škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

collection plus vs business

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hsarkin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aralarındaki donanım farkı nedir hangisi üst donanımdır..
bi çözemedim gitti:)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsarkin;428360
aralarındaki donanım farkı nedir hangisi üst donanımdır..
bi çözemedim gitti:)

Kafanızı biraz daha karıştırayım benim aracım da Elegance Plus diye geçiyor Collection ve business karışımı :) Collection Plus ların farklı farklı donanımı var kimisinde mercek xenon yok, yarı deri koltuk yok, esp yok, kimisinde var, jantlarından ayırt edebiliyorum ben bu araçları. Benim aracımda hafızalı koltuk yok, orjinal deri döşeme, mercek far, esp var. Sanırım alınırken paket olarak alınan özellikler olduğundan çok farklı donanımlara sahip olabiliyorlar bu araçlar.

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Collection plus Business 'den daha donanımlıdır. Arada ESP, xenon far, far yıkama, arka disk fren gibi farklar vardır. Ben de Collection plus almak istemiştim. Şansıma Business çıktı, onu aldım. Hayırlısı. Şu anda araçtan memnunum. Bana pek sıkıntı çıkarmıyor.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangemini;428565
Collection plus Business 'den daha donanımlıdır. Arada ESP, xenon far, far yıkama, arka disk fren gibi farklar vardır. Ben de Collection plus almak istemiştim. Şansıma Business çıktı, onu aldım. Hayırlısı. Şu anda araçtan memnunum. Bana pek sıkıntı çıkarmıyor.

Collection Plus olduğu halde xenon far, far yıkama, esp olmayanlar gördüm, ben de aracımı almadan önce araştırmıştım. Sanırım yıla göre de fark ediyor.

Örneğin ; esp yok, xenon yok, far yıkama yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-memurdan-temiz-octavia-full-plusfull-93683933/detay/

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuya ufak bir eklemede ben yapmak isterim.
Collection 2003 - 2004 dür
Collection Plus lar 2004 üretimi araçlardır.

2004 Collection Plus Donanımlarında

4disk fren
ASR-ESP
Yol Bilgisayarı
El gazı Hız Sabitleyici
Koltuk ısıtma
Hafızalı koltuk
Park sensörü
Yağmur sensörü
Sağ ayna Ayar Düğmesi (Geri vitese taktığınızda Sağ aynanın otomatik olarak yeri göstermesi)
Isıtmalı Aynalar
Sunroof
Xenon far - mercek far
Far Yıkama
Karartmalı Dikiz aynası
Arka okuma Lambası
Arka silecek
Ön kol dayama var -Arka kol dayama yok
Lastik ebatları : 205/55/16
Bu özellikler dışında araç da Collection plus ekipman jantı altta bulunan fotoğraftaki gibidir.

Ayrıca Jant ile ilgili bir karmaşıklığı da düzeltmek isterim bu jant aynı zamanda Octavia A4 Rider modeli üzerinde de bulunmaktadır.

2003 Collection modeli ile arasındaki farklar ise

Arka tekerler kampana.
ASR - ESP yoktur.
Far Yıkama yoktur.
Xenon Far 2003 de yok 2004 de var.

Bunların haricinde (eksiğim varmı bilemiyorum saatten dolayı, Yanlışım var ise daha dinç bir zamanımda hemen düzeltirim.) araçlar aynıdır ve her iki araçta 1.6 102 ps 8v BFQ motordur.
Umarım yardımcı olabilmişimdir Saygılar.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2013, 23:35:27 Gönderen: CerkeSeckin »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın octaviası 2003 ve collection...donanımı şu şekilde; xenon, mercek far, far yıkama, ABS, arka kampana fren, sunroof, 4 elk cam, 2 tuşlu katlanır kumanda, alarm yok, symphony ''kaset'' çalar, direksiyondan hız sabitleyici ve müzik kumandası, ön kol dayama, arkada yok, 16'' coll. jantı, arka park sensörü...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;428568
Collection Plus olduğu halde xenon far, far yıkama, esp olmayanlar gördüm, ben de aracımı almadan önce araştırmıştım. Sanırım yıla göre de fark ediyor.

Örneğin ; esp yok, xenon yok, far yıkama yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-memurdan-temiz-octavia-full-plusfull-93683933/detay/
bu araç büyük olasılıkla önden vurmuş, ve ucuz olsun diye orijinal dışı onarım yapılmış, bu farların çifti 400, collectionun tek farı 1500 tl çünkü...far yıkama sistemi de aynı şekilde...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı khanhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım da busines ve gayet özelikleri fazlasıyla tatmin ediyor . ilk bende collection plus aradım ama ankara da hangisini göstersem sıkıntılı çıktı . istisna lar vardır ama genelde ilk sorun deri koltuklar da aşınma ve göğüste cd çalar düğmelerinn düşmesi ve motor sorunları. aralarındaki farklar çok önemli olmayan şeyler. bence hangisi temiz ve düzgün ise o daha iyidir. business tavsiyedir