škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni suberb 1.6tdi otomatikvites testi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
yeni superb'i test ettik.edirneye kadar gittik hatta fazla zorladık pazarkule sınır kapısına kadar gittik.performansı çok iyi düz yolda 210 km hıza zorlanmadan çıktı.210 km üstüne zorlanıyor.yakıt olarak 130 km hızı geçmezseniz.6.0lt -6.5lt veriyor.

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2013, 11:30:28 Gönderen: s.alkan »
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha sabah bunu sormak için konu açmıstım :) Paylaşım için teşekkürler :) hiç 0-100 testi yaptınız mı yada hızlanması nasıl ?

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın hızlanma problemi yok sadece 180-190 km den sonra 210 km ye yavaş çıkıyor 180 km ye çok rahat çıkıyor.ayrıca sunroof u açınca diğer modellere göre ses çok az fazla rahatsız etmiyor.0-100 km testi zaten yol hava  durumuna göre farklılık gösteriri sağlıklı sonuç alınmaz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB yi canlı gören biri olarak bana çok iyi gelmedi. Dıştan yeni Octavia iyi ayırmak neredeyse mümkün değil, çok benziyorlar. İç mekan desen eski SuperB ile aynı

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;443930
aracın hızlanma problemi yok sadece 180-190 km den sonra 210 km ye yavaş çıkıyor 180 km ye çok rahat çıkıyor.ayrıca sunroof u açınca diğer modellere göre ses çok az fazla rahatsız etmiyor.0-100 km testi zaten yol hava  durumuna göre farklılık gösteriri sağlıklı sonuç alınmaz.

Bilgilendirme için sağolun :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6-6,5 fazla değil mi?

1.4 TSI da aynı şartlarda 6,5-7 civarı yakardı diye düşünüyorum...

Bir de yol sesi yalıtımı konusunda bir gelişme/iyileştirme var mı acaba?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;443943
6-6,5 fazla değil mi?

1.4 TSI da aynı şartlarda 6,5-7 civarı yakardı diye düşünüyorum...

Bir de yol sesi yalıtımı konusunda bir gelişme/iyileştirme var mı acaba?

Yakın arkadasımda 11' Vw jetta 1.4 tsi manuel 122 ps var. Sakin kullanımda 8'in altına düşüremiyoruz ki 120 ve üstü hızlardan gazlamalı bir şekilde devam ederseniz araç 10-11 arası yakıyor

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence gayet az yakmıs ben manuel superb ile 6lıtrelere dolanıyorum ki benim aracımın rodajı çoktaaan bitti

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım Superb 1.4 TSI. İstanbul'dan Ankara'ya, araçta 5 yetişkin varken ve bagaj ağzına kadar dolu halde, CC ile 130'a sabitleyip ortalama 7,5 litre ile gelmiştim ve tüketim fazla diye düşünmüştüm...

Yine de TSI bu şartlarda 7,5 yakarken aradaki fark daha fazla olmalıydı diye düşündüm ben...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;443945
Yakın arkadasımda 11' Vw jetta 1.4 tsi manuel 122 ps var. Sakin kullanımda 8'in altına düşüremiyoruz ki 120 ve üstü hızlardan gazlamalı bir şekilde devam ederseniz araç 10-11 arası yakıyor

Elazığ'dan Ankara'ya 130un altına hiç düşmeden geldik.Yeri geldi 200üstü seyrettik.Ankara'ya vardığımızda ortalama tüketim yanlış hatırlamıyorsam 7,2litre idi.O basmaya bence az bile yaktı.Araç 122hp TSI BMT Passat. Şehir içi dikkat etmeden kullanırsanız ise 10litre civarı yakıyor.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi araçlar 120-130 km üstünde 13-14 lt yakıyor.120-130 km altında 6,5-7 lt yakıyor.her hafta silivriye gidiyorum 120 km cc ye sabitliyorum.6.7lt göstergede  ortalama yazıyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;444040
1.4 tsi araçlar 120-130 km üstünde 13-14 lt yakıyor.120-130 km altında 6,5-7 lt yakıyor.her hafta silivriye gidiyorum 120 km cc ye sabitliyorum.6.7lt göstergede  ortalama yazıyor.

Ne yaptın abi o değeri yakalamak için araba full iken klima açık vaziyette 180 den hiç düşmemen lazım.. 120-130 bandında full araba klima açık 6.4 litre yakıyorum ben Passatla..

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;443940
SuperB yi canlı gören biri olarak bana çok iyi gelmedi. Dıştan yeni Octavia iyi ayırmak neredeyse mümkün değil, çok benziyorlar. İç mekan desen eski SuperB ile aynı

aynı fikirdeyim. rapid octavia superb i bilmeyen ayıramaz...

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: can;444046
ne yaptın abi o değeri yakalamak için araba full iken klima açık vaziyette 180 den hiç düşmemen lazım.. 120-130 bandında full araba klima açık 6.4 litre yakıyorum ben passatla..

sen uzaydan in türkiye gel can öyle birşey yok gel gidelim edirneye ciğer yeriz geliriz.görürsün ne yakıyor .ciğerler benden ne de olsa senin araba az yakıyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Passatta uzun yolda basınca 7,2-7,5 litre arası yakıyor.130 altına hiç düşmeden..Ben şehir içinde yapıştıra yapıştıra sürdüğümde 13-14 litre yakıyorum.

122lik bmt tsı manuel araç