škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tdi Fabia Tekleme - Hareket Halinde Stop Etme

aliak · 12 · 5093

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yine başka bir sorun yaşıyorum. Araç birkaç gün önce babamdayken teklemiş ve istop etmiş. Çekiciyle servise gitti. Hiç yağ kalmamış, yağ ve filtreler değiştirildi. Dün bendeyken tekrar tökezledi birkaç kez. 5-10 km sonra çok yavaş giderken (sanırım vites boştaydı) istop etti. Tekrar çalışmasında sorun yok. Ustam bir çok ihtimal var hepsi denenecek mecbur dedi. Maddi imkanım bu ara pek uygun değil. Çok fazla şey değiştiremicem. Sizin aklınıza gelen bir şey var mı? araç tdi 2006 model, 125binde.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
değişik sorunları olabilir ama sen yağ sorununu halletmen gerekiyor galiba.. hiç yağ kalmamış diyosun..ya yağ kaçırıyor..yada yakıyor..yağ lambası hiç mi yanmadı..farketmedin mi...yağsız sürdüysen zaten başka arızalarda oluşmuştur..

bu tip araçları tanımadık usta yakaladı mı affetmez...maddi durum da sıkışık diyosun.. sorunu kendin bir şekilde öğren..sonra git bi ustaya ustam şunu yaptırcam ne kadar de...daha mantıklı olur.. öyle deniycez bakcaz işine girme bence :)

geçmiş olsun..

Çevrimdışı Clausius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın yağsız uzun süre çalışması yatak sarmasını ve motorun bizim tabirimizle kazıklamasına neden olur. ama tekrar çalıştı diyorsunuz, araç çalışırken yüke bindirin ve egzosu izleyin bakalım siyah duman geliyormu? gelmiyor ise, enjektörlerinizi en son ne zaman bakım yaptırdınız? eğer uzun suredir bakım yapılmadıysa enjektörlere el atmak lazım.

özetle önce ilk akla gelen kolay ve ucuz sebepler kontrol edilmeli sonrasında çözüm bulunamazsa maliyetli ve zor işlere bakılmalı

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağolun arkadaşlar. Yağ sorunu çözüldü şimdilik sorun yok. Yağ lambası falan yanmamıştı. Araç aylar önce kötü mazottan dolayı olduğunu tahmin ediyorum, tekleyip siyah duman atıyordu. Her kafadan bir ses çıktı. Forumdan bir ağabeyimizin tavsiyesiyle würth attım 2 depoda sorun çözüldü. Neredeyse 5-6 ay oldu. Şimdi de böyle bir sorun. Siyah duman falan yok. O zamanki gibi bir gaz yememe değil bu kez. Tekliyor ve bir kez de yavaşken stop etti.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her kafadan bir ses çıktı derken ustalardan bahsediyorum forumdan değil yanlış anlaşılmasın.

Bugün mecbur kalıp aracı kullandım. Genelde düşük devirlerde tekliyor. Her zaman olmasa da birkaç kez teklediğinde az miktarda siyah duman geldi. İstop etmesi de şu şekilde oluyor. Trafikte ilerliyorum örneğin 2. viteste durmam gerekiyor, yavaşlayıp duruyorum ayağım debriajda tam dururken gaz ibresi normalde 10'un üzerindeyken 5e ve 5in biraz altına iniyor bir anda. Bazen de komple inip istop ediyor araç.  Normal rolantideyken 10 civarında oluyor benim arabam. Böyle bir bilgi versem belki yorumda bulunan çıkar.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servise sokup cihaza baglatın motorun çalışma pirensiplerini cihazda incelensin düzensizlik nereden belli olur senin sorunun büyük ihtimalle enjektördendir

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen yağı değişince egr'yle ilgili bir arıza görünmüş makinede. blow off takılı olduğu için onun verdiğini düşünmüşler.

Çevrimdışı krismis

• Hür General
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
boğaz pislik tutmuş olabilir turbonun intercoolere çıkan yerinde boğazda bi temizlik operasyonu iyi gelir gibi geliyor

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
eyvallah. skodada ücretsiz check up varmış. yüce'den randevu aldım. arızayla ilgilenirler mi bilmiyorum artık...

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı yüce oto'da ücretsiz check-up'a soktuk. Motor arızası yanıyordu, bilgisayarda egr ve hava akışmetre göründü. Araçta blow off takılı olduğu için onu orjinal haline getirip öyle denemeyi önerdiler. Yarın şahkan'a götürüp söktüreceğim. Sonrasına bakacağız. Tgr ve hava akışmetre parçalarının maliyetini bilen var mı acaba?

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
egr ve havaakışmetre arızasından araç istop eder mi?

servisten gelirken 60km hızla istop etti.