škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön Göğüsten Ses Geliyor.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ağustos 2012'den ve 19000 km'den beri Yeti Greenline active kullanıyorum. Ankara'da kullanıyorum. Düzgün yollarda bile (tabiki yamalı yerlerde falan..) ön göğüsten ses geliyor. Bakıma gittiğimde servise söyledim. test sürüşü yapmışlar ancak tespit edememişler. Özellikle soğuk havalarda ve gece hava serinleyince veya sabah serinliğinde bariz belli oluyor. Bayram tatlinde telefonun kamerasına kayıt yapmaya çalıştım. Eğer kayıt iyi olduysa servise göstereceğim. Buna benzer sorun yaşayan var mı acaba? çözüm önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses yapmıştır,yapıyordur ve yapacaktır :) Bundan kurtuluş yok.. Corsasından 5 serisi BMW lere kadar her türlü arabaya bindim hepsinde çıtırtı tıkırtı sesleri vardı,plastiğin olduğu her yerde bu tip sesler oluyor malesef,birini çözmüşken diğeri başlıyor.. Özellikle soğuk havalarda çok daha fazla duyarsınız bu sesi çünkü plastik kendini sıkar,daralır,sertleşir ve bu nedenle klipslerin oturduğu yerler,plastiklerin bastığı noktalar arası mesafe çoğalır,bu da beraberinde çıtırtılar getirir..Bu sesleri duymayacağınız tek araba markası var o da yekpare göğüs üretimi yapan BENTLEY :)
O yüzden müziğin sesini bir kademe daha açın ve aracın keyfini çıkarın :)

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;447550
Ses yapmıştır,yapıyordur ve yapacaktır :) Bundan kurtuluş yok.. Corsasından 5 serisi BMW lere kadar her türlü arabaya bindim hepsinde çıtırtı tıkırtı sesleri vardı,plastiğin olduğu her yerde bu tip sesler oluyor malesef,birini çözmüşken diğeri başlıyor.. Özellikle soğuk havalarda çok daha fazla duyarsınız bu sesi çünkü plastik kendini sıkar,daralır,sertleşir ve bu nedenle klipslerin oturduğu yerler,plastiklerin bastığı noktalar arası mesafe çoğalır,bu da beraberinde çıtırtılar getirir..Bu sesleri duymayacağınız tek araba markası var o da yekpare göğüs üretimi yapan BENTLEY :)
O yüzden müziğin sesini bir kademe daha açın ve aracın keyfini çıkarın :)

:=) BU YOLLARA  hangı araba dayansın tumsek cukur ne ararsan mevcut 2001 model golfum wardı 2011 fabıam kadar ses cıkartmıyordu anlam veremedım ama

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok bariz bir ses değilse arkadaşlara katılıyorum

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok takıntılı bir insan değilim. Ancak, ilk sıfır arabam değil. Bundan öncekileri kullanırken böyle bir durum ile karşılaşmadım. Bir öncekini 9 yıl kullandım tık ses gelmiyordu. (marka belirtmemeye çlışıyorum) Bir arkadşımda da yeti var ona sordum. onda da ses geliyormuş ve bu nedenle arabayı satıyor. Bende çok kafaya takarsam hiç acımam vallahi. Servise söyledik hemen cevap hazır biz test sürüşü yaptık duymadık diyorlar. Arabada kamera ile dolaşıyorum gıcırtıları kayıt ediyorum bu yüzden. Untmadan söyliyeyim, Ankara'da oturuyorum ve kullandığım yollar kötü değil. bence skoda'da problem var.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;450017
Çok takıntılı bir insan değilim. Ancak, ilk sıfır arabam değil. Bundan öncekileri kullanırken böyle bir durum ile karşılaşmadım. Bir öncekini 9 yıl kullandım tık ses gelmiyordu. (marka belirtmemeye çlışıyorum) Bir arkadşımda da yeti var ona sordum. onda da ses geliyormuş ve bu nedenle arabayı satıyor. Bende çok kafaya takarsam hiç acımam vallahi. Servise söyledik hemen cevap hazır biz test sürüşü yaptık duymadık diyorlar. Arabada kamera ile dolaşıyorum gıcırtıları kayıt ediyorum bu yüzden. Untmadan söyliyeyim, Ankara'da oturuyorum ve kullandığım yollar kötü değil. bence skoda'da problem var.

