škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

acil lütfen felicia vites geçişlerinde zorlanıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihleon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim arabam 1