škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 HTP 5 TL GAZ ile 33 KM Şehiriçi Yapılmıştır

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenmat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kazanın üzerinde 69 litre yazıyor silindir kazan max kaç litre gaz alır her zaman 48 alırken geçen 55 aldı bende şaşırdım?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenmat;460228
kazanın üzerinde 69 litre yazıyor silindir kazan max kaç litre gaz alır her zaman 48 alırken geçen 55 aldı bende şaşırdım?

ortalama olarak % 80 alir derler böyle olursa 69 lt nin % 80 i =55.2 lt yapar... Yani 55 almasi normal.... Kendi aracim için söyleyeyim... 42 lt depo 36 lt bile aldiği oldu bu da % 85 i ediyor... En az 4 veya 5 defa denedim tecrübe ile sabittir...

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;460239
lpg'nin fiyatı arttığı için doğal olarak tüketim artmış oldu

Birim olarak litreden bahsediyor arkadaş.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;460184
bende de aynı araç var. brc tüp var. 31 litre lpg alır her seferinde. opet aygazdan alırım hep. beylikdüzü bakırköy arasınada trfafik oldugu saatlerde kullanıyorum aracı. her seferinde şaşmaz 400 km yol giderim. kaç litre lpg alıyorsununuz bilmiyorum ama benimki ile aynı oldugunu düşünüyorum. sizin ordaki trafik ve yokuş durumunun tam ne oldugunu bilmiyorum. kısa mesafe kullanımınız varsa degerleriniz normal geldi bana.

umranıye carsıdan  tavukcu yolunu kullanıyorum dudullu ımes'e gıdıyorum (8km ) donuste otobandan mustafa kemal cıkısı carsıya cıkıyorum (10km) ımes Shell'den lpg alıyorum 2.90 mıydı neydı en son aldıgımda onumuzdekı bı ıkı gun ıcerısınde tekrar fulluyecegım lpg fıyatıda dusmus sanırım 2.78 fılan galıba   gectıgımz yazın golfumu sattım almıcaktım araba dayanamadım bı baktım sahıbındene fabıs gozume carptı geceden cıktım ızmere arabayı almaya sımdı dıceksın ne alakası var bu konuyla =) soyle alakası var gelırken araba 180 kurus yaktı oyun havası actım gelene kadar golfum 370 kurus yakıyordu lpg de o zaman cunku =))) farka bak =)