škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Universite tercihime yardım arıyorum..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgilı ST ailesı. ben üniversite ye hazırlanan bir kardesinizim. Allah nasip ederse otomotiv mühendisi olmayı otomotiv mühendisliği okumayı düşünüyorum. Öncelik le aramızda bu bölümü okumuş birisi varmı diye merak ettim?  Pek internette vakit geçirip detaylı araştırma yapamıyorum siz st   olarak bana  tavsiyeniz varmı bu bölüm hakkında. Ileride geleceği olan bir bölünmüdur.  Iş sahası ne dir ne değildir. Bu tercihim tamamen kendi ilgi alanım doğrultusunda dir. Çok hayalini kurduğum bir bölümdur. Hacettepe çukurova ve bursa var sıralama da ilk 3 de.sizce hangisinde okunmalı.?
 Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayalini kuruyorsan ardına düş, peşini bırakma derim. Sevdiğin işi yap, ömür boyu çalışma

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sevdiğin işi yapmak bütün meslekler arasında en iyisidir ama kafanda hangi mesleği yapacağını bilmiyor ve nasihat/fikir bekliyorsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;414061
Çukurova ya gel Kerem :)

Soner, bir iki tane kampus resmi de koydunmu tamamdır.:kro:
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 11:16:23 Gönderen: Suleyman »

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: anarche;414066
Soner resimler 90'lardan kalma galiba.

Üniversitenin kendi sayfasından aldım resimler eski olabilir ama Üniversite hala aynı sayılır :)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;414061
Çukurova ya gel Kerem :)
:hanz:

çukurova ya gel derken ? :) orada okudunuz bıttımı okuyormusunuz :) resımler ıcınde tesekkur ederım ayrıca :) yalnız cukurovadan zıyade bursa bırazdaha yatıyor aklıma  otomotıv ıle daha ıc ıce olması avantaj saglamaz mı staj veya ış acısından ?

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;414082
:hanz:

çukurova ya gel derken ? :) orada okudunuz bıttımı okuyormusunuz :) resımler ıcınde tesekkur ederım ayrıca :) yalnız cukurovadan zıyade bursa bırazdaha yatıyor aklıma  otomotıv ıle daha ıc ıce olması avantaj saglamaz mı staj veya ış acısından ?

Teknik detayları forumumuzdaki bazı öğretim görevlisi üstadlarım yanıtlayacaktır. Çukurovada okumadım ama çok içmişliğim var parkında, çamlığında, ormanında ve göl kenarında iyi yerdir severim manzara süper :) Ayrıca Adana'da ikamet ediyorum Açık Öğretim okuyorum işlerim dolayısı ile normal bir üniversite benim için hayal diyebilirim.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;414083
Teknik detayları forumumuzdaki bazı öğretim görevlisi üstadlarım yanıtlayacaktır. Çukurovada okumadım ama çok içmişliğim var parkında, çamlığında, ormanında ve göl kenarında iyi yerdir severim manzara süper :) Ayrıca Adana'da ikamet ediyorum Açık Öğretim okuyorum işlerim dolayısı ile normal bir üniversite benim için hayal diyebilirim.

öğretım görevlısı olan hocalarımız varmı ? :) ben epey uzak kalmısım forumdan pek anlasılan unutmusum :)

ınternetten arasıtırdım.bursanın hem mekanı hemde otomotıv bölumunun yaptıgı calısmalar daha cazıp geldı bana.formula1 aracı falan yapmıslar ufak capta yarısmalara göndermısler ne hacettepede nede cukurovadan boyle bır calısma yaptıklarına daır bırsey okumadım henuz o yuzden bursa bırazdaha cazıp gelıyor bana.zaten cukurova ıle bursa arasında cok az bır puan farkı ıle cukurova önde.:spr:

acıkcası aılemde bursaya yollar pek adana taraflısı degıller :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;414085
öğretım görevlısı olan hocalarımız varmı ? :) ben epey uzak kalmısım forumdan pek anlasılan unutmusum :)

ınternetten arasıtırdım.bursanın hem mekanı hemde otomotıv bölumunun yaptıgı calısmalar daha cazıp geldı bana.formula1 aracı falan yapmıslar ufak capta yarısmalara göndermısler ne hacettepede nede cukurovadan boyle bır calısma yaptıklarına daır bırsey okumadım henuz o yuzden bursa bırazdaha cazıp gelıyor bana.zaten cukurova ıle bursa arasında cok az bır puan farkı ıle cukurova önde.:spr:

acıkcası aılemde bursaya yollar pek adana taraflısı degıller :)

Uygulama konusunda İTÜ ve ODTÜ :) adamlar hiç boş oturmuyor habire yeni icatlar :) Aile büyüklerinin ellerinden öperim neden Adana'ya gönderme taraftarı değiller peki?

