škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

+2 sene garanti uzatma

YEKE · 23 · 11863

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün and otoya gittim. kemal beyle görüştüm. arabayı fazla kullanmıyorum. kapalı garajda yatıyor. +2 sene garanti yaptırayım dedim. 1680 tl tutuyormuş. 18. aya kadar yaptırılabildiğini söylediler. ne düşünüyorsunuz bu konuda yaptırayım diyorum. normal garanti bitimine 1 sene var daha.

bu arada 2000 km bakımı varmış. ben maxidottaki servis süresine odaklanmışım bundan haberim yoktu. yarın ona da gidicem.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
biz unuttuk yaaa. 3000'lerdedir sanırım şimdi, bi götürmek lazım.

aracı satmayı düşünmüyorsanız yaptırmak mantıklı, ama yaptığınız km'yi düşünürsek pek ihtiyaçta yok gibi

Çevrimdışı Gearbox

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence servisin kazıkcı fiyatlarından kurtulmanız için uzattırmayın derim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O uzatılmış garanti kapsamını okuduktan sonra vazgeçmiştim, bir sürü şeyi kapsam dışında bırakmışlardı, bulursam eklerim o vdf garanti uzatma broşürünü

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet 2000 kontrol var
ben doğuş oto yaptırdım  sadece kontrol yapıp gönderiyorlar

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız DSG ise yaptırın, değilse o parayı vermeyi gerektirecek büyük bir arıza yapma şansı az..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;423581
Aracınız DSG ise yaptırın, değilse o parayı vermeyi gerektirecek büyük bir arıza yapma şansı az..

DSG bile olsa zaten yetkili servis bakımlıysa 2 sene normal garantiye ek olarak iyi niyet garantisi var. Bende yaptırmayın derim..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önce irfanın dediği gibi broşürü okuyum iç açıcı değilse gerek yok. zaten temiz kullanıyorum. dsg'de "D" konumundan başka kullandığım yok. ileri viteste.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende yaptırmayı düşünüyorum,sırf turbo ve enjektör arızasını karşılasa yeter,ama çoğu şeyi kapsamıyor malesef...
ayrıca 2000km bakımı yağ-su kontrolünden başka birşey değil...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vdf FullLife Garantisi Hangi Hallerde Geçerlidir?

• Fabrika garantisinin bitimini takiben +2 yıl ya da 150.000 km’ye kadar
  • Aracın tüm periyodik bakımlarının yetkili servislerde yapılması halinde
  • Aracın FullLife garanti koşullarına uygun kullanılması durumunda
  • FullLife Garantisi kapsamında belirtilen teminatlar dahilinde
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde
vdf FullLife Garantisi Hangi Hallerde Geçerli Değildir?

• Fabrika garantisinin bitimini takiben +2 yıl veya 150.000 km kriterinin dışında kalan hallerde
  • Aracın bir veya birden fazla periyodik bakımının yetkili servislerde yapılmaması durumunda
  • FullLife sertifikasının Sigortalı ve Yetkili Satıcı tarafından imzalanmaması halinde
  • Aracın FullLife garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde
  • Sürücü hatalarından kaynaklanan arızalarda
vdf gücü ve güveniyle, FullLife Garantisi’yle yolunuz hep açık, içiniz hep rahat, aracınızın performansı daima ilk günkü gibi kalsın. Yeni ve çağdaş güvenceden yararlanmanız dileğiyle...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternette bu kapsamdaki şikayetleri okumak lazım. Mesela kilit ve kilit mekanizmalarının mekanik arızaları kapsam dışıymış onu öğrendim. Gövde parcaları, antenler, camlar, körükler, vs kapsam dışıymış, bla bla bla

2 + 2 full life garanti kapsamına girmeyen unsurların bazıları:  

* egzoz sistemi

* kromajlı parçalar

* fren balata disk ve kampanaları

* kavrama : debriyaj sistemi

* Camlar

* Lastik aksamlar : kapı - bagaj fitiller ve contalar

* sunroof ve cabrio tavan aksamlarındaki üretim hataları ve bunlardan kaynaklanan paslanmalar

* Farlar ve ampuller

* Klima gazı

Aracına ekleyeceğin, ekleteceğin her tür şey garantiyi bozabilir, xenon kit takmak, keza LPG'ye geçiş gibi...

Bir de bu gözüme çarptı

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1132785/dogus-oto-full-life-adli-sigorta-hicbir-arizayi-gara/gjpk9

Ayrıca
Alıntı
Full Life'in bir kandırmaca olduğunu ben de bugün anlamış bulunuyorum.

Golf aracımın sol arka kapısı bazen açılmıyor. (Daha önce de başka kapısı açılmıyordu, garantiden bir şekilde halletmişlerdi). Doğuş Ankara 400 tl hesap çıkardı, 360 tl'sini VW kendisi iyi niyetten (daha önce servisleri hep orada yaptırdığımdan) karşılıyormuş, kalan 40 tl'yi de VDF'den şu şekilde talep etmiş:

- Merhaba xx Bey, Kilitte zamanla oluşan sıkışma söz konusu. Presli parça olmasından dolayı içerisini açıp temizleme söz konusu değil, değişim gerekiyor.

Gelen cevap:

- Kilit ve kilit mekanizmalarının mekanik arızaları kapsam dışı.

Halbuki millete 1500-200 tl'ye sattıkları poliçede kapsam dışı madde şöyle:

"gövde elemanları: kapı kilit karşılıkları ve menteşeler gibi gövde elemanları

Lafın özü: 40 tl'yi bile ödemeyen vdf daha büyük arızalarda hiç bir şey ödemez bence. VW servisine düzenli gidin, iyi niyet indiriminden zaten az miktar ödersinizi, full life parası cebinizde kalır.
Kaynak DH forum

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha ne anladık ki bu işten en fazla arıza yapacak şeyler kapsam dışı  sürücü kaynaklı olmayanlarda dahil. şehirdışı bir yerde arıza oldu mecbur bir başka yere gittin garanti bitti. bu aynı bankaların sağlık sigortası gibi sağlamsan sorun yok hastalık cereyan etti mi sigorta bitti. önceki mesajdan anladığım kadarıyla sigortayı da orada yaptırma zorunluluğu var galiba. neyse vazgeçtim gitti. bu düpedüz kendi servisine bağlama stratejisi. sağol irfan.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben şahsen garanti uzatmayı düşünmüyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 2000 km bakımı yapıldı. adı gibi superdi. yağa baktı. çay bardağının yarısı kadar eksilme varmış galiba ben görmedim. helix 5-30 döktü. "dizelde bu mu kullanılıyor" dedim "he" dedi. baktım adam işten anlıyor cam suyuna bakacaktı dedim "ben hallederim". pet şişe su döküyorum adam musluk suyu koyacaktı. "bir sıkıntısı var" mı dedi "yok" dedim tamam dedi. 2000 km bakımı bu şekilde tamamlanmış oldu. yani yarım çay bardağı yağ için oda hakikaten gereklimiydi bilmem. 2 litre yakıt yaktım. ben şimdi garanti süresini hangi akla hizmet uzatayım. adam bir de bahşiş bekler gibi baktı.

hakikaten helix 5-30 dizel için kullanılıyor mu ? içime kuşku düştü şimdi.