škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 272728

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;611576
İstanbul trafiğinde yol bilgisayarı 9,00  9,50 gösteriyor.Ve Aracı gayet yumuşak kullanıyorum. Yukarıda okudugm yorumlarda trafikte 6.00  oranlarından bahsedilmiş bu oranlar dogruysa bizim araçta bir problem var demektir.

Çok yoğun trafik(kahrolası ist. trafiği gibi!), kısa mesafeli sürüşler, aşırı hava şartları(çok sıcak-çok soğuk), sık sık rampa tırmanmak, periyodik bakımların geciktirilmesi, lastiklerin havası, ve saire, ve saire; tüketimi artırabilir. Uzun yolculuklardaki tüketiminiz de çok mu?

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;611840
Çok yoğun trafik(kahrolası ist. trafiği gibi!), kısa mesafeli sürüşler, aşırı hava şartları(çok sıcak-çok soğuk), sık sık rampa tırmanmak, periyodik bakımların geciktirilmesi, lastiklerin havası, ve saire, ve saire; tüketimi artırabilir. Uzun yolculuklardaki tüketiminiz de çok mu?

Daha uzun yolucuk yapmak nasip olma 2 aya oda olucaktır.Yalnız tüketim verilerim çok aceyip şekilde degişkenlik gösteriyor bir yalnışlık var yani 9.15.28.32.9 bu tarz rakamlarda gezinip duruyor en son 9 düşüyor çok tuhaf

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;611854
...tüketim verilerim çok aceyip şekilde degişkenlik gösteriyor bir yalnışlık var yani 9.15.28.32.9 bu tarz rakamlarda gezinip duruyor en son 9 düşüyor çok tuhaf...

9-15-28-32 gibi rakamlar anormal. Siz anlık tüketim değerlerine bakıyorsunuz galiba.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;611874
9-15-28-32 gibi rakamlar anormal. Siz anlık tüketim değerlerine bakıyorsunuz galiba.

Ortalama tüketim degerlerine bakıyorum.Fakat bugün ilk defa uzun denebilcek yola çıktım Bugüne kadar en fazla  8 km + 8 km =20 km civarı yol yapıyordum işe gidip gelirken.
Bugün 50 km Yaptım gene başlangıçta 15lt 20 lt gösterdi daha sonra normale döndü 6 Lt leri gördüm.
Heralde aracın ısınmasıyla ilgilidir diye düşünüyorum.
Sizde ortalama tütekimde böyle yüksek degerleri gösterdigi oluyormu?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15144]kaymakam[/MENTION]

"Sizde ortalama tütekimde böyle yüksek degerleri gösterdigi oluyormu?"

Olmaz olur mu!!?? Mesela arabayı ilk bakımına götürürken yolda kaza olmuş ve trafik tam anlamıyla kilitlenmişti. 5 metre git, 5 dakika bekle; 5 metre git 5 dakika bekle..:mad: 12 km'lik yol 1,5 saat sürmüştü. Göstergeye baktıkça asabım bozuluyordu; 10-12-15 litrelerdeydi :o

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ozama sıkışık trafikte bu durumları daha çok yaşıyacagız.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yoğun İstanbul trafiğinde bu aralar 5,8 civarında kullanıyorum.
 geçtiğimiz cumartesi günü otoyolda son hızlarda seyrettiğimde 7,5lt civarındaydı

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;611982
yoğun İstanbul trafiğinde bu aralar 5,8 civarında kullanıyorum.
 geçtiğimiz cumartesi günü otoyolda son hızlarda seyrettiğimde 7,5lt civarındaydı

Aracınız kaç Model verdiginiz veriler gayet başarılı.

Bende 1.6 2014 dizel otomatik mevcut gördügüm en alt limit 6.00 oldu oda birdefaya mahsustu.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;612073
Aracınız kaç Model verdiginiz veriler gayet başarılı.

Bende 1.6 2014 dizel otomatik mevcut gördügüm en alt limit 6.00 oldu oda birdefaya mahsustu.

2015 dsg tdi 38.000 bu sabah oldu
 en yoğun maslak-beylikdüzü trafiğini yaşıyor.
 trafikte gaza çok yumuşak basıyorum genelde s modda yada manuelde kullanıyorum

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben devamlı olarak D modda Kullanıyorum bundan sonra s Modu deniyecegim.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;612082
Ben devamlı olarak D modda Kullanıyorum bundan sonra s Modu deniyecegim.

sürekli dur-kalk olan trafikte S modu yada manuel kullanmayı kime sorsam tavsiye etti, D modunda kısa mesafede araç 1. ve 2. viteste sürekli geçişler yapıyor bu nedenle S modda yada Manuelde kısa mesafede araç 1. viteste gitmeye devam ettiği için DSG'nin ısınmasına da engel oluyor DSG için bu türlü durumlarda sağlıklı birşey

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;612133
sürekli dur-kalk olan trafikte S modu yada manuel kullanmayı kime sorsam tavsiye etti, D modunda kısa mesafede araç 1. ve 2. viteste sürekli geçişler yapıyor bu nedenle S modda yada Manuelde kısa mesafede araç 1. viteste gitmeye devam ettiği için DSG'nin ısınmasına da engel oluyor DSG için bu türlü durumlarda sağlıklı birşey

S modda kullanmak sıkışık tırafikte işe yarıyor hem yakıt tüketimini azalttı hemde ısınmayı önlemiştir diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sıralar 8 lt ortalama ile gezmeye devam, klima çalışmaya başlayınca bakalım kaç olacak.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır böyle ortalama yakalayamadım fazla kasmadım sadece 80-90 km yi pek geçmedim. Güzergah Kuşadası-İzmir sahil yolu.

[url=http://hizliresim.com/R0Z4pR][/url]

karyaz

• Ziyaretçi
Balıkesir Bursa arası hız 90-120 arası araçta 3 kişi klima açık araç bil. göstergesi ortalama yakıt tüketimi  4.9 lt. 1.6  TDI yeti elg.