škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 HTP 5 TL GAZ ile 33 KM Şehiriçi Yapılmıştır

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;431539
öncelikle gaz aldığınız yeri değiştirin. 83 tl gazla 330 km gidiyorum. benim araç 1.4  9-9.3 lt 100 km yakıyor. sizin 8 lt civarında olması gerek lpg de. istanbul şartları için konuşuyorum elbette. bu da sizin 20-21 kr yakmasına denk geliyor. kaliteli bir gazla sizin problem çözülür zannımca.

Ama arac roomster  farkındaysan  hem fabiadan ağır hemde yüksek  hemde 1,2 motor  küçük motorda  ağırlık çok etki eder  kalkışlarda  veya dur kalkta  şehir içi yakar  uzun yolda ise bizim araclarlarımızla kıyasladığımızda daha yüsek olduğundan rüzgara karşı daha çok mücadele vermesi sebebi ile  fazla yakar  bir başka lpg li roomster le karşılaşmadan bişey demek zor diyorum

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı melihcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;431476
Ben roomster 1.2 ile 85tl gaz 315 km yapiyorum sehir icinde ayni sartlarda benzin ile 100 tl ile 250 km yapiyordum acaba cok mu yakiyor benim arac ?
Gaz kiti atiker safe fast

1.2 htp tüplü var bende.. nazar değmesin 80 tl gaz ile (gaz milangaz 2.19) genelde 450-500 km arası yapıyorum.. şehir iç-dış karışık..

şehir içi 80 tl gaz ile bol dur kalklı 420-450 km  arası..

fırsatını buldum mu boşa da takıyorum.. o kısmı atlamayalım..

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melihcan;432068
1.2 htp tüplü var bende.. nazar değmesin 80 tl gaz ile (gaz milangaz 2.19) genelde 450-500 km arası yapıyorum.. şehir iç-dış karışık..

kullandıgınız lpg markası nedir  sıralı sistem değilmi * birinde normal düz gördüm de :D

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melihcan;432068

daha öncede sormuşlar hangi marka tüp var aracınızda

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben benzinde 280kurus yakıyordu lpg de bunun daha cok düşmesi lazım :/

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depoyu  ayda 2 kere fullerım guncel degerım sudur 95 lıraya fullenıyor depo her seferınde 370 km'yı bır turlu gecemıyorum motor ısıtıp yola cıktım yıne aynı ısıtmadan cıktım yıne aynı basmadan kullandım yıne aynı basarak kullandım yıne aynı ama yenı bı strejı gelıstırdım takmıyorum kafama sımdı fark etmıyo  yıne aynı olsada :=)))

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;460066
Depoyu  ayda 2 kere fullerım guncel degerım sudur 95 lıraya fullenıyor depo her seferınde 370 km'yı bır turlu gecemıyorum motor ısıtıp yola cıktım yıne aynı ısıtmadan cıktım yıne aynı basmadan kullandım yıne aynı basarak kullandım yıne aynı ama yenı bı strejı gelıstırdım takmıyorum kafama sımdı fark etmıyo  yıne aynı olsada :=)))

bence gazı aldığınız yeri değiştirip deneyin... kullanımlar arası  (seri - sakin )  değişmemesi garip geldi... şöyle söyleyeyim...2011 1.2 htp aracım bir depo (yaklaşık 36 lt gaz alıyor) ile 530 km de  gitti 440 km de gitti kullanıma bağlı değişiyor gaz aynı yerden alınmasına rağmen...
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2014, 00:37:26 Gönderen: jesus41 »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;460066

bende de aynı araç var. brc tüp var. 31 litre lpg alır her seferinde. opet aygazdan alırım hep. beylikdüzü bakırköy arasınada trfafik oldugu saatlerde kullanıyorum aracı. her seferinde şaşmaz 400 km yol giderim. kaç litre lpg alıyorsununuz bilmiyorum ama benimki ile aynı oldugunu düşünüyorum. sizin ordaki trafik ve yokuş durumunun tam ne oldugunu bilmiyorum. kısa mesafe kullanımınız varsa degerleriniz normal geldi bana.

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 htp roomster aracım var,güncel yakıt tüketimim 23 kuruş, lpg fiyatı 2,78 tl, total.
Roomsterı olan arkadaşlara fikir olsun.