škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arkadaşlar merhaba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katılmış octavia alımı düşünen biriyim.
kafamdaki model 1.6 elegance dsg yada manuel.öncelikle makinayı şuan kullanan arkadaşlar yorumlarınızı rica edecektim.memnunmusunuz.olumlu olumsuz yönleri nedir. toyota yeni coralla 1.4 d4d multimod advanced 66.100 octavia için 67.500 fiyat aldım. ikisi arasında gidip geliyorum ama ağırlık octavia da.

ancak kafama takılan olay burda başlıyor;

aylardır forumlar da yazılar takip ediyorum.ve dsg ile olumlu yada olumsuz yüzlerce yazı okudum.biliyorum defalarca konuşulmuştur bu konu ama beni tedirgin eden garanti kapsamı dışında sistemin sorun çıkarması ve yüksek maliyet yaratması.tamam çok keyifli bir sistem ama o risk alınmalımı.yada konuşulduğu kadar risk varmı.arkadaşımın jettasında 3. ayda şanzıman inince kafamız iyice karıştı.

marka ve model ıle ilgili olumlu yada olumsuz düşünce ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :wlc:. Forumda birçok yeni octavia sahibi var. Şuanda octavilarda bir sıkıntı görünmüyor. Olsa bile garantiden halledilir. Haydi onuda geçtim. İyi niyet diye bişi var ondan malzemenin %bilmem kaçını siz ödersiniz. DSG'nin keyfi başka birşeye değişilmez. alanlar çok memnun ;). Sadece octavialarda radyo sorunu var. Onu yazılımla hallediyorlar. Asıl canalıcı problem yan aynalardaki kör nokta sorunu. Bunu yuvarlak küçük aynalarla halledilebilir. Forumda oda tartışılıyor. Diğer sorular hakkinda da octaviacı arkadaşlar yardım edebilir. ;) ;)

Çevrimdışı vilus86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1907;440862
merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katılmış octavia alımı düşünen biriyim.
kafamdaki model 1.6 elegance dsg yada manuel.öncelikle makinayı şuan kullanan arkadaşlar yorumlarınızı rica edecektim.memnunmusunuz.olumlu olumsuz yönleri nedir. toyota yeni coralla 1.4 d4d multimod advanced 66.100 octavia için 67.500 fiyat aldım. ikisi arasında gidip geliyorum ama ağırlık octavia da.

ancak kafama takılan olay burda başlıyor;

aylardır forumlar da yazılar takip ediyorum.ve dsg ile olumlu yada olumsuz yüzlerce yazı okudum.biliyorum defalarca konuşulmuştur bu konu ama beni tedirgin eden garanti kapsamı dışında sistemin sorun çıkarması ve yüksek maliyet yaratması.tamam çok keyifli bir sistem ama o risk alınmalımı.yada konuşulduğu kadar risk varmı.arkadaşımın jettasında 3. ayda şanzıman inince kafamız iyice karıştı.

marka ve model ıle ilgili olumlu yada olumsuz düşünce ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Dsg ler'de nesil nesil. 2009 - 2012 ağustos arası üretilen araçların hemen hepsi vitesten sorunlu, bende 2010 1,4 tsi ele dsg vardı, 2013 de garantisi bitmeden 2 gün önce 90000 km' de servise takastan verdim, 3 kere megatronik değişti,servise verdiğimde servis şansıman tekrar arıza vermek üzere dedi. Kesinlikle bu modeller arasındaki aracı alma, aldırtma. Fakat 2012 ağustos ayından sonra üretilen araçlarda sıkıntı yok deniyor, şu an 2013 octi tdi elegance dsg var ve vitesten hiç bir sıkıntım yok.  Bu arada bi megatronik in gelmesini yaklaşık 45 gün bekliyorsunuz.

Çevrimdışı vilus86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;440874
Öncelikle :wlc:. Forumda birçok yeni octavia sahibi var. Şuanda octavilarda bir sıkıntı görünmüyor. Olsa bile garantiden halledilir. Haydi onuda geçtim. İyi niyet diye bişi var ondan malzemenin %bilmem kaçını siz ödersiniz. DSG'nin keyfi başka birşeye değişilmez. alanlar çok memnun ;). Sadece octavialarda radyo sorunu var. Onu yazılımla hallediyorlar. Asıl canalıcı problem yan aynalardaki kör nokta sorunu. Bunu yuvarlak küçük aynalarla halledilebilir. Forumda oda tartışılıyor. Diğer sorular hakkinda da octaviacı arkadaşlar yardım edebilir. ;) ;)

