škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni skoda sert süspansiyon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murathan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mrb. 2013 model yeni kasa skoda octavia aracım var.fakat aracın süspansiyonları çok sert geliyor bana.bunun için servisi aradım.servis evet biraz sert dediler ve yapacak bişey olmadıgını belirtiler.acaba amotisörleri yumuşatabilirmiyiz.yada başka yapılabilecek birşey var mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.herkese saygılar.

fabialife

• Ziyaretçi
alman menşeli araçların nerede ise tamamında yol tutuşu iyi olsun diye özellikle süspansiyon orta sert imal edilir.
 siz kullanmaya devam edin hem kullandıkça süspansiyon biraz daha yumuşayacak hem de siz alışacaksınız.
 üzerindeki amartisörlere yapacak bir şey yok ancak daha yumuşak özellikli amortisör ile değiştirebilirsiniz ancak tavsiye etmem.
 çünkü o araç imal edilirken lastik ebadından amortisör ve helezona kadar her şey hesap edilir. siz aracın daha konforlu olmasını isterken başka şeylerden fedakarlık etmek zorunda kalabilirsiniz. yol tutuşun azalması, altının sürtmesi gibi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracın süspansiyonları sert değil. Sert diyen arkadaşların önceki araçlarını çok merak ettim doğrusu. Ben bundan önce

MAzda 323
Opel Astra H CDTI
Hyundai Fx Coupe
Astra H GTC Turbo
Insignia Turbo

kullandım. Ve Octavia ya geçince oh be dünya varmış dedim. Yukarıda yazdığım araçların süspansiyonu değim yerindeyse kazık gibiydi. Ama virajlarda, ani şerit değişikliklerinde vs inanılmaz güven veriyordu. Octavia yı çok sevmeme rağmen hala yol tutuş olarak önceki kullandığım araçların güvenini vermiyor. bunu da yerden yüksekliğine ve süspansiyonun yumuşaklığına bağlıyorum

Çevrimdışı ahmet20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murathan;451256
arkadaşlar mrb. 2013 model yeni kasa skoda octavia aracım var.fakat aracın süspansiyonları çok sert geliyor bana.bunun için servisi aradım.servis evet biraz sert dediler ve yapacak bişey olmadıgını belirtiler.acaba amotisörleri yumuşatabilirmiyiz.yada başka yapılabilecek birşey var mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.herkese saygılar.
Kardeş bende yeni aldım 2 haftadır canımı sıkan tek ayrıntı.Lastiklerinin markasını öğrenebilirmiyim.Ben lastik değiştirmeyi düşünüyorum artık.Neler düşünmedimki.Çık canımı sıkıyor bu konu.Yukarıya arkadaş yazmış önceki araçlarını merak ediyorum diye.Golf 6 dan geçtim octiye baRiz sert.Senin lastikler nedir onu merak ediyorum.Bir nebZe bile fark edeceğini bilsem ki eder diyorlar değiştircem.Bana 5077664437 den msjfa atabilir watsap danda yazabilirsiniz.İsmim Ahmet

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet20;451326
Kardeş bende yeni aldım 2 haftadır canımı sıkan tek ayrıntı.Lastiklerinin markasını öğrenebilirmiyim.Ben lastik değiştirmeyi düşünüyorum artık.Neler düşünmedimki.Çık canımı sıkıyor bu konu.Yukarıya arkadaş yazmış önceki araçlarını merak ediyorum diye.Golf 6 dan geçtim octiye baRiz sert.Senin lastikler nedir onu merak ediyorum.Bir nebZe bile fark edeceğini bilsem ki eder diyorlar değiştircem.Bana 5077664437 den msjfa atabilir watsap danda yazabilirsiniz.İsmim Ahmet
golf 6 dan eksiği ve fazlası nedir octi'nin,almaya değer mi pişmalık varmı?
Bu arada hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı murathan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;451305
Bu aracın süspansiyonları sert değil. Sert diyen arkadaşların önceki araçlarını çok merak ettim doğrusu. Ben bundan önce

