škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 superblerde direksiyon ve koltuk yazılımı.

YEKE · 7 · 2436

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bir buçuk ay önce yıllık bakıma girdiğimde ekranda yapılması gereken yazılımlar listesi çıkmıştı. o zaman vakit olmadığı için geçen gün izmire geldiğimde yaptırdım. yenilenen yazılımlar koltuk ve direksiyon yazılımları. koltuk yazılımı 10 dakikada bitti. direksiyon yazılımı bir kaç saat aldı. normal yazılım yüklendikten sonra güncelleme için bilgisayarı alıp araba seyir halindeyken son ayarlar yapıldı. o da tamamlandıktan sonra rotta kayma olduğu ortaya çıktı dedim önceden var mıydı. bu bazen yüklemeye bağlı olarakta ortaya çıkıyor dediler. yazılımlar ücretsiz. sadece rot ayarı için dışardan bir firma ile anlaşmışlar. ben servise 60 tl ödeme yaptım. firma daha sonra onlardan alıyormuş başka ücret ödemedim. bilginize sunulur.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yazılımların yüklenmesini siz mi istediniz yoksa uyarmamiz gerekiyor mu? Yükleme sonunda ne gibi değişiklikler oldu?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu yazılımlar bakıma gittiğinde ekranda çıkıyor. ben bunu ankarada sorduğumda gerek yok demişlerdi. oysa izmirdeki serviste. ben söylemeden bilgisayarda çıktı ve bu yazılımların yüklenmesi gerektiğini söylediler. yükleme yenilenince koltuk hafızası silindi. yeniden hafızaya almadım daha (bu yazılım hafızalı koltuk için geçerli). direksiyon yüklemesini daha incelemedim. ustaya sormuştum. ek bir menü bir şey var mı diye. sizin farkedeceğiniz bir şey değil dedi. yalnız yükleme öncesi eski olanı siliyorlar. en başta gördüğüm yazıda esp silindi yazıyordu. dedim "esp sistemi yönetiyor silindi tekrar yüklenecek mi ?" "evet" dedi sonraki yüklemede bunların hepsi yüklendi. bu büyük ihtimal yol tutuştaki geliştirilmiş programla ilgili bir durum olmalı. çünkü yükleme sonrası arabayı kullanarak kontrolünü yapmışlar ben o sıra yoktum nesine bakıp ayarlama yaptılar bilemiyorum. zorlu yolda denemedim henüz farkı bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 00:59:21 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı mehmetfuatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 superb için direksiyon güncellemesini geçen sene yapmışlardı iki haftada öncede servise götürdüm yazılım falan hiç konusu açılmadı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de geçen hafta başka bir iş için servise uğradoğımda sordum, benim araçta da herhangi bir yazılım güncellemesi çıkmadı. Tabii benim araç 2011 model.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elegance veya 2.0 motor için olabilir. bilgisayardan arabanın bilgisini çıkardıklarında bakın. bazıları uğraşmak istemediği için yok diyor. bu işlem ücretsiz ve uzun saatler alıyor. bir kısım servis, elemanlarının boş yere meşgul olmasını istemiyor. mesela ankarada bana gerek yok dediler.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet servis tamamını bu işlemin ücretsiz yapıyor.güncelleme yapılmazsa belli süre arıza ışıkları yanabilirmiş.direksiyon yazılımı uzun sürmesi abs vs sinyal dönüşler tekerler vs.lerlke bağlantılı olduğu için uzun sürüyor.yazılımın yapılması gereken bir durum