škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fan Sürekli Çalışıyor Ne Yapmalıyım

veys · 16 · 22890

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkdaşlar benim arbanın fan sorunu var yardımlarınızı bekliyorum
 Octavia mı gecen hafta aldım 2005 elegance fan araba soğuk bile olsa çalıstıgı an fan hemen çalışmaya baslıyor büşür değişti soketi değişti ve dış hava sensörü var tamponun için de o da değişti kabloları değişti fan bi türlü durmadı beyin de buldular arızayı daha önce başına gelen var beyni yaptıracaz ben çankırı dayım burda usta yok ankara da kime gitmeliyim ??
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 10:45:45 Gönderen: veys »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg: Beyin masraflı iştir, emin olmak lazım, güvenilir bir yere gösterin, VW veya Audi özel servisi de olur, bilirler o motoru

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
beyin olduğundan emin olmak lazım gerçekten. Genellikle bir çok usta birşeyi çözemediklerinde hemen beyindendir bu değiştirelim abi derler. Bu yüzden irfan hocamın dediği gibi iyi bir serviste beyin olup olmadığını tespit ettirmekte fayda var.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ankara da scoda nın yetkili servisi var 2 tane AND OTOMOTİV ve Efe Motorlu Araçlar Ticaret A.Ş. hangisi iyidir benim gösterdiğim usta da ankara nın ıyılerınden vw ustası atom usta dıyorlar biz de transporter da var senelerdir aynı ustaya gıdıyor

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tskler ilginize artık fanın calısması bile değişti cok gurultulu calışıyor bi de bu masraf acacak

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi ankaradan AND Otomativ den randevu aldm bakalımm neler cıkacak

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadslar arabayı yaptırdm altı ustu bi termostat arızalıymıs degişti ve düzeldi

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
300 lira cok degıl sonucta yetkili servis arıza gitti ya önemli olan oydu

Çevrimdışı hsarkin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ilk mesajinda termostat dedim cvp yazacaktimki cozulmus.. Ben arada sanayiye git gel Direk bu teshisi koydum o ustalar nasil koyamadi sasirtici,, termostat arizali ise ya surekli calisir yada hic calismaz akla gelen ilk bu;) teshis saglam meslekten olsa gerek

Termostat o kadar pahalimiymis:)

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlk gittiğim usta nasl anlamadı bilemiyorum. Yetkili servis sonucta 370 dedi cok sıkı pazarlık sonucu 300 e bitti belki dısarda 150 200 civarına biterdi ama arızayı tesbit edemediler

Çevrimdışı makgöllü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sa bir ay önce kaza yaptım; aracın sol ön tarafı radyatöre kadar içeri girdi neyse aracı topladık tekrardan şuan arabayı istop ettikten sonra fan devreye giriyor akü bitene kadar çalışıyor 3 4 parça değiştirdiler hala sorunu çözemediler anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektrik tesisatinda bir yanlislik var muhtemelen. Elektrikci cozer

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: makgöllü;495300
Sa bir ay önce kaza yaptım; aracın sol ön tarafı radyatöre kadar içeri girdi neyse aracı topladık tekrardan şuan arabayı istop ettikten sonra fan devreye giriyor akü bitene kadar çalışıyor 3 4 parça değiştirdiler hala sorunu çözemediler anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim...

kardeş öncelikle geçmiş olsun, Allah  bir daha kaza bela vermesin. Fan açma probleminin birinci sebebi termostattır. Öncelikle termostat kontrolü yaptırın. Hatta termostatın sadece reziztanslı kısmını sökerek test edin. İkincisi stop ettikten sonra fan çalışmasını hemen kesmek için sağ taraftaki sigorta kutusundaki(akünün önünde) sağdan ikinci sigortayı sök fan dururduktan sonra tekrar tak. Benim arabada da var dı bi ara o sorun, termostatın reziztans kısmını değişerek hallettik.
Denemekte fayda vardır. Umarım işinize yarar.