škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3000km bakımı ve kapılarda gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan_t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir Skoda kullanıcısı olarak son bir haftaya kadar oldukça mutluydum fakat bir haftadır ön kapılardan, sanırım kapı lastiklerinin kapı metaline değmesi ile oluşan, gıcırtı sesleri gelmeye başladı?? Aramızda bu sorunu yaşayanlar var mı?
Haftasonu aracı 3000km kontrolüne götüreceğim. Araştırdım bazı arkadaşlar 'kapıları ayarladılar' gibi şeyler yazmış. Bunun bir etkisi olur mu?

Bunun dışında araç gayet güzel.. Kapısız alınmasını tavsiye ederim :)

Şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Rapid de tümseğe çarpraz girdiğim zaman arka taraftan çok hafif bi gıcırtı geliyor sanırım o seste normaldir forumdaki bir arkadaş araç torsiyona uğradığı için olur yazmış. Bizim bir önce ki aracımız şahin di ondanda aynı ses geliyordu :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fitilleri güzel bir temizlik köpüğü ile silip bakım ürünü uygulayın

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracım 4bin km vardı fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım sen bi servise göster kardeş.Onlar bir yolunu bulur

CANER RAPİD

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan_t;439061
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir Skoda kullanıcısı olarak son bir haftaya kadar oldukça mutluydum fakat bir haftadır ön kapılardan, sanırım kapı lastiklerinin kapı metaline değmesi ile oluşan, gıcırtı sesleri gelmeye başladı?? Aramızda bu sorunu yaşayanlar var mı?
Haftasonu aracı 3000km kontrolüne götüreceğim. Araştırdım bazı arkadaşlar 'kapıları ayarladılar' gibi şeyler yazmış. Bunun bir etkisi olur mu?

Bunun dışında araç gayet güzel.. Kapısız alınmasını tavsiye ederim :)

Şimdiden teşekkürler..

Aynı sorun benim araçta da var Ankara efe oto servise 2500 km de götürdüm genel bakım yapıldı kapıları söyledim baktılar sorun yok dediler.
sizin gibi forumda paylaştım bazı arkadaşlar kapının mum fitillerini temizleyip sıvı sprey silikon kullanmayı önerdiler.

Çevrimdışı serkan_t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün arabayı yıkarken, kapı fitillerini nemli bezle sildim, o kadar.. ses gelmiyor şimdi. enteresan.

Çevrimdışı edgar.terews

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kapıdaki gıcırtı lastiklerin metallere sürtünmesi sonucunda oluşuyordur muhtemelen. arabanızı yıkarken lastik bölgelerini temiz bi bezle siliniz sorun geçecektir bendede polo 1.6 92 hp comfortline var. 2013 model izmir limanından geldi. gecen gün bendede aynı sorun oldu sildim geçti. birde eğer kardeşiniz varsa arabayı sizden çok daha bakımlı kullanacaktır onun kullanmasına izin verin sevgiler saygılar :D

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yagli slikon spreyi ile bu sorundan aninda kurtuluyorsunuz... :) tecrube ile sabittir...:))

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: c@n77;439405
Yagli slikon spreyi ile bu sorundan aninda kurtuluyorsunuz... :) tecrube ile sabittir...:))

Kesinlikle katılıyorum,honda hrv sahibiyken elimde bunla dolaşıyordum ve sıktığım an ses yok oluyordu

Çevrimdışı edgar.terews

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bişe sorabilirmiyim bu rapidde aux ve usb girişi bulunmuyor.
bunu nasıl temin edebilirim. ve bunu taktırmak zahmetli olur mu ön göğüsün tamamının açılması tarzı olaylardan bahsediyorum bide fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: edgar.terews;439440
arkadaşlar bişe sorabilirmiyim bu rapidde aux ve usb girişi bulunmuyor.
bunu nasıl temin edebilirim. ve bunu taktırmak zahmetli olur mu ön göğüsün tamamının açılması tarzı olaylardan bahsediyorum bide fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Teybin arkasına takılan ürünler, USB ve SD kart girişi sağlıyor, kabloyu istediğin yere çek, torpidoya, çekmeceye, teybin altına, kült tablasına vs.

Sadece teyp yerinden sökülüyor  ;)

Örnek
http://www.ebay.com/itm/USB-SD-SDHC-MP3-CD-Changer-Digital-AUX-In-Adapter-Skoda-Fabia-II-2-5J-/130711592306

Biraz daha pahalı fiyata sahibinden ve gittigidyorda satılıyor

Çevrimdışı serkan_t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı 3000 bakımına götürdüm haftasonu.. Normalde ben yıkadıktan sonra nemli bez ile silince geçmişti bu gıcırtı olayı 4-5 gün için de olsa. Daha sonra az az başlıyordu ses. Konuyu anlattım serviste, silikon sprey sıktılar fakat spreyden sonra ses yeniden gelmeye başladı.. Azaltacağı yerde artırdı sesi. Böyle bir deneyim yaşayan var mı daha önce? Ne yapmak gerekir?

dtsnr

• Ziyaretçi
Maalesef silikonlu sprey  bende de bir ise yaramadi arap sabunu ile yikayin sonra durula keser sesi dediler 5 gün kesti sonra tekrar basladi simdi kapinin fitille bulusan kismina film cektirmeyi dusunuyorum

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da benzer bi ses var. Bendeki ses cam ile cam fitilinin birbirine surtmesinden geliyor.  Serviste silikon sıktılar. Düzeldi ancak sonra yine ses gelmeye başladı.  Ses hem ön sağ tarafta hem ön sol taraftan geliyor. Özellikle sıcak havalarda araç dışarıda durduğu için güneşle birlikte cam fitili sertleşmis olduğundan bu sorunun oluştuğunu düşünüyorum. Kış aylarında ses kesiliyor. Servis tabi en iyi yaptığı silikon sık gönder. Ingilizcesi olan biri yardımıyla çek lere bildirecem.  Ama hep usenmekten geri kalıyor.

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde, kasislerde araba oynadıkça gelen bu ses sorununa WD 40 sıkasım geldi...? inşallah olur :)