škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dar yolda direğe sürttüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dar yolda sağa dönerken yolun hemen yanına direk koymuşlar.Sağ arka kapıyı güzelce bir sürttüm.Gözüm gibi baktığım fabiamda çizikler ve beyaz boya gibi izler çıktı.ilk defa başıma geldi ve çok üzgünüm şu an.Bunlar için ne yapmam gerekiyor?Ankara'da nereye götüreyim ?maliyeti ne olur ?Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun!

Foto eklersen daha iyi yardım ederiz

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun:(
Polish le üstünü bir alın, boyanın durumunu görelim.
fazla göçük gözükmüyor, boya idare ederse kalsın.
Yok boyanacaksa, düzeltilip boyanır..

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;437183
Geçmiş olsun:(
Polish le üstünü bir alın, boyanın durumunu görelim.
fazla göçük gözükmüyor, boya idare ederse kalsın.
Yok boyanacaksa, düzeltilip boyanır..

Sağolasın.Kapıda göçük yok ama.İnce çizikler ve beyaz boya gibi iz var.Sildim geçmedi.Polish nedir bilmiyorum.

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;437177
Geçmiş olsun!

Foto eklersen daha iyi yardım ederiz

resimleri yükledim.Ama resimler biraz küçük gibi oldu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hafif bir pasta ile geç üstünden, benzin istasyonlarında bile bulursun, çizik giderici pasta

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;437184
Sağolasın.Kapıda göçük yok ama.İnce çizikler ve beyaz boya gibi iz var.Sildim geçmedi.Polish nedir bilmiyorum.

Polish - Pasta demek..
Bulamazsanız, Sanayi de bir boyacıya giderseniz 2 dk. siler..

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;437187
Polish - Pasta demek..
Bulamazsanız, Sanayi de bir boyacıya giderseniz 2 dk. siler..

tamam sanayiye gidicem,temizleteceğim.Ama çizikler geçer mi acaba ?Arabada hiç boya yok normalde.Ben normalde boya koruma yaptırmayı planlıyordum bu aralar.Şimdi Bolu'dayım.Bu işi geciktirmenin zararı var mı?Hafta sonu Ankara'da olacağım.Zararı yoksa Ankara'da yaptırsam ?

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;437174
Dar yolda sağa dönerken yolun hemen yanına direk koymuşlar.Sağ arka kapıyı güzelce bir sürttüm.Gözüm gibi baktığım fabiamda çizikler ve beyaz boya gibi izler çıktı.ilk defa başıma geldi ve çok üzgünüm şu an.Bunlar için ne yapmam gerekiyor?Ankara'da nereye götüreyim ?maliyeti ne olur ?Yardımlarınızı bekliyorum.

geçmiş olsun Trabzonda olsaydnz ücretsz hallederdk...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;437188
tamam sanayiye gidicem,temizleteceğim.Ama çizikler geçer mi acaba ?Arabada hiç boya yok normalde.Ben normalde boya koruma yaptırmayı planlıyordum bu aralar.Şimdi Bolu'dayım.Bu işi geciktirmenin zararı var mı?Hafta sonu Ankara'da olacağım.Zararı yoksa Ankara'da yaptırsam ?

Bekletmenin zararı olmaz..
Tırnağa takılanlar hariç, büyük çoğunluğu gider.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraflarda pek birşey gözükmüyor ancak dediğiniz gibi boyanın altından beyazlık çıktı ise pasta ile düzelmez , hiç birşey ile düzelmez , sadece boyanarak düzelir.
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;437223
Fotoğraflarda pek birşey gözükmüyor ancak dediğiniz gibi boyanın altından beyazlık çıktı ise pasta ile düzelmez , hiç birşey ile düzelmez , sadece boyanarak düzelir.
Geçmiş olsun.

Şuan Bolu'dayım.Haftasonu Ankara'da olacağım.Boya koruma yaptırmayı planlıyordum zaten.Bu olayda bahanesi oldu artık.Tek tesellim tırnak takılacak çiziklerin olmaması.Peki lokal boya yapılır mı ?Yapılsa uyumsuz gözükür mü?

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;437224
Şuan Bolu'dayım.Haftasonu Ankara'da olacağım.Boya koruma yaptırmayı planlıyordum zaten.Bu olayda bahanesi oldu artık.Tek tesellim tırnak takılacak çiziklerin olmaması.Peki lokal boya yapılır mı ?Yapılsa uyumsuz gözükür mü?

Hocam bu işler biraz da yapanla alakalı , Araçta zamanla oluşmuş boya solması mutlaka vardır, bu nedenle , ton tutturmak çok kolay değil. Boyanan yerin boyalı olduğu eğer iyi bir iş çıkarılmışsa ancak uzman bir göz tarafından anlaşılır. Çokta kafanıza takmayın derim , benim arabamda da ufak tefek bir çok yerde çizik var. Daha geçen gün komşu garajdan çıkarken sol çamurluğa hafif bir dokunmuş. Ama ne yapalım oluyor böyle şeyler:)

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;437229
Hocam bu işler biraz da yapanla alakalı , Araçta zamanla oluşmuş boya solması mutlaka vardır, bu nedenle , ton tutturmak çok kolay değil. Boyanan yerin boyalı olduğu eğer iyi bir iş çıkarılmışsa ancak uzman bir göz tarafından anlaşılır. Çokta kafanıza takmayın derim , benim arabamda da ufak tefek bir çok yerde çizik var. Daha geçen gün komşu garajdan çıkarken sol çamurluğa hafif bir dokunmuş. Ama ne yapalım oluyor böyle şeyler:)

Az önce Ankara'da her zaman arabamı yıkattığım yeri aradım sordum.adamlar hem yıkama,hem boyama,hemde araç için gerekli her şeyi yapıyorlar.Boya koruma yapacaklarını ve çiziklerin giderileceğini,aracın ilk günkü gibi olacağını söylediler.Ama işlem siyah arabada uzun sürüyormuş.Ben zaten bu aralar normalde boya koruma yaptırmayı planlıyordum.Bu olay üzerine bu iş kesinleşti.