.2 motor değil ki bu. Turbo beslemeli sonuçta.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;454307
Ben bu olayı anlamıyorum. 1.2 TSI motorun torku 175nm. Misal 1.6 MPI motorunki 148nm. Rampada bu araç zorlanıp daha mı çok yakacak yani diğerinden? Normal 1.2 motor değil ki bu. Turbo beslemeli sonuçta.

1.6 mpi da ekonomik bir motor degil bence  tüketim değerlerine göre.  1.2TSI küçük kasada harika ama 1.2TSI yeti ve Octavia tüketim değerleri bana fazla geliyor şehir içinde

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlla MPI olması gerekmez abi. Çoğu 1.6 atmosferik motor böyle. En fazla 160-165nm tork olanı vardır 100-125 beygir aralığında. Yine de hepsinden iyi değil mi 1.2 TSI?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;454320
İlla MPI olması gerekmez abi. Çoğu 1.6 atmosferik motor böyle. En fazla 160-165nm tork olanı vardır 100-125 beygir aralığında. Yine de hepsinden iyi değil mi 1.2 TSI?

Turbo ayrı bir dünya :)

Çevrimdışı seabiscuitxx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.gönül isterki TDI olanından almak ama fiyatı zorluyor.rapid biraz geniş olsa oda çok iyi fiyatı falan.belki bunun TDI olanını alırım.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MPI daima sorunsuzluk ve LPG sembolu olmustur.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuşta çok yakar mantığı saçma geldi bence. Sürekli yokuş mu çıkıyoruz? Ayrıca gaza basıp süratli gittiğinizde fazla yakmayan araç zaten güçlüdür ve zaten normalde de fazla yakıyordur. Mutlaka 1.6 tdi motor az yakıt yakıyordur ancak yıllık max. 20000 km. yapan bir insan için yıllık vergi+bakım+aracın fiyat farkını koyduğunuzda tsi daha mantıklıdır diye düşünüyorum. Ben 1.2 tsi octavia ile dün alanyadan kırklareli-babaeskiye geldim. (toplam yol 1050 km.) Ortalama süratim 110-120 km/sa. ve istanbul trafiğinin de içinden geçtiğimi de düşünürseniz aracım 4,9 lt/100 km. benzin tüketti. Bence benzinli bir araç için son derece iyi bir değer. (Bu arada aracım henüz 3500 km.de)