škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti aku sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı albion

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Oncelikle herkese simdiden hayirli bayramlar.

Aracim 2011 model Yeti 1.2 ambition DSG. Son 15 gundur 3 kere aracimi 2 ser gun arayla calistirmak isterken elektrik problemleri yasadim. Her ikisinde de aku takviyesi ile araci calistirdim. Ayrica yolda giderken bir anda EPC isigi yaniyor ve arac gaz yemiyordu. Bu da olduka tehlikeli oluyordu.

Aracimi Yukselen Otomotiv (yetkili servis) goturdum. Bana skodalarin teyplerinde problem oldugunu, kontak kapandiginda bile akim cekmeye devam ettiklerini soyledi. Bunun icin bir yazilim guncellemsi yaptiklarini ama genelde ise yaramadigini anlattilar. Sorunun tekrarlmasi durumunda araci servise cekici ile gonderip yatirmam gerektigini soylediler.

Boyle bir sorun yasayan oldu mu? Bana bunun bazi araclarda yasandigini soylediler. Aracim dun servisten cikti. Bugun giderken yine Epc isigi yandi ve arac gaz kesti. Buyuk ihtimal simdi indigimde calistiramayacahim ve yine aku takviyesi ihtiyaci olacak.

Yurtdisi sitelere ve forumlara baktim boyle bir sorundan bahsetmiyorlar. Aranizda benze sikayeti olanlar varsa nasil cozume ulastigini ogrenmek isterim.

Tsk
Levent

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhaba,

ilginç bir durum olmuş, yabancı forumları ben de takip ederim, ilk kez rastladım.

Hata kodu okundu mu cihaza bağlandığında?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teyp ile ilgili böyle bir sorunu ben de ilk kez sizden duyuyorum açıkçası; çok mantıklı da gelmedi; sonuçta böyle bir sorun varsa bu ciddi bir sorun demek oluyor, üretici bir şekilde buna bir çözüm bulurdu zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı albion

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bana da cok inandirici gelmedi. Aku ile ilgili bir problem var degistirelim deseler anliyabilirim ama bu sekilde bir kronik sorun varmis gibi konusmalari ilginc geldi. Hatta 3 senedir araci sorunsuz kullaniyorum bu teyp 3 senedir aracin uzerinde madem boyle bir problem vardi neden 3 senedir cikmadi dedigimde bazi araclarda boyle oluyor dendi. Teknik olarak bama mantikli gelmedi. Bayramdan sonra araci bir de Dogus Otoya goturecegim.

Çevrimdışı albion

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;441526
Merhaba,

ilginç bir durum olmuş, yabancı forumları ben de takip ederim, ilk kez rastladım.

Hata kodu okundu mu cihaza bağlandığında?

Bana hata kodunu soylemediler.
Biliyorsunuz ureticiler eger hayati bir durum yoksa geri cagirma kampanyasi yapmadan bazi guncellemeleri periyodik bakimlar esnasinda araclara yapiyorlar. Bunlar icin de sisteme kampanya ibaresi giriyorlar. Dogus otoya gittigim zaman o konuyu da sorup sisteme nasil islendi kontrol ettirecegim.
Bana soylenen ureticinin bu durumlar icin bir teyp guncellemsi yayinladigi simdilik tek cozumun bu oldugu ama buyuk ihtimal bunun sorunu cozmeyecegiydi. Ben servise pek guvenemedim acikcasi

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Madem teyp diyorlar, sigorta kutusundan teybin sigortasını çıkartıp, 1 hafta deneyelim demeli servise.

(Kendin de sigortayı çıkartıp denesen fena olmaz)

Çevrimdışı dartgke

• Turbo Supercharger Inject
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam aynı araç 1.2 tsi motorlu yeti bende de var.Bahsettigin sorunla bende karsılaştım hemde bir kaç kere bu sorunun teyple bir alakası oldugunu dusunmuyorum.EPC lambasının yanması ve aracın gaz yememesinin nedeni araçtaki turbodur.Özellikle kalkışlarda farketmişsinizdir araç kolay patinaja düşüyor turbo zorlanıyor o yüzden bende servise gittigimde turboya bir kesici tarzı bi şey yaptılar,pul gibi bi şey taktılar sorun halloldu.Sizin de böyle yapmanızı tavsiye ederim servisteki arkadaşlar biraz bilgisiz o yüzden siz ısrar edin bu konu hakkında...

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynen epc sıkıntısı turbodan güncelleme artı pullamayla çözülüyor.