škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

peugeot 307 mi satıp skoda yeti almayı düşünüyorum!?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı euyelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar 2007 model tiptronic vites lpg li peugeot 307 comfort arabamı satıp,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-2011-skoda-yeti-1.2-tsi-ambition-otomatik-cam-tavan-44.000km-123936000/detay

şu arabayı yada benzerini almayı planlıyorum. arabamı 2 senedir kullanıyorum bir problem yaşamadım, ama yeti lerin otomatik şanzımanı için problemli diye okumaktayım. otomatik tercih etmek yanlış olur mu?
 iç hacim, konfor, sağlamlık, yakıt tasarufu açısından bu aracı tercih ediyorum ama yanılıyor muyum? arabalar konusunda bilgim giriş seviyesinden ötede değil malesef :) aracımı aldığım fiyata satıyorum ama yeti aldığım zaman 2 sene sonra satmaya karar verirsem ne kadar zarar ederim? aracın servis masrafları parça masrafı vs. nasıldır? konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim ayrıca alternatif bir araç yada yeti öneriniz olursa sevinirim.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2013, 21:38:05 Gönderen: euyelik »

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İkinci el aldığınızda bir de uygun fiyatlı denk getirdiğinizde zarar olmaz.Bir çok marka günümüzde benzer bakım onarım maliyetlerine sahip.Eğer Yeti de kesin kararlıysanız ve ikinci el olacaksa az km li 1.4 tsi veya 1.6 tdi motor seçeneklerini düşünmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı euyelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi daha pahalı ve içi daha boş seçenekler oluyor gördüğüm kadarıyla. 1.2 de çok performans kaybı oluyor mu? peugeot 1.6 tüplüydü. 1.2 tüketim olarak denk düşer diye düşünmüştüm :)

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi yumuşak ve akıcı sürüşlerde oldukça ekonomik. Ancak sabrınızın tükendiği noktada 7-8 hatta 9ları (lt/100km) görmeniz çok kolay. Ekonomi konusu o şekilde. Bakım ücretleri aşağı yukarı peugeot ile aynı.

galeriden alacaksanız kesinlikle bir bosch car servis'te ekspertiz yaptırmanızı öneririm.

bir de 2. el değeri olarak, yeti çok geniş kitlelere hitap eden bir araç değil, ancak skoda marka imajını her geçen gün yükseltiyor. 2. el değeri çok düşmez ancak aldığınız fiyata satmanız gibi bir durum söz konusu olmaz diye düşünüyorum.

Bir de sonuçta alman mühendisliği ürünü bir alet almış oluyorsunuz Yeti ile, aracı düzenli bakımlarını yaptırarak uzun yıllar geçirebilirsiniz zaten.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 10:07:41 Gönderen: Sina »

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
otomatik şanzımanın problemli olması durumu şu şekilde, dsg şanzıman dediğimiz 2 tane debriyajı olan, elektronik olarak kontrol edilen bir manuel şanzıman. Problemli olması meselesi de, yarım debriyaj tam debriyaj yapması gereken durumlarda yazılımdan kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor (erken debriyaj bırakıp titretmek gibi) ama genelde servislerde kolayca çözülebilen problemler bunlar canınızı çok sıkmaz yani :)

yanlız dsgli araç kullanmak en azından ilk 1000 km zor olabilir zira şanzımanın tepkilerine alışmak zaman alıyor. özellikle dur kalk trafikte ve hızlı açılıp kapanan trafik boşluklarında, bazen de park esnasında alışmış olmak gerekebiliyor. Bu söylediğim bir problem değil aracın karakteristiği olarak düşünün. 60.000km otomatik kullandıktan sonra düz vitese döndüm ben. tercih meselesi.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: euyelik;431959
merhabalar 2007 model tiptronic vites lpg li peugeot 307 comfort arabamı satıp,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-2011-skoda-yeti-1.2-tsi-ambition-otomatik-cam-tavan-44.000km-123936000/detay

şu arabayı yada benzerini almayı planlıyorum. arabamı 2 senedir kullanıyorum bir problem yaşamadım, ama yeti lerin otomatik şanzımanı için problemli diye okumaktayım. otomatik tercih etmek yanlış olur mu?
 iç hacim, konfor, sağlamlık, yakıt tasarufu açısından bu aracı tercih ediyorum ama yanılıyor muyum? arabalar konusunda bilgim giriş seviyesinden ötede değil malesef :) aracımı aldığım fiyata satıyorum ama yeti aldığım zaman 2 sene sonra satmaya karar verirsem ne kadar zarar ederim? aracın servis masrafları parça masrafı vs. nasıldır? konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim ayrıca alternatif bir araç yada yeti öneriniz olursa sevinirim.

