škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 92749

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkinali;570298
rapidler için 16 jant ta en uygun lastik 195/50/16 ancak karadenizde olmam ve tümseklerin bol ve stabilize yollardan dolayı 195/55/16 almak istiyorum

195/50/16 da sıkıntı yok zatende
195/55/16 kullananlar varsa yorumları alayım. %3 civarında fark oluşturuyor.

ben kullandım bir kış 195-55-16 sürtme yaşamadım nexen markaydı benimkiler

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;570081

Ocak ayında aldım rapid sb i öyle olunca aldıktan bir gün sonra kış lastiği taktırdım. Orjinal boyutu hem pahalı hem de bulamayınca petlasta bu ölçüyü buldum. 195x50x16. Ölçü anlamında herhangi bir sıkıntı olmadı, zaten arada 1 mm fark var. Önceki aracımda continental kullandığım için biraz yetersiz geldi petlas, ama bu ölçüde yapılacak fazla da birşey yok. Petlasları yaklaşık 8000 km kullandım, hafif kar yağışında bolu geçişi de yaptım. Sorun yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba. Ben de kış lastiği alma arefesindeyim ama 215/45 R16 nın fiyatları malum, baya yüksek. Orjinal ebatta tam gözüme bir marka-model kestirdim ki (Nokian WR D4) diğer ölçülerdeki fiyatların düşük oluşu canımı çok sıkınca acaba ölçülerde küçük bir değişikliğe gitsem mi diyerek (tabi güvenlikten ödün vermeyerek ve yürüyen aksama da zarar vermeyerek) daha detaylı araştırmaya karar verdim.
Sizin fotoğrafı görünce de sormak istedim. Nasıl, hala memnun musunuz bu ölçüden? Hiç problem yaşadınız mı, sürtme, vb. problemler? Orjinal ölçülerin görseli de (ince yanak ve 5 kollu jant şık ve sportif duruyor) çok hoşuma gidiyor aslında. O yüzden sizin fotoğraftan anladığım kadarıyla orjinal görüntüye çok yakın bir hali var. O yüzden (umarım bir problem de yaşamayacaksam) 195/50 R16 takabilirim gibi duruyor. Ki hesaplama sitelerinde de gördüğüm kadarıyla çok küçük bir fark oluşuyor.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Henüz taktırmadım kışlıkları. Yanak yüksekliği hemen hemen aynı gibi, sadece lastik tabanı dar, bu da sanırım basıncı artırdığı için kışın iyi birşey. Bence lastik çapı değişmediği için kullanabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sizden rica etsem müsait bi zamanda lastik taban fotoğrafı da çekip siteye koyabilir misiniz fikir vermesi açısından?

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Su anda kışlıklar babamların evinde il dışında. Arada 200 km var [emoji3]. Ancak taktırınca. Bi lastikçiye gidip bakabilirsiniz aslında aynı ebatta lastiğe

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yine burada bir arkadaş öneride bulunmuştu.
Lastiklerimiz evet pahalı, peki sök-tak yapmaktansa 15'' Jant alsak hem konforlu hemde kolay hemde daha güvenilir olmaz mı acaba ?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;593279
Yine burada bir arkadaş öneride bulunmuştu.
Lastiklerimiz evet pahalı, peki sök-tak yapmaktansa 15'' Jant alsak hem konforlu hemde kolay hemde daha güvenilir olmaz mı acaba ?

İki kış sök tak parasına 15 jant alınıyor.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim zamanım yoktu ilk alırken, ocakta aldım aracı teslim aldığım gün kışlık lastikleri taktırdım. Jant ayarlamaya zamanım olmadı, yoksa benim de yapacağım 15 janta 185x60x15 lastik takmak olurdu.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;593298
İki kış sök tak parasına 15 jant alınıyor.

Tamam o zaman yapılacak şey belli :)

Yazın 17'ler ortaya çıkacak, Kışın 15'ler..

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar kislik lastikte taban genisliginin azalmasi ancak yer butunuyle kar kapli ise yol tutusunu artirir yoksa soguk kis sartlarinda yerde kar yada buz yoksa ince taban sikinti yaratabilir diye dusunuyorum. Sahsi gorusumdur
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2016, 09:40:29 Gönderen: guthrie »

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende uzun araştırmalar sonucunda ve küçük yerde yaşayıp 15" jant bulamadığımdan dolayı, 195/50 R16 petlas aldım. 15" jantı servise sorduğumda "600-800 TL civarı" cevabını almam da bu kararda etkili oldu diyebilirim.

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bir kaç gün önce rapid sedan 2016 model 1.2 tsi dsg ile araniza katıldım. Sivasta yaşıyorum kışlık lastik almak zorundayım. Lastik konusuna hiç hakim değilim. Burada okuduklarım neticesinde birşeyler oluştu zihnimde... Sanırım en mantıklısı 15" jant ve 185x60x15 ebatlarında lâstik.
Şimdi 15" alacağım lakin her 15" aynı mıdır? Sahib.den sipariş gececegim. Bijon aralığı vs diyordu bir arkadaşımız? Net olarak aydinlatirsaniz sevinirim.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dostum daha dün taktırdım. Rapid Spaceback aracım. bijon ölçüleri 5x100 ET değeri 38 CMS 979 jant + bridgestone lm001 kışlık lastik taktırdım. toplam 1550 TL tuttu. Normalde 17" janttı benim araç onun kışlık lastiklerin tanesi 500 TL civarıydı yani 15" jant + lastikler daha uyguna geldi üstelik aynı lastik farklı marka da değil

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594385
dostum daha dün taktırdım. Rapid Spaceback aracım. bijon ölçüleri 5x100 ET değeri 38 CMS 979 jant + bridgestone lm001 kışlık lastik taktırdım. toplam 1550 TL tuttu. Normalde 17" janttı benim araç onun kışlık lastiklerin tanesi 500 TL civarıydı yani 15" jant + lastikler daha uyguna geldi üstelik aynı lastik farklı marka da değil

dostum benim jant 16'' jant değişikliğine gitmeden tavsiye edebileceğin kışlık lastik varmıdır?

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aşırı pahalıydı 17 lerinki ben hiç 16 kullanmadım bilemiyorum maalesef