MAzda 323
Opel Astra H CDTI
Hyundai Fx Coupe
Astra H GTC Turbo
Insignia Turbo

kullandım. Ve Octavia ya geçince oh be dünya varmış dedim. Yukarıda yazdığım araçların süspansiyonu değim yerindeyse kazık gibiydi. Ama virajlarda, ani şerit değişikliklerinde vs inanılmaz güven veriyordu. Octavia yı çok sevmeme rağmen hala yol tutuş olarak önceki kullandığım araçların güvenini vermiyor. bunu da yerden yüksekliğine ve süspansiyonun yumuşaklığına bağlıyorum
bu araçtan önce, golf 6 vardı,ondan öncede passat vardı.ondan öncede tiguan ve ondan öncede jetta vardı. ve çok konforluydular.inanın golfü  çok arıyorum.aslında bu aracı almadan önce golf 7 siparişi vermiştim.hatta araç gelmesine 1 hafta kala yeni octavia gördüm ve hoşuma gitti.o yüzden bu aracı aldım.genel olarak araçtan memnunum, ama bu amartisörler biraz konforu azaltıyor.

Alıntı yapılan: ahmet20;451326
ahmet bey öncelikle hayırlı olsun aracınız.güle güle kullanın.aracımın lastkleri ilk aldıgımda dunloptu.baktım ki konforu düşürüyor.lastiklerin hepsini michelin ile değiştirdim.ve konforda fark hissettim.eğer lastiği değiştireceksen michelinden başka lastikle değiştirme.çünkü michel lastikler yumuşak olur biraz, o yüzden fark hissedersin.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikten ziyade rahatsız eden bir sertlik var ise,davlumbaz aralarından yaylara bir bakın.. Taşıma sırasında tırın üzerinde esnememesi için yayların aralarına kauçuk parçalar konuyor ve sıkça bu parçaların yay üzerinde unutulduğunu ve kmler sonra fark edildiğini okuyoruz.. Umarım böyle bir şey çıkmaz..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: murathan;451396
...golf 7 siparişi vermiştim.hatta araç gelmesine 1 hafta kala yeni octavia gördüm ve hoşuma gitti.o yüzden bu aracı aldım.genel olarak araçtan memnunum, ama bu amartisörler biraz konforu azaltıyor.
Octavia' nın bagajında Golf' ten daha fazla yük taşınacağı düşünülerek daha sert yay+amortisör seçilmesi gayat doğaldır. Ancak bu kadar rahatsız ediyorsa da başka bir sıkıntı vardır diye düşünmeden edemiyorum.
Alıntı yapılan: Can;451400
Lastikten ziyade rahatsız eden bir sertlik var  ise,davlumbaz aralarından yaylara bir bakın.. Taşıma sırasında tırın  üzerinde esnememesi için yayların aralarına kauçuk parçalar konuyor ve  sıkça bu parçaların yay üzerinde unutulduğunu ve kmler sonra fark  edildiğini okuyoruz.. Umarım böyle bir şey çıkmaz..
Belki binde bir bir ihtimal ancak olmaz iye de bir şey yok. Kontrol etmekte fayda var.

Çevrimdışı mumar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracımı dün teslim aldım. Elegance TDI DSG 17"...
Bildiğiniz üzere araç yerden oldukça yüksek. Tekirdağ - İstanbul sahil yolunda ufak bir deneme yaptım. Size tek söyleyebileceğim yol tutuşunda bırakın C sınıfını D sınıfı ( passat çok kullandım ) oldukça zorlayıcı olacaktır. Bu sebeple şehir içi bir araç gibi düşünmemek gerekir ve amortisörler bu konuda mükemmeller...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun yeni aracınız. Ancak yol tutuş konusunda size katılmıyorum. Aracım şuan 10000 kmde. Eski aracım 2008 focus hb tdci idi. Direksiyon tepkileri, yol tutuş konusunda octavia focusun çok gerisinde. Bunların dışında tüm özellikleri focus ve çoğu c sınıfı araçtan iyi. Ben 16' jant ile almıştım. 3 gün önce 17' janta geçtim. Görüntü süper ama araç daha da sertleşti. Oto-park.com'da bir inceleme videosu vardı. Süspansiyon, yol tutuş ve yalıtım olarak Octavia'yı beğenmemişlerdi. O zamanlar abartıyorlar demiştim. 17'ye geçince adamlara hak verdim.