škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine çalışmadı FabiaII (videolu)

cSKn · 35 · 8836

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün hiçbirşey yoktu. Tek seferde almıştı. Bugün 5.seferde aldı marşı. Daha öncede başıma gelmişti. Havalardan demek istiyorum ama dün de hava aynıydı. Problem ne olabilir. Can sıkmıyor değil bu durum. Araç 2011 1.4 16v.
[YOUTUBE]cFWzAxCPctE[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=cFWzAxCPctE

Bu da marştan sonraki durum.. Bana düşük gibi geldi yoksa normal mi ?
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2013, 17:43:44 Gönderen: cSKn »
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rolanti normal, ama sorun olmaması gereken bir sorun :(
-------------------------------------------------

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Bujilerden kaynaklı olabilirmiki yada buji kablosundan.Birde akü olabilir.tahminler.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soğuk motorda ilk birkaç dakika,motor ısınana kadar 1000 dk olması lazım, rölanti düşük!!

Çevrimdışı Yuhanna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Havalardan olacağını zannetmiyorum. Ben kışın ortasında tek marşla vee kaputun üstü kar doluyken çalıştırdım her zamanki gibi hiç bir sorun çıkarmadan çalışmıştı. Dikkatimi çeken bir konuda mesafe göstergesi oldu. Görüntü tam net değil ama aynı seviyede benim aracım 170-200Km arasında gösteriyor sizinki 90km göstermiş galiba. Pis veya kalitesiz benzinden olabilir bence benzinliğinizi değiştirip denemenizde fayda var...

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın çalıştıktan sonra rotantisinin 11 de durması gerekiyor normalde (motor ısınana kadar en az 1 dakika ). Rolanti normal değil. Aracınız sadece sabah çalışırken sorun yaratıyor çalıştıktan daha sonra günün ilerleyen saatlerinde çalışırken sorun yaratmadan hemen marş alıyor değil mi? Ayrıca bir sorum olacak aracınızı akşam bıraktınız sabah gidip kapıyı açıp araca bindikten sonra çalıştırmadan sadece kontağı açarak benzin pompa sesini duyuyor musunuz.? Diğer sorum hiç marşa basmadan 2 3 defa kontağı kapatıp açtıktan sonra çalıştırmayı denediniz mi? Araç çalışmadığı için boğulmuş gibi bir ses veriyor ayrıca.

Mesafe göstergesi ile benzin kalitesi ile de alakası yok.. Saygılar

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Fabia -6 derecede 5 yıllık akü ile tek marşta alıyor dizel olmasına rağmen. Bence garanti bitmeden servise gösterin.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Rolanti 800-850 arası olur zaten ama bu durum hiç hoş değil acil servise gidin

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk işiniz elektrikçiye gidip akünüzü ölçtürmek olsun yük binince gerekli voltajı sağlamıyor olabilir..

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;420955
Aracınızın çalıştıktan sonra rotantisinin 11 de durması gerekiyor normalde (motor ısınana kadar en az 1 dakika ). Rolanti normal değil. Aracınız sadece sabah çalışırken sorun yaratıyor çalıştıktan daha sonra günün ilerleyen saatlerinde çalışırken sorun yaratmadan hemen marş alıyor değil mi? Ayrıca bir sorum olacak aracınızı akşam bıraktınız sabah gidip kapıyı açıp araca bindikten sonra çalıştırmadan sadece kontağı açarak benzin pompa sesini duyuyor musunuz.? Diğer sorum hiç marşa basmadan 2 3 defa kontağı kapatıp açtıktan sonra çalıştırmayı denediniz mi? Araç çalışmadığı için boğulmuş gibi bir ses veriyor ayrıca.

Mesafe göstergesi ile benzin kalitesi ile de alakası yok.. Saygılar

Sorularınıza cevapta bulunayım;
- Aracım her sabah bunu yapmıyor. Dediğim gibi daha öncede olmuştu geçen kış bu zamanlar. O zamandan beri yapmamıştı. Yine tekrarladı. Çalıştıktan sonra sıkıntı yok tek seferde alıyor.
- Benzin pompa sesi vızzzz diye bir ses sanırım evet duyuyorum. Ama dün bu sorun varken dikkat etmedim o ses geldimi.
- Hiç marşa basmadan  2-3 defa kontağı kapatıp açmayı hiç denemedim.

Bu arada çalıştırırken fazlasıyla çek bırak dip gaz verdim ondan dolayı boğulmuş olabilir mi ? Birde aracı zamanında 1.500-2000km dolaylarındayken motor sağır kalmasın diye yine aynı şekilde gaza yavaş yavaş değilde, dip gaz yaparak bu işi yapmıştım. Aracı aldığımdan beri total'den şaşmadım değiştirmelimiyim ?
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2013, 10:49:07 Gönderen: cSKn »
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün tek marşta çalıştı araç. Ancak rolanti aynı. Bana da düşük geliyor. Öğle civarı mutlu aküye gittim ölçtürdüm. Akü üzerinde sanırım bi ışık varmış yeşil olması gerekiyormuş. Senin ki siyah dediler. Ölçüm sonrası, akünün durumu ne iyi ne kötü dediler. Aracın üzerindeki orjinal akünün kışları zor çalıştırdığını söylediler. Arada bir uzun yola çıkıp aküyü şarz etmemi söylediler. Genelde aracım bazı günler şehirçi 5km git gel yapar sonra yatar. Yazları en fazla 200km uzun yol yapar. Aküyü isteğe bağlı değiştirebileceklerini söylediler. Servise gitsem mi ? Başka sorun olabilir mi tereddütte kaldım.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Motor soğukken rölanti 1000'de oluyordu tüm Skoda takalarımda, ısınınca düşüyor sendeki seviyeye

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;421095
Motor soğukken rölanti 1000'de oluyordu tüm Skoda takalarımda, ısınınca düşüyor sendeki seviyeye
Benim Favorit' te bile durum aynen böyle.:wnk:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;421104
Benim Favorit' te bile durum aynen böyle.:wnk:

Abi bizim arabalarda otomatik jigle varmıydı yahu
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;421135
Abi bizim arabalarda otomatik jigle varmıydı yahu
Evet. Jiklesi otomatik. Ayarını yerine getirene kadar bir tane triger zincirine mal olmuştu bana.:wnk:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=336