Kesinlikle iyi niyet olaylarına falan katılmıyorum, bi kere servise gidiyosun araba daha 5-10bin km'de adamın sana bir tavrı var, sanki araba taş gibi been üfürüyorum arızayı. Benim arabamın arızasını kabul etmediler, beni servisten resmen yolladılar. Bi sizden duyuyoruz yok öyle bir arıza falan diye, sonra forumları okudum, babam hakim ve ona söledim durumu. Noterden bi protesto çekti, ellerine ulaştığı an arabayı 110km mesafeden yanlarında bana vericekleri kiralık araçla birlikte gelip aldılar. 45 gün sonra verdiler ve gene bozuk. Devamını anlatmayacam sinirim bozuluyor, bunun gibi kaç tane olay 3 senede... Allah ellerine düşürmesin... 3 senede 2 kerede turbom değişti, soınuncuda iyi niyete soktular para almaya kalktılar, yalan olmasın %30 almaya kalktılar sanırım oda 900 tl gibi bir rakam ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gittim dövüştüm ve vermedim, onlarda arabayı vermediler. Araba orada kaldı, noterden bi protesto daha araç aynı gün teslim.... Buffleyecek adam arıyorlar.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010`dan beri ne Yüce`nin nede servisin kapısının önündem geçmedim :ban:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.6 tDI Elegance manuel var. Uzun yıllar binmeyi düşündüğüm için DSG riskine girmedim. Çünkü bildiğim kadarıyla garanti bitince siz uzatsanız da DSG garantiye girmiyor.

Benim kriterlerim genişlik, yakıt tüketimi, iç mekan malzeme kalitesi yönündeydi. Bunun yanında dış tasarım ve tatminkar perf da cabası oldu. Bundan önceki aracım Astra GTC 180 hp olan biri için makul kullanımda perf olarak eski aracımı çok aramadığımı söyleyebilirim.

Benim için en eksik yan yan aynalardaki kör nokta sorunu. Bunun dışında illa kusur aranacaksa ön park sensörünün opsiyonel olması gösterilebilir.

Bir de yakıt konusuna geleyim. Genelde sakin kullanan biri olarak şehir içi ort 5lt civarı yakarım derken 6 lt den aşağa inemedim. Ama şehirler arası gayet tutumlu bir araç.

bir de dikkatimi çeken nokta o kadar uzun yol yaptım, hiç yorgunluk hissetmedim.

Bence şu an piyasadaki fayda/maliyet oranı en yüksek araç.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.6 tDI Elegance manuel var. Uzun yıllar binmeyi düşündüğüm için DSG riskine girmedim. Çünkü bildiğim kadarıyla garanti bitince siz uzatsanız da DSG garantiye girmiyor.

Benim kriterlerim genişlik, yakıt tüketimi, iç mekan malzeme kalitesi yönündeydi. Bunun yanında dış tasarım ve tatminkar perf da cabası oldu. Bundan önceki aracım Astra GTC 180 hp olan biri için makul kullanımda perf olarak eski aracımı çok aramadığımı söyleyebilirim.

Benim için en eksik yan yan aynalardaki kör nokta sorunu. Bunun dışında illa kusur aranacaksa ön park sensörünün opsiyonel olması gösterilebilir.

Bir de yakıt konusuna geleyim. Genelde sakin kullanan biri olarak şehir içi ort 5lt civarı yakarım derken 6 lt den aşağa inemedim. Ama şehirler arası gayet tutumlu bir araç.

bir de dikkatimi çeken nokta o kadar uzun yol yaptım, hiç yorgunluk hissetmedim.

Bence şu an piyasadaki fayda/maliyet oranı en yüksek araç.

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende 1.6 tDI Elegance manuel var.Vitesi kendim değiştirmeyi sevenlerdenim. bide dsg nin cok sorun çikarttini duydum.araba gzl eksiklerin solemisler zaten radyo konusunda sikintim yok benim.motor sesi fazla duyamiyorum ben, motor sesine gore vites degiştiririm o yuzden cok şasirabiliyorum.birde mazot çalkalanma sesi çok fazla arabanin içinde.bide manuel dizellerde su an piyasadakilerde s&s yok anahtarsiz giris ve çaliştirma flnda bildigim kadariyla yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
s.a. arkadaşlar
 aranıza yeni katılıyorum
 geçen hafta 2013 model elegance paket tdi dsg Octavia aldım. 10 yıldır megane 2 privilegeye biniyordum. şuan için gayet memnunum aracımdan. doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Octavia almadan önce jetta ve passat da dşünüyordum (tsi) olanlardan
 yakıt konusunda endişeliydim, şuan için yakıt megandan daha iyi ayrıca bu kadar özellk olduğunu bilmiyordum.
 bu forum gerçekten çok başarılı aklımıza gelen her sorunun cevabı var burda
 hepinize teşekkürler...

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Aynı aracın 2013 model manuel viteslisini kullanıyorum şu ana kadar bir problem yaşamadım gayette memnunum.Kazasız günlerde kullanmanız dileği ile.

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tahiroguz;649122
Hayırlı olsun.Aynı aracın 2013 model manuel viteslisini kullanıyorum şu ana kadar bir problem yaşamadım gayette memnunum.Kazasız günlerde kullanmanız dileği ile.

Teşekkür ederim