Bir de diğer dervisi deneyin isterseniz. Ancak göğsün sökülmesine ben de pek sıcak bakmıyorum. Bir sesten kurtulayım derken başka seslerle karşılaşma ihtimali var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;450017

Merhaba , ön göğüsten ses gelme olayını ben de ilk aldığım gün farkettim , çok bozuk yollarda belli belirsiz bir ses. sebebini de keşfettim , gösterge çevresindeki metalik renkli kaplamalardan ve yol bilgisayarının olduğu kısımdan oluyor , sert plastik olduğu için ve montajında parça aralarına bunun için bir önlem düşünülmemiş olduğu için oluyor diye tahmin ediyorum.Çok kafaya takmadığım ve sürekli de olmayan bir ses olduğu için çözüm üretmeye çalışmadım.

Esasında bence çözüm basit , bir şekilde o metalik halkaları daha sıkı hale getirmek :) onun dışında , ses yapacak başka bir bölüm göremiyorum(montaj ve eklem yerlerinde bir problem yoksa) ön göğüste. çünkü cam dibine kadar tüm göğüs yumuşak plastikten. Özellikle oraya dikkat ederim araç bakarken, keşke kapı içleri de aynı malzemeden olsaydı :( ama golfte bile arkalar sert plastikten.

Skodanın işçiliği bence oldukça yeterli , şirketimizde 200  bin km yi devirmiş Octavialar var , periodik bakım dışında hiçbir problem çıkarmadığı gibi, o km de bir araba için trim sesi de yapmıyor rahatsız edecek kadar.

Bir diğer çözüm de , -bence- 55 yanaktan 60 yada 65 yanağa geçmek olur lastikte ,aracı bir miktar yumuşatarak bozuk yollarda da titreşim azaltılabilir.

Bundan önceki aracım alfa idi , onda da trim sesi olurdu , vw de kullandım onda da olurdu. İç dolgu malzemelerinin iyi olması ve aracın sertliği çok etkili oluyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abcdiver, bu nasıl bir ses? Bende yeti greenline var. İlk uzun yolculuğumda torpido civarından gelen şıngırtı sesi asabımı bozmuştu. Sanki torpido gözüne konulan 2 çay bardağının birbirine çarpmasıyla çıkan bir sese ya da minik bir çıngırak sesine benziyordu. Ancak bu ses sonradan kesildi; son 2250 km'dir duymuyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
torpidoda ne var ne yok çıkarıp tekrar denemek lazım. bir de torpidonun altında gizli göz var oraya da bakın

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://img14.imageshack.us/img14/3315/oio3.jpg

markalar birazdaha yalıtıma önem verseler seslerin birçoğu kesilebilir aslında. tabi burda maliyette önemli. bu resimdeki hoparlöre bakarsanız tıkırtı yapmaması için fabrikasyon olarak çerçevenin süngerle kaplandığını görürsünüz.
http://img268.imageshack.us/img268/4154/aih4.jpg
burdaki plastik kapağında birleşim yerleri süngerle desteklenip ses yapması engellenmiş
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2013, 11:59:59 Gönderen: GNC75 »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;450055
torpidoda ne var ne yok çıkarıp tekrar denemek lazım. bir de torpidonun altında gizli göz var oraya da bakın

Bu "gizli göz"den Yeti'lerde de var mı Mustafa Bey?

Çevrimdışı alinca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o ses bende de var. Göstergedeki krom kaplamadan geliyor.Özellikle soğuk havalarda.Yapacak bişi yok

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçlarda hırdavatçılardan alacağınız bir tüp (500 ml lik) kalıp ayırıcı silikon sprey bulundurmanızı öneririm. bu ne işe yarar; yağlama yapar servisler bu ürünü genelde cam fitillerini yağlamak için kullanıyor cam kolay inip kalksın diye bende kış sezonunda 2*3 kez sıkarım cam fitillerine hem tozun ıslanınca çamura dönüşmesini engeller kuruduğunda camın fitile sıkışmasını engeller. plastik aksamda gıcırdama duydunuz her bileşen parça arasına bunu sıkın derim. üstelik fiatıda çok uygundur 7*8 tl civarı bir şey
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı uskudar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun 5.000 km de oluştu oğuşlar servide götürdüm 1 saat içinde çözdüler

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde rapid var, sert çukurlara girdiğimde çok sert bir çatırtı sesi geliyor, ablamda sıfır polo aldı şu an 1300kmde , aynı şekilde polonun göğüsündende çatırdı şeklinde ses geliyor.