škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil HGS Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar HGS ile ilgi sorun yaşıyorum. Durumu şuan yeni farkettim..HGS hesabıma girince gördüm..

ben aracı sattığımda içinde 5-10 tl para vardı.. aracı sattığımda da camdaki zımbırtıyı kazımıştım...adama da kendine çıkartırsın dedim.. adam çıkarmamış..ve plaka önemliymiş.. HGS iptal ettirmek gerekiyormuş galiba.. ben yaptırmadım..salaklık işte..

sorun şu.. sattığım hayvan kendine HGS almamış ve otobanlarda haldur huldur geziyor.. hesabıma baktığımda 250 tl gibi bir para cezası görünüyor.. internetten adam gibi cevap bulamadım.. bu parayı kim ödeyecek.. yarın PTT ye gidicem.. sen ödeyeceksin derlerse.. ne yapmalıyım.. başına gelen var mı..
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2013, 21:15:08 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Banka/PTT sizden tahsil etmek isteyecektir. Çünkü plakanın bağlı olduğu hesap sizin adınıza. Siz de olayı mahkeye taşımak zorunda kalabilirsiniz. Normalde iptal ettirmek gerekiyor. Çip olmadığından geçişler hep cezalı olmalı. bu nedenle meblağ yüksek.

fabialife

• Ziyaretçi
öncelikle para yüklerseniz cezalar iptal edilecek mi onu araştırın, cezalar normal geçiş ücretlerine dönüşecekse veya makul bir düzeye inecekse ödeyip iptal ettirin.
devlet her türlü o parayı sizden alır.
aksi halde ya sineye çekeceksiniz veya noter satış sözleşmesi yaptıysanız ona istinaden mahkemeye vereceksiniz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilgili vergi dairesine gidip satış belgelerini de yanında götür oradan bir fikir daha al derim.

eğer mahkeme durumu çözecekse daha fazla para gideceği gibi bir durum söz konusu. bazı gişelerin orada tck'nın ilgili yerleri var oradan da yol gösterebilirler. ben kgs'de kalan parayı o şekilde nakil yapmıştım. ilk soracağın yer bu olsun.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün gittim PTT ye.. sen ödeyeceksin dediler.. sisteme baktık..165 tl bi geçiş.. 101 tl bi geçiş var.. tarihlerine kendim internetten baktım.. 7 gün dolmamıştı.. bende 165 le 101 i topladım..11 e boldum.. yine de fazla olsun dedim..30 tl hesaba yatırdım.. akşam eve geldim baktım bakiyem 7 tl ye düşmüş ..muhtemelen cezaları ödemeden konu kapanacak.. olan 30 tl ye oldu.. yarında iptal ettiricem HGS yi.. vardır bi hayır..işin ters tarafı sattığım kişide 1 ay sonra başkasına satmış.. o geziyor otobanlarda.. telefon filan yok..

sonuç olarak eğer HGS kullanan varsa aranızda.. aracı satmadan önce iptal ettirin..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
neyse ucuz kurtarmışsın. iptal halinde kalan para alınıyor veya yeni aldığına nakil ediliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle