škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klimadadan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
arkadaşlar öncelikle otavia kullanma ayrıcalığını yaşayan herkesese selam ve saygılar.
Ben temmuz ayında oktavia 1.6 tdi dsg elegance aracımı teslim aldığım an klimanın soğutmadığını farkettim ve henüz 5 km yapmadan hemen showruma geri döndüm orda servise çektiler klimada gaz hiç kalmadığını belirtip gaz doldurdular. Ve soğutmayı yaptı.
Aynı gün yola çıktım ve 100 km sonra aracı kullanırken sanki ölçü aletinden çıkan ses gibi tiz bir ses çıktı yaklaşık 3-5 saniye sürdü sonra 10 km sonra yine derken servisie sordum araçla 60 km beraber gittik o sesi yapmadı ama diğer zamanlarda yine belli bir müddet 30 dk gibi seyehat esnasında bu ses KISA AMA BELLİ ARALIKLARDA hep çıktı ve klımayı kullandığım anda sürekli her zaman bu ses çıktı tekrar servise sorduğumda bir bunu istanbula da sorduk bu klimanın belli müddet çalışınca adeta rahatlamak için bu sesi çıkardığını söylediler merak ekttiğim sizde de klimayı uzun süreli hep çalıştırdığınızda böyle bir ses geliyormu. Sesi tekrar tarif edeyim sanki arka vitese takılınca uyarı sesi gibi veya en yakın ses elekrik ölçü aleti sesi gibi bir ses 3-5 saniye çıkıp susuyor. Bu konuda aynı tecrüberi yaşıyorsanız veya yorumunuz varsa bekliyorum.
Saygılarımla.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dostumklimayı actıgındamı cıkıyor bu ses cünkü artık bolero ekrandan herşeyi ayarlıyabiliyorsun nereye basarsan sesliuyarı veriyo o olabilir bence

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fan motorundan kaynaklı bir ses olması lazım. motor bölümünden değilde göğüs bölgesinden gelir. kısa süreli yapar ama keser. tozların fan miline girmesinden kaynaklıdır. ayrıca kışın soğuklarda da yapar ara sıra.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet klima açık olunca ve en az 10-15 dakika açık olduğunda geliyor. ayrıca bolerodan değil arabanın alt gögüs tarafından geliyor . 3-5 saniye sürüp susuyor sonra 20 dakika sonra gibi tekrar oluyor . hayret doğrusu anlayamadım bi türlü

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acaba bu ses notalimi yoksa parcalarin birbirine değmesi gibi birseymi notali sesden kastım uyarıcı bir sesmi park sensörünun sesi gibi?

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
elektrik ölçü aletinin sesini biliyormusunuz önce normal sonra dalgalı azalan bir ses. ve tam da ona benziyor. ama bolorodan değil gögüsten geliyor . yani dediğim gibi geriye takınca bolorodadan gelen sese de benzer bir ses ama dediğimi tam olarak elekrik  ölçü aleti gibi

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlginç bişey bugün aracımda deneyip sonucu paylasirim.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar; bende auris 2008 elegant dizel vardı, aracı ilk aldığımda daha 1 ay olmamıştı bir vızıltı geliyor ki sanki araçtan atlayacak gibi oluyorum. Sonra bi arkadaşıma direksiyonu bıraktım ve ön koltuğa oturdum. Dinle dinle dinle en sonunda araç içi aydınlatma lambasının tuşundan geldiğini buldum. Silikon sprey sıktım geçti. Eğer servis söker bakarsa silikon sprey çözüm olabilir. Aklınızda kalsın. iyi akşamlar.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;450405
Merhaba,
arkadaşlar öncelikle otavia kullanma ayrıcalığını yaşayan herkesese selam ve saygılar.
Ben temmuz ayında oktavia 1.6 tdi dsg elegance aracımı teslim aldığım an klimanın soğutmadığını farkettim ve henüz 5 km yapmadan hemen showruma geri döndüm orda servise çektiler klimada gaz hiç kalmadığını belirtip gaz doldurdular. Ve soğutmayı yaptı.
Aynı gün yola çıktım ve 100 km sonra aracı kullanırken sanki ölçü aletinden çıkan ses gibi tiz bir ses çıktı yaklaşık 3-5 saniye sürdü sonra 10 km sonra yine derken servisie sordum araçla 60 km beraber gittik o sesi yapmadı ama diğer zamanlarda yine belli bir müddet 30 dk gibi seyehat esnasında bu ses KISA AMA BELLİ ARALIKLARDA hep çıktı ve klımayı kullandığım anda sürekli her zaman bu ses çıktı tekrar servise sorduğumda bir bunu istanbula da sorduk bu klimanın belli müddet çalışınca adeta rahatlamak için bu sesi çıkardığını söylediler merak ekttiğim sizde de klimayı uzun süreli hep çalıştırdığınızda böyle bir ses geliyormu. Sesi tekrar tarif edeyim sanki arka vitese takılınca uyarı sesi gibi veya en yakın ses elekrik ölçü aleti sesi gibi bir ses 3-5 saniye çıkıp susuyor. Bu konuda aynı tecrüberi yaşıyorsanız veya yorumunuz varsa bekliyorum.
Saygılarımla.
arkadaşlar sorunumu sonunda çözdüm. meğer komprösör arızalı imiş ses ondan dolayı geliyormuş garantiden servis değiştirdiler fiyatı 3500.tl artı işçilikmiş. fakat garanti dahilinde ücretsiz yapıldı Allahıma şükür.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun medcezir03 arkadaş. Ayrıca, aylar sonra da olsa neticeyi bildirdiğin için seni kutlarım. Malum, bazı forumdaşlar başlık açıp dertlerini anlattıktan sonra neticeyi bildirme zahmetinde bulunmuyorlar.. :ok: