škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia RS egsoz

cncglyn · 44 · 11944

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok beğendim, maaşallah :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı gbiyikoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;439290
Ben de Yaşamkent deyim. Bi ara karşılaşırız mutlaka. Bu arada dizel araçların egzost çıkışı benzinliden daha basınçlı olduğu için farklı marka kullanıcısı 1-2 arkadaşım bu tür dışarıda olan egzostlarının bellirli bir süre sonra arka tamponu aşırı kirlettiğini söylemişlerdi. siz de bu tür bir sorun oldu mu acaba?

Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Size zahmet olmazsa ses icin video kayit yapma imkaniniz varmi? Arastirma yapayim bende hemen :)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cncglyn;439212
Oncelikle gokhan bey cok teskeur ederim  egzos un iki ucuda bagli yani iki hat cekildi egzosu bulmak zor oldu biraz bunlar orjinal amg egzosu egzos uclarinin fiyati 500 lira mal oldu zaten araba daha yeni olduguicin susturucuyu iptal ettirmedim  iptal ettirmedigim halde egzosdan guzel bi ufleme sesi geliyor

çift egsoz için kaynak mı yaptırdınız yoksa servisten orjinali ile mi değiştirdiniz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yay konusunda bildiğim kadarıyla H&R ve Eibach'da yeni octavia için henüz bir ürün yok. Kataloglardan sık sık takip etmek lazım. Octavia A5 in TDI için olan yayları varsa o takılabilir. Yalnız A7 eskisine göre 102kg daha hafif, bu da demek ki bahsettiğim yaylar takılırsa daha az düşme olur. Buna bir çare olarak da Octi A5 in benzinli versiyonun yayları takılabilir. dizel motor benzinliden ağır olduğundan 102kg ın oluşturduğu düşme farkı bu şekilde önlenebilir belki.

Ama ben olsam riske girmeyip A7 için çıkaracakları ürünü beklerdim.

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;439344
çift egsoz için kaynak mı yaptırdınız yoksa servisten orjinali ile mi değiştirdiniz?

Evet kaynak yapildi skoda servisiyle bi baglantim olmadi egzos uclarini kendim buldum ve sanayide taktirdim

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cncglyn;439356
Evet kaynak yapildi skoda servisiyle bi baglantim olmadi egzos uclarini kendim buldum ve sanayide taktirdim

Bildiğim kadarıyla skoda egsoz parçalarına kaynak yapmayı önermiyor. Zamanla kaynak bölgelerinde paslanma yapıyormuş. Bu konu daha önce de superb II bölümünde tartışılmıştı. Başınız ağrımasın sonra:(

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;439350
Yay konusunda bildiğim kadarıyla H&R ve Eibach'da yeni octavia için henüz bir ürün yok. Kataloglardan sık sık takip etmek lazım. Octavia A5 in TDI için olan yayları varsa o takılabilir. Yalnız A7 eskisine göre 102kg daha hafif, bu da demek ki bahsettiğim yaylar takılırsa daha az düşme olur. Buna bir çare olarak da Octi A5 in benzinli versiyonun yayları takılabilir. dizel motor benzinliden ağır olduğundan 102kg ın oluşturduğu düşme farkı bu şekilde önlenebilir belki.

Ama ben olsam riske girmeyip A7 için çıkaracakları ürünü beklerdim.

Evet su an yok dediginiz gbi ama buyuk bi ihtimalle golf7 ile ayni olcakmis bencede beklemek en iyisi olucak

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;439358
Bildiğim kadarıyla skoda egsoz parçalarına kaynak yapmayı önermiyor. Zamanla kaynak bölgelerinde paslanma yapıyormuş. Bu konu daha önce de superb II bölümünde tartışılmıştı. Başınız ağrımasın sonra:(

Zaten sadece bi boru cekildi egzosun bi ucu aracin kendi borusundan cekildi diget boru kaynak  yapildi cekilen boruda paslanmaz  bi boruymus

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf7 ve jettanın yayları uyumlu olabilir platformları aynı nede olsa :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Maaşallah çok güzel bir çalışma olmuş,Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maasallah  aracınıza egzoslar yakısmıs difrizor piano black boyanabılır

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür ederim, piano black benim de aklımda egsozları baya bi ön plana çıkarır ;)

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayallerimin egzosu :) kardeş senden Allah razı olsun özelden PM attım