škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia 2013 Bolero ekran sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kkadri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Mayıs 2013 te aldığım yeni Octavia 1.6 tdi Elegance'da geri vitese takınca bolero ekranda aracın arka kısmı ve sensör resmi çıkıyor. Geri vitesten çıkarıp normal vitese attığım halde ekran hala geri vitesteymiş gibi sensörü gösteriyor. Ekranın solundaki media veya radyo tuşlarından birine basarsam ekran ancak o zaman düzeliyor (yani ekran takılı kalıyor). Yaklaşık iki aydır aracı kullanıyorum, şimdiye kadar 3 kez başıma geldi, pek önemsemedim. İleride bu durum sorun olur mu? Birde Ekranla ilgili buna benzer durumlar yaşayan (Ekranın takılı kalma sorunu) arkadaşlar var mı?

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vitesten ileri vitese alınca belli bir miktar gittikten sonra yada 2. vitese alınca o ekran kapanır. Bunları yaptığınız halde yinede kapanmıyor mu?

Çevrimdışı kkadri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok, bu dediklerinizin hiç birini denemedim. Direkt tuşlara basarak halletmeye çalıştım ve yanlardaki tuşlara basınca düzeliyor.zaten her zaman olan bişey değil bu dediğim ekran donması. Dedim ya iki aydan fazladır kullanıyorum toplam 3 kez başıma geldi. Normalde geri vitesten çıkar çıkmaz kendi düzeliyor zaten. Ama bir daha olursa dediklerinizi deneyeceğim ve paylaşacağım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kkadri;440231
yok, bu dediklerinizin hiç birini denemedim. Direkt tuşlara basarak halletmeye çalıştım ve yanlardaki tuşlara basınca düzeliyor.zaten her zaman olan bişey değil bu dediğim ekran donması. Dedim ya iki aydan fazladır kullanıyorum toplam 3 kez başıma geldi. Normalde geri vitesten çıkar çıkmaz kendi düzeliyor zaten. Ama bir daha olursa dediklerinizi deneyeceğim ve paylaşacağım.

Benimde birkez başıma geldi üzerindeki iptal tuşuna basarak çıkabilmiştim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vitesten çektiğinizde ekran direkt kapanmalı. Öyle 1. viteste yol almaya veya 2 ye geçmeye gerek yok. Bence servise bir gösterin

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
R konumundan çıktığınızda sensörler açık kalır 10 km hıza kadar. 10 km'yi geçtiğinizde kendisi otomatik olarak çıkacaktır. Bu bir hata ya da arıza değildir. 10 km üzerinde gösterge eski haline geliyorsa sorun yok demektir. Özellikle ileri geri manevralar yaparken ön ve arka park sensörleri hemen kapanmazlar. Belli bir hıza ulaşıldığında kapanırlar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;446994
R konumundan çıktığınızda sensörler açık kalır 10 km hıza kadar. 10 km'yi geçtiğinizde kendisi otomatik olarak çıkacaktır. Bu bir hata ya da arıza değildir. 10 km üzerinde gösterge eski haline geliyorsa sorun yok demektir. Özellikle ileri geri manevralar yaparken ön ve arka park sensörleri hemen kapanmazlar. Belli bir hıza ulaşıldığında kapanırlar.

+1....

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;446994

Dikkat etmediniz galiba octaviaya açılmış konu octilerin çoğunda ön park sensörü yok ve normal olanı r den çıkınca kapanmasıdır ve bu sorun boleroya gelen güncelleme sonrası hiç yaşanmadı bende. Saygılar