škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garip Ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar yaklaşık bir 10 gündür aracı stop edip araçtan çıktıktan sonra 20-30 saniye  ızgaranın ordan fıs  fıs gibi garip bir ses geliyor.var mı böyle bi durumla karşılaşan.sorun ne olabilir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sabit fısıltı gibiyse turbo su soğutma sesidir

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam son 10 gündür oluyo daha önce yoktu neyin habercisidir bu

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende de geliyor aldıgımdan beri. neden geliyor bilmiyorum ama normal gibi..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal daha önce farketmememişsinizdir. Direkt enjeksiyonun etkisi. Fazla yakıt depoya gönderiliyor..

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;439732
Merhabalar yaklaşık bir 10 gündür aracı stop edip araçtan çıktıktan sonra 20-30 saniye  ızgaranın ordan fıs  fıs gibi garip bir ses geliyor.var mı böyle bi durumla karşılaşan.sorun ne olabilir
aracı bir heyecanla alıyoruz tabiki ilk aracımıza göre sessiz biraz kullandıktan sonra kulagımıza ufak tefek sesler gelmeye başlıyor kalkışlarda turbodan gelen ses, kontak kapandığında sileceklerin oynaması,soğuk havalarda torpido gözünün kapanmaması, kontak kapandığında motordan gelen fısıltı, süratle gidince lastiklerden gelen uğultu , ağır ağır gidince aracın lastik patlamış gibi gitmesi, ama sorunyok satın aldığımızda bu tür sesleri ve olayları duymak istemediğimizden kaynaklanıyor halbuki satın almadan önce vardı bunlar....:koro:

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
belkide dediğiniz gibidir ama yarın bi videosunu çekip göstercem

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;439732

Merhabalar,

Aynı ses benim 1.2 TSI DSG aracımdan da geliyor. Sol ön taraftan geliyor ses. Kaputu açıp baktım ama yukarıdan anlayamadım.

Turbonun hava kaçırma problemi olabilir mi acaba? Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal, turboda kusur olsa petformans kaybından anlaşılır.

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti301111;441914
Merhabalar,

Aynı ses benim 1.2 TSI DSG aracımdan da geliyor. Sol ön taraftan geliyor ses. Kaputu açıp baktım ama yukarıdan anlayamadım.

Turbonun hava kaçırma problemi olabilir mi acaba? Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

Merhablar,

Yukarıdaki konu ile ilgili olarak doğuşoto ile yaptığım telefon görüşmesi sonucunda gelen sesin, soğutma için pompalanan suyun vakumla çekilme sesi olduğunu ilettiler. Ses gitgide azalır ve biter dediler. Doğru ses azalark bitiyor.

Bilginize :)

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu görmemişim.. sesin aynısı benim rs'de de var...