škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb yakıt sarfiyatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;459269
Sifir km aldiğim yeni kasa superb 1.6 tdi ambiton dsg aracimi 250 tl ye full ledim ve istanbul içi 930 km den sonra işik yandi

sizce iyi bir tüketimmi ?? Ileride dahada düşermi ??

Yanlış hesaplamasıysam 5,5 litre/100 km. civarı bir tüketim olmuş ki bence gayet iyi bir değer.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;459276
Yanlış hesaplamasıysam 5,5 litre/100 km. civarı bir tüketim olmuş ki bence gayet iyi bir değer.

uzun yol yapıldığında 1000 km yi geçermi sizce ??

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajınızda şehir içi 930 km. demişsiniz bir depoyla, bu durumda geçecektir. Ancak şehir içi olarak nitelendirdiğiniz trafiğin durumu, ortalama süratiniz v.b. bir sürü etlken var tüketimi etkileyen.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi 2012 superb uzun yolda tam 1200 km yaptım.
fakat şehir içi resmen içiyor.

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi superb 1 depo ile kar lastikleri vardı uzun yolda 1 depo ile 700 km yaptık klima %70 açıktı ortalama 120 civarıydı...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ubim;459820
1.6 tdi 2012 superb uzun yolda tam 1200 km yaptım.
fakat şehir içi resmen içiyor.

Benim gibi TSI sahiplerinin deyim yerindeyse ağzını sulandıran veriler bunlar...

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb 2013 1.6 tdı 7 ileri dsg sıfır aracımla İstanbul ankara gidi dönüş yaptım.6 kişi ve bagaj full du..235 tl 50 lt yakıt full ledim ve bugün toplamda 1090 km yaptım..yol bilgisayarımda 85 km daha gider diye gözüküyodu.
sizce nasıl bi sonuç bu ?

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BRS99;459858
1.4 tsi superb 1 depo ile kar lastikleri vardı uzun yolda 1 depo ile 700 km yaptık klima %70 açıktı ortalama 120 civarıydı...

Kar lastiği olan arabada klima neden açıktı ki? (klimadan kasıt sadece ısıtma için mi?) öyle ise eğer onun yakıt tüketimine fazla bir etkisi olmaz diye düşünüyorum)

Bir de kar lastikleri de sanırım dört mevsim lastiğe göre daha çok yakıt sarfiyatı yaptırırı diye biliyorum ben.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir uzun ortalama verisi de ben vereyim

1.6 tdi, makyajsız kasa

13946 km yi 945,34 Lt ile yapmışız 6,78 Lt/100 km yapıyor (4000 uzun yol, 10000 şehir içi gibi) yakıtları da bir iki sefer hariç hep shell den aldım, nitro+, gtl, fs çeşitlerinden karışık kullandım.

Gördüğüm en düşük depo ortalamasını da 5.31 Lt/100 km ile shell gtl yakıtla gaziantep -siverek- gaziantep arasında yapmışım.

Hadi bir de resim koyalım, bu da aracı aldığımdan beri olan ortalama yakıt tüketim verileri. Her defasında depoyu fullettim, tabancanın attığı yerde bıraktırarak.
Yakıt fiyatını deponun içindeki mevcut yakıtın maliyetini hesaplayıp, tl/km tüketimini o fiyattan hesapladım, hatalı olduğunu düşünmeyin yani.

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2014, 15:37:54 Gönderen: hosukoglu »

Çevrimdışı dr.ibrahim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
walla arkadaşlar...ben 57 litre falan dolduruyorum araca...bitmesine çok az kala alıyorum genelde...(gerçi serviste böyle yapmamam gerektiğini söylediler ama neyse)
full şehir içi 1000-1050 km arası...
full şehir dışı 1200 km yol yapıyorum...