škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 269567

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;607652
[MENTION=9965]karyaz[/MENTION]

Hesaba göre ort. 7,2 lt yakmış. 1,6 için biraz yüksek gibi %60 ş. dışı kullanılmış.

Bencede tüketim biraz fazla gibi ama hız değerleride önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI ile 7.2 yakıyorsa çok aşırı bir tüketim ben her türlü yol ve hava şartlarında sıkışık trafikte ve performanslı kullanımda dahi hiç bu değerleri görmedim. DSG şanzıman gerçekten manuel şanzımana oranla daha az bir tüketim değerlerine sahip hani hep derlerya otomatik çok yakar bu DSG ile tam tersi DSG fabrika verileri de bunu gösteriyor. Yeti fabrika verilerinin altında bir tüketim değerlerini bile bir çok kez gördüm. Buyurun 70-80 km/s hız ile sakin kullanımda yaklaşık 37 km bir seyirde tüketim değerleri bu arada sayısız kereler test ettim yol bilgisayarı verileri pompa ve depo verileri ile birebir aynı yani yol bilgisayarının hata payı yok gibi bu değer fabrika verileri 4.6 olan Yetinin ne kadar da ekonomik olabildiğinin göstergesidir.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 Gün önce istanbul'a gidiyorum. Boğaziçi Köprüsüne doğru giderken felaket bir trafik vardı. Nedenini bilmiyorum. Bir süredir o bölgede tuhaf bir çalışma var. Yeni bir viyadük filan mı yapılıyor her ne ise.. 1,5-2 km'yi 15 dakikada alabildik ve Yeti gibi yakıt cimrisi bir aracın tüketimi 7-8-9 litrelere fırladı :mad::uve:

karyaz

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mşah;607652
[MENTION=9965]karyaz[/MENTION]

Hesaba göre ort. 7,2 lt yakmış. 1,6 için biraz yüksek gibi %60 ş. dışı kullanılmış.

1.6 tdı.2012 model araç 130 ps 295 tork

şehir içinde gittiğim mesafe en fazla  5-6 km motor ısınmıyor  malum kış yol bilgisayarındaki tüketimi 8- 10 lt görüyorum

uzun yolda da
hızıda 205 i gördüm şehir dişi yolda aşa yukarı 100 km lik yolda 180 km hızın altına düşmedim araç ta üç kişi idik
daha önce aynı yolu normal kullanımda 5 lt civarında yakmıştı
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2017, 10:52:45 Gönderen: karyaz »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;607733
2 Gün önce istanbul'a gidiyorum. Boğaziçi Köprüsüne doğru giderken felaket bir trafik vardı. Nedenini bilmiyorum. Bir süredir o bölgede tuhaf bir çalışma var. Yeni bir viyadük filan mı yapılıyor her ne ise.. 1,5-2 km'yi 15 dakikada alabildik ve Yeti gibi yakıt cimrisi bir aracın tüketimi 7-8-9 litrelere fırladı :mad::uve:

Ali acaba DSG olsaydı sıkışık trafikte yine bu kadar yakar mıydı :o.

Alıntı yapılan: karyaz;607789
1.6 tdı.2012 model araç 130 ps 295 tork

şehir içinde gittiğim mesafe en fazla  5-6 km motor ısınmıyor  malum kış yol bilgisayarındaki tüketimi 8- 10 lt görüyorum

uzun yolda da
hızıda 205 i gördüm şehir dişi yolda aşa yukarı 100 km lik yolda 180 km hızın altına düşmedim araç ta üç kişi idik
daha önce aynı yolu normal kullanımda 5 lt civarında yakmıştı

Bende neredeyse her gün 2-3 km lik kısa kullanımlarda 8-10 lt yi görüyorum bu tarz durumda 1,6 nın benzinliden farkı yok tüketim olarak. Performanslı kullanımda dizelde 7 lt yi görmek hiç uzun süreli kullanmadığım için bana fazla gibi geliyor ama yinede benzine göre avantajlı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Valla 3 aşağı 5 yukarı aynısını yakardı sanırım Mehmet. Ama dün sabah, Perşembe günkü yakıt(ve zaman tabii ki) kaybımı 40 km'lik bir yolculukla telafi ettim! Şafak sökmeden evden çıktım. Yollar bomboş... Çevre yolunda 80, diğer yollarda ise 50-60 km'yi aşmadan huzurlu bir seyir oldu. Sağ şeritten gelip sinyal minyal vermeden zank diye önüme atlayan davarları bile umursamadım... Rampa inişlerinde ayağımı gaz pedalından çekmeyi de hiç ihmal etmeyince güzel bir tük. değeri ile eve döndüm: 4,3 litre :ok::gaz:

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI DSG İstanbul trafiğinde 5.5-5.7 arasında geziyor.
 55LT tam dolu depo ile 790km yapabiliyor (ışık yanmadan)
 şehir dışı 4.0-4.2 arasında CC ile.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son benzin zamlarıyla 100 tl ye neredeyse 50 km daha az gidiyoruz artık. Uzun süreli ortalamam yine bu şartlara göre idare eder, km de 33 ledik.

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 Ağustos ayında 0 Skoda yeti aldım 1.6 Tdi elegance şu an 73 bin km de aracım . Bu zamana kadar Allah a şükür bir sıkıntı çıkarmadı yakıt konusundada beni hiç üzmedi . Aracı biraz sert kullanırım genelde . Yakıt tüketimim şehir içi kışın 5.5 lt ile 7.5 lt arasında değişmekte . Yazın ise baya kastığım zaman 3.5 ltleri gördüğüm zamanlar oluyor ama genelde 4.5 lt ile 5.5 lt yakıyor . Tabi bu yakıt tüketimleri istanbulda şehir içi işe gidip gelirken maltepe sancaktepe arasında yapılıyor toplamda işe git gel 50 km yol yapıyorum . Uzun yolda ise bir depo ile en fazla 1250 km yol yaptım en az 950 km yaptım . ( 950 km yaptığımda genelde tepe gaz gittim ) yolculuğum istanbul giresun trabzon rize ve artvin arasında geçiyor genelde . :)

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul trafiğinde yol bilgisayarı 9,00  9,50 gösteriyor.Ve Aracı gayet yumuşak kullanıyorum.

Yukarıda okudugm yorumlarda trafikte 6.00  oranlarından bahsedilmiş bu oranlar dogruysa bizim araçta bir problem var demektir.

Çevrimdışı asccuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamamı Denizli şehiriçi kullanım.
Yakıt tüketimini düşünmeden istediğim gibi kullandım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12615]asccuneyt[/MENTION]

Benimde ortalama tüketim 8,1 lt fakat ort. hız 23 km senden 5 km daha yavaş gitmişim ama aynı yakmışız :).
Aracın yapısına göre tüketimlerimiz gayet normal.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede genelde 8,2 gösteriyor fakat şöyle bir durum var bu gösterge çok fazla rakam oynuyor yani bakıyorum 13 gösteriyor 25 gösteriyor sonra 9 iniyor sizin göstergelerdede böyle oluyormu?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz gösterge anlık tüketim değeri olması gerek. Ortalama olana (fi işaretli, o üzerine çapraz çizgi olan) rakama bakmalısınız.

Çevrimdışı asccuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;611714
@asccuneyt

Benimde ortalama tüketim 8,1 lt fakat ort. hız 23 km senden 5 km daha yavaş gitmişim ama aynı yakmışız :).
Aracın yapısına göre tüketimlerimiz gayet normal.

Sanki ben bi tık fazla yakmışım. :)