škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Opel İnsignia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız şunu söylemek de fayda var. Insignia 1.6T 180hp nin çok yaktığına dair söylemler var. Bu araç sonuçta turbo beslemeli ve 180hp. Yakıt olarak 9-10lt ler çok normal. Mazda6-Honda Accord gibi araçlar da bu kadar hatta fazlasını yakıyor. Insignia niçin böyle lanse edildi anlamadım

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2012 yılında sporttourer sahibiydim, aracı 1.5km sonra stop eder işe giderdim, hafta sonu 8-10km sonra stop ederdim ve yakıt tüketimim 11.4 lt idi, sdisi tüketim 6.5lt idi 110-270km ile... Cok yakıyor evet ama kime ve neye göre? Bana göre normaldi, yilda 15bin yapan biri için tamamen duygusal:)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;436740
Yalnız şunu söylemek de fayda var. Insignia 1.6T 180hp nin çok yaktığına dair söylemler var. Bu araç sonuçta turbo beslemeli ve 180hp. Yakıt olarak 9-10lt ler çok normal. Mazda6-Honda Accord gibi araçlar da bu kadar hatta fazlasını yakıyor. Insignia niçin böyle lanse edildi anlamadım
Insignia'nın alt modelleri diğerlerine göre daha ucuz ve alınabilir olduğu için olabilir.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam normal diyorsun da bmw 3 serisi 320ed 170 bg kaç yakiyor istersen bir incele. Yanlış bilgi olmasin bu motorda 1.6. Olay tamamen teknoloji ile ilgili.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öcelikle tüm dünyada araç alıcılarının artık ilk tercihi ekonomik tüketim olduğundan hemen hemen tüm markalar ama özellikle alman üreticiler yakıt tüketim değerlerini karşılaşması imkansız koşullarda hesaplayıp belirtiyorlar. O nedenle kimse de fabrika tüketim değerlerini yakalayamıyor.

Bunun dışında BMW 3.20ed 2013 yılında çıkan yeni bir motor, siz bunu temelleri 2005 de atılmış başka bir motorla karşılaştırıyorsunuz. Daha objektif bir karşılaştırma için 2005 3.20i hatta o güce ulaşmak için 3.25i ile karşılaştırmak lazım. Kaldı ki BMW 102bin tl, Insignia 1.6T en full donanım ise 71 bin TL. Tabii buna rağmen BMW nin yeni nesil moorlarında az tüketmini tebrik etmek gerekiyor.

Ancak bahsettiğim ve çoğunlukla tercih edilen diğer modellere gelirsek Insignia dan çok farkları yok. Maalesef Insignia çok yakıyor imajı bundan önce daha küçük sınıf ve küçük hacimli araç kullanıcıların bu aracı özellikle ÖTV indirimi döneminde ucuza almaları, 180hp nini gazıyla sıkıştırarak kullanmaları. Bu durumda eski aracında 7-7.5lt den birden bire 10lt le çıkılınca insanlar çok yakıyor zannediyor.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şeyleri konuşuyoruz.  Sizinle aynı fikirde olduğumu belirtmek isterim. Yeni nesil yeni motor dedikleri işte bu. Belki opel de ayni verimli motorları uretirde daha ucuza bineriz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;437138
sitesinde cikacak motorlar belirtilmis ama hangileri gelir bilinmez. 3.7 lt ve 99 g C salinimi diyor. http://www.opel.de/content/dam/Opel/Europe/germany/nscwebsite/de/01_Vehicles/01_PassengerCars/Insignia_FAMILY/Insignia_Notch/02_Auss_und_Tech_Daten/Insignia_MCE_14.0_Short-D.pdf

gerçekten müthiş değerler 2.0 CDTI 140 PS
şehir içi  : 5.0lt
şehir dışı : 3.0lt
karma    : 3.7lt
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2013, 23:54:55 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gene de vergiden dolayı çok tercih edilmeyecektir. Meriva da kullanılan 136hp lik 1.6CDTI lar gelse Insignia patlaması yaşanır Tr de