škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli forum üyeleri; öncelikle hepinizin mübarek bayramınızı kutlarım. Yeni Superb 1.6 TDİ manuel hakkında daha önce başka başlıklarda sormuştum ama arada kaynadığından başlık açtım, merak ettiklerim şunlar:

1-Bu araç kesin 6 ileri mi? Katalogda 6 ileri derken sitede motora göre 5 veya 6 ileri demesi neyin nesi? Benzinli zaten eskiden de 6 ileri olduğuna göre 5 ileri manuel olan hangisi?
2-Superb manuel 6 ileriyi canlı olarak inceleyen, sürüş yapan veya bu araca sahip olan forum üyemiz var mı? Varsa beni biraz aydınlatır mı?
3-Bu aracı sorduğumda bir bayi aralığa kadar gelen araçlarda yok, size DSG verelim demişti, acaba bu eldeki aracı satma manevrası mı yoksa gerçekten manuel araç ülkemize getirilmiyor mu?
4-Bu aracı almaya başka talipliler var mı varsa bu arkadaşlar aracın bulunp bulunmadığı hakkında araştırma yapmışlar mı yada bu aracı sipariş etmiş olup da bekleyen var mı
5-Araç yoksa birkaç opsiyonla bu hafta sipariş geçsek takribi teslimat süresi ne kadardır?
Şimdiden herkese teşekkürler...

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben eski superb kullanıcısıyım
1-6 ileri konusunda pek fikrim yok ama dsg 6ve 7 ileri olmak uzere ıkı çeşittir.Eski dizeller 5 ileri manuel.Ama yenileri cok buyuk ıht. 6 ileri olmalı
2-Kullananlar forumumuzda aracı almış olanlar var kesinlikle cevap verecektir:)
3-vag grubu genellikle öncelikle dsg araç getiriyor jettalarda da oyleydı ılk zamanlar eğer özel bir araç istiyorsanız ve hiç bir bayiide yoksa mecbur sipariş uzerıne getırılır bu da 2-3 ay zaman alır
4-Sanırım sıra yazılıyor
5-Geminin geliş zamanına bağlıdırr en yakın gemi ne zaman geliyorsa kota da boşşa o gemiyle gelir ***Fakat fiyat değişikliği yapabilirler kapora verseniz bile

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emre Bey teşekkür ederim. DSG konusunda sıkıntı yok teyit edilmiş kesin bilgi olarak 7 ileri onu biliyorum. Manuel konusunda belirttiğim nedenlerle kafam karıştı...

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben 6 ileri manuel olarak biliyorum çünkü yakıt değerleri vs. azatıldı ama yınede yanlış bilgi olmasın ama 5 ileride o kadar gürültülü değil bende sizin gibi düşündüm fakat ne ses çok ne yakıt yüksek hızlarda 6.5 lıtrelerde dolaşıyorum

Çevrimdışı umutmilliyetci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1. Artık düz vitesler 6 ileri geliyor.
2. Vites dişli araları daha kısa olduğu için performans çok daha iyi ve yakıt daha düşük artık.
3. Çok önceden beri bu aracın otomatik vites seçeneği beklendiği için satışlar ister istemez DSG üzerine yoğunlaştı. Bayiler de talep gereği DSG getiriyorlar bu çok normal çünkü talep bu yönde. Ama siparişle elbette bu otomobile sahip olabilirsiniz.
4.Dediğim gibi talep DSG üzerinde şu an.
5. Teslimat süresi yaklaşık Aralık ortası gibi.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni süperb te bagaj kapağı içerden açılıyor mu?

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;447603
yeni süperb te bagaj kapağı içerden açılıyor mu?

Hayır maalesef açılmıyor. Zaten Superb'de olması gereken ama olmayan şeyler; bagajın içerden açılmaması, elektromekanik park freni, auto hold ve octavia'da bile olan renkli maxi dot ekran. Bunlar da olsa tam süper olacaktı...

Çevrimdışı secenek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben makyajlı kasa superb aldım 7 ileri dsg şanzımanlı, devamlı şehir içi dur kalklarda (aracım 2000kmde ) dün mazot aldığımda 32 krş yakıyordu

Çevrimdışı Sundance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
km başına 32 krş , yani 100 km'de 7,1 L yakmış. İyi bence.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araç 45 litre yakıt ile 700 km yol yaptı bunun 200 km'si şehir dışı 500 km şehir içi. Yani 6,4 Litre ortalama. Ben bu kadar gideceğini tahmin etmiyordum ama şaşırttı beni Superb :)

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almaya kesin olarak karar verdim ama düz mü DSG'mi hala karar veremedim. Bu arada düz vites kesinlikle bulunmuyor, sipariş vermek gerek...

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;449639
Bizim araç 45 litre yakıt ile 700 km yol yaptı bunun 200 km'si şehir dışı 500 km şehir içi. Yani 6,4 Litre ortalama. Ben bu kadar gideceğini tahmin etmiyordum ama şaşırttı beni Superb :)

Haftasonu 45 litre yakıt ile 850 km yol yaptım. Araba bu yaptığım yolla 3000 km yol gitmiş oldu (yani biraz daha km yaparsam sarfiyat biraz daha düşecektir. Yaptığım yol karma idi. Sürüş alışkanlıklarınızı değiştirin demiyorum ama biraz daha sakin bir sürüş ile aynı yakıt ile 150-200 km fazladan bile gidebilirsiniz. Şu ana kadar yakıt anlamında beni memnun etti Superb 1.6 TDI aracım.

Saygılarımla..