Hocam yeti sağlamlık konfor kalite olarak çok iyi bi araçtır ama lpg li bi araçtan sonra yeti benzinlide hüsrana uğrayabilirsiniz.eğer gücünüz yeterse 1.6 tdi daha güzel olur.benzinli alacaksanız da 1.4 tsi çok daha performanslı bi araç.1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında çok bi tüketm farkı yok zaten.bizde 2 tane yeti var 1.6 tdi ve 1.2 tsi dsg . tdi çok çok ekonomik uzun yolda 3,5 ile 5 lt arasında tüketimi var.şehir içinde de max 6,5 lt yakıyor.ama 1.2 tsi şehir için dur kalk falan 10 lt yi çok rahat görüyor.dsg yi 2 yıldır kullanıyoruz.girmediğimiz yol,çıkmadığımız dağ taş kalmadı çok şükür bi sıkıntı yaşamadık.konforu tartışılmaz.umarım yardımcı olabilmişimdir

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 ile 1.4 tsı arasında dişe dokunur bir performans farkı yok. Şahsen model yenilemeyi düşündüğümde ben yine 1.2 peşine düşeceğim. Kasa için oldukça yeterli performansı sağlıyor. Onun dışında iki seneden uzundur kullanan biri olarak yetiyi her türlü tavsiye ederim. Bu gün bakım için gittiğim arkadaşımın servisinde aracı lifte kaldırıp kontrol ettik. Aracın tabanı bile öyle sistemli ve güzel kaplanmışki biraz detaycı biri hemen farkeder. Usta aracın kalitesine hayran kaldı, şimdi oda yeti düşünmeye başladı.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fabia yı satıp 307 almayı düşünüyordum..bir kaç gündür de sitelere bakıyorum..sizi yakalamışken sorayım dedim :) nasıl bir araçtır..değer mi sizce...arıza konusunda nam yaptı diyorlar...ama 307 nin tipini çok beğeniyorum..

Çevrimdışı euyelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;432120
Bende fabia yı satıp 307 almayı düşünüyordum..bir kaç gündür de sitelere bakıyorum..sizi yakalamışken sorayım dedim :) nasıl bir araçtır..değer mi sizce...arıza konusunda nam yaptı diyorlar...ama 307 nin tipini çok beğeniyorum..

23300 tl ye aldımıştım 2 sene önce. 2007 model, lpg+benzin, tiptronic vites, xenon far, comfort modeli aynı fiyata sattım. bu süreç içinde öyle ciddi bir sıkıntı görmedim standart yag, filitre vs. dışında öyle masrafta çıkarmadı bana. fiyat/performans oranı iyi bir araç diye düşünüyorum. ama benim çok kıyas yapabilme şansım olmadı diğer araçlarla. aynı fiyata annem sıfır getz aldı şuan halen kullanıyor. 307 nin yanında oyuncak gibi kalıyor ama :) forumlarda ben de çok fazla okudum problem çıkanı ama benim arabada şanzıman, motor vs. bir problem olmadı hiç.

yeti konusundaki kafamı kurcalayan şey ise 2-3 sene sonra satacak olursam 5 lira gibi bir zararı hoş karşılayabilirim ama 40 liraya aldığım yetiyi 30 yada 25 liraya satacak olursam üzülürüm :uhu:

42 tl ye dizel 1.6 tdi vardı satılmış. gayet iyi duruyordu. ama 40 tl max bütçe belirledim.

Çevrimdışı euyelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün mersin'deki yelba otomotiv denilen galeriyle 45 tl ye yeti dizel ambition model için anlaştık . eksik kalan kısmı kredi de çektim. akşam yola çıkmadan önce bir bakayım dedim; sahibinden'deki ilan kalkmış! adamları arayıp sorduğumda ciddiyetsiz bir tavırla geldi parayı verdi aldı dediler. boşu boşuna 7 lira kredi de çekmiş bulunduk :P işin garibi piyasada dizel yeti bulmak zor. sahibinden deki ilanlarda da maşallah sıfır fiyatına ikinci el dizel yetiler var ama ne hikmettir anlamadım..

Çevrimdışı euyelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
46 tl ye 1.6 tdi ambition bir yeti ile anlaştık. pazartesi yada salı almaya gideceğiz bir pürüz çıkmaz ise..

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aldın mı nldu? aracı merk ettm..Peugeotla başlayan cümleyi Skoda Yetiyle bitirmen süper olmuş inşllh tamamlnr hayrlısıyla..

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malesef maddi sıkıntılardan dolayı çok sevdiğim Yetimi satıyorum. daha 16.000 km de ve 10 aylık.çok beğenenerek uzun yıllar kullanmak için almıştım ama kısmet değilmiş.kazası boyası değişeni yok.aracıma gözüm gibi baktım aramızda gerçekten duygusal bi bağ vardı.bana bir gün bile sıkıntı çıkarmadı.umarım çok iyi bakacak biri alır.daha hiç bi siteye ilan vermedim.önce burdaki arkadaşlara duyurmak istedim.yarın fotoğraflarını çekecem isteyene gönderirim.buraya da eklerim.
1,6 tdi cr
rengi beyaz
2012 model
ambition paket + hız sabitleyici(opsiyon)

numaram: 506 313 93 53 gece geç saatlere kadar müsaitim.fiyat ve detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.