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;414097
Uygulama konusunda İTÜ ve ODTÜ :) adamlar hiç boş oturmuyor habire yeni icatlar :) Aile büyüklerinin ellerinden öperim neden Adana'ya gönderme taraftarı değiller peki?

evet itü ve odtu.bunlar başi ceken unıversiteler zaten ama otomotiv bolumu yok oralarda malesef. Daha derınlemesıne konusmadık aılemle ama çukurovaya pek sıcak bakmadılar. Suan evdeki karar puani cebıne koy tercih kolay :)

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle bu sıkıntılı sürecien az hasarla atlatmanı dilerim.İşin zor kolay gelsin.Ama herkes bu yoldan geçmek zorunda artık.Askerlik gibi bir şey geçip gidecek ve içine sinen bir yere girersen geriye bakıp sadece tebessüm edeceksin.

Formula Student yarışlarına katılan araçlardan bahsetmişsin eğer ilgi duyuyorsan buyur bunu da bir incele http://www.facebook.com/YtuRacing?fref=ts Ben yıldızlıyım bu aracı MAKTEK öğrenci kulübü, Makine Mühendislliği Otomotiv Anabilimdalının desteğini arkasına alarak geliştiriyor. :f1:

Bilmiyorsan şöyle de bir bilgi vereyim.Yıldız Tek. Makine Müh. bölümünde okuyan öğrenciler 3.snıfa başlarken dal seçerler ve 2 sene boyunca görecekleri dersler bu alana yönelik olur.Bu dallardan biri de otomotivdir.:srk:Eğer yeteri sayıda dal dersi alırsan mezun olurken diplomanın yanında ayrıca dal belgesi alırsın.Mesela Arçelik iş başvurularında Isı dalı mezunu isen sana öncelik verebiliyor.Türkiye de ki otomotiv firmalarında Yıldız mezunu çoktur bu arada. Ama bunlar boş tabi sen istediğin,seveceğin yeri seç.Yoksa bırak mesleğini yapmayı okulu zor bitirirsin.Sormak istediğin olursa bir makine mühendisi adayı olarak yardımcı olmaya çalışırım.

Biraz Yıldız reklamı yaptım ama kusura bakmayın :kiki: Her okul güzeldir.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amraam;414148
Öncelikle bu sıkıntılı sürecien az hasarla atlatmanı dilerim.İşin zor kolay gelsin.Ama herkes bu yoldan geçmek zorunda artık.Askerlik gibi bir şey geçip gidecek ve içine sinen bir yere girersen geriye bakıp sadece tebessüm edeceksin.

Formula Student yarışlarına katılan araçlardan bahsetmişsin eğer ilgi duyuyorsan buyur bunu da bir incele http://www.facebook.com/YtuRacing?fref=ts Ben yıldızlıyım bu aracı MAKTEK öğrenci kulübü, Makine Mühendislliği Otomotiv Anabilimdalının desteğini arkasına alarak geliştiriyor. :f1:

Bilmiyorsan şöyle de bir bilgi vereyim.Yıldız Tek. Makine Müh. bölümünde okuyan öğrenciler 3.snıfa başlarken dal seçerler ve 2 sene boyunca görecekleri dersler bu alana yönelik olur.Bu dallardan biri de otomotivdir.:srk:Eğer yeteri sayıda dal dersi alırsan mezun olurken diplomanın yanında ayrıca dal belgesi alırsın.Mesela Arçelik iş başvurularında Isı dalı mezunu isen sana öncelik verebiliyor.Türkiye de ki otomotiv firmalarında Yıldız mezunu çoktur bu arada. Ama bunlar boş tabi sen istediğin,seveceğin yeri seç.Yoksa bırak mesleğini yapmayı okulu zor bitirirsin.Sormak istediğin olursa bir makine mühendisi adayı olarak yardımcı olmaya çalışırım.

Biraz Yıldız reklamı yaptım ama kusura bakmayın :kiki: Her okul güzeldir.

tesekkür ederim. Evet makina okuyan da otomotıv okuyan da ılk 2 sene aynı dersı alıyorlar. Makınadan sonra 3. Sınıfta otomotıv secıp dıplomada hem mak. Hem otomotıv yazıyormus galıba. Ne yapmalıyım sizce? Makına daha kapsamlı ama dırek otomotıv okumak uzmanlasmak  sayılır mı?