škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

wd - 40 la arabayı sildim park sensörü içeri kaçtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melihyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kıymetli dostlar
wd- 40 manyaklığıyla arabayı sildim ilk izlenimim arabada ki elle hissedilen hışırtı kayboldu ve böyle nasıl desem parladı sanki üzerindeki kiri kurumu aldı :gut:  fakat silerken çok mu bastırdım nedir park sensörü içeri kaçtı varmıdır bir yolu geri almanınbir yardım ediniz lütfen

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tamponun altından baktın mı? El girecek yer yoksa sökmek gerekebilir tamponu...

Çevrimdışı melihyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;444738
Tamponun altından baktın mı? El girecek yer yoksa sökmek gerekebilir tamponu...

tamir kitabına bakmam lazım nasıl söküldüğüne zaman bulursam hallederim ben kolayı varmı diye merak etmiştim

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal mi? Orjinal olmayanların yanında somun gibi bi plastik var o kaçmayı önlüyordu bildiğim kadarıyla. İrfan hocamın dediği gibi alttan bir el girmesi lazım veya tampon komple inecek :(

Çevrimdışı melihyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;444750
Orjinal mi? Orjinal olmayanların yanında somun gibi bi plastik var o kaçmayı önlüyordu bildiğim kadarıyla. İrfan hocamın dediği gibi alttan bir el girmesi lazım veya tampon komple inecek :(

orjinal fekat 13 yıllık araba yani malzemeler sökülüp iyibir temizlenip yerine takılmalı arabam full orjinal maşallah :heyo:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
wd40 ile araba mı sildiniz? Aracınız bütün tozları yoplayacaktır.Size tavsiyem fairy bulaşık detarjanı ile aracınızı güzelce yıkamak daha sonrasında oto boya temizleme kili ile aracın yüzeyini temizlemeniz.Bu şekilde boya üzerindeki pütürler gidecektir.Son olarakta cila ile işinizi bitirmiş olursunuz.

Park sensörünün büyük ihtimalle tırnağı çıkmıştır söküp yerine oturtunca sorun kalmaz :)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir bey çok haklı wd40 boyaya zarar yazar kaldıki onunla kilit filan yaglasınızda ömrü 10-15 gündür sonra kurur geçer wd40 sadece  benim gibi motoru yıkadıktan sonra her tarafa sıkın sonra fazlasını silin 1,5*2 ay pırıl motorla gezersiniz. boyaya gelince size tavsiyem ıslak cila kullanmanız ama aracı yıkadıktan sonra kurularken değil kuruladıktan sonra sıkıp mikrofiber bezle kurulamanız iyibir ıslak cila 3*4 yıkamadan sonra her kullanışta wax etkisi verir tavsiye ederim
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı melihyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;444980
kadir bey çok haklı wd40 boyaya zarar yazar kaldıki onunla kilit filan yaglasınızda ömrü 10-15 gündür sonra kurur geçer wd40 sadece  benim gibi motoru yıkadıktan sonra her tarafa sıkın sonra fazlasını silin 1,5*2 ay pırıl motorla gezersiniz. boyaya gelince size tavsiyem ıslak cila kullanmanız ama aracı yıkadıktan sonra kurularken değil kuruladıktan sonra sıkıp mikrofiber bezle kurulamanız iyibir ıslak cila 3*4 yıkamadan sonra her kullanışta wax etkisi verir tavsiye ederim

arabanın boyası iyi durumda ama üzerindeki parlaklık veren tabaka iyi durumda değil malesef muhtelif yerlerde parlaklık gitmiş o kısımlar soyulmuş çok can sıkıcı ama çaresi mutlaka kaportacıda belliki ben birşey yapamam e o da helalinden 500 kağat ister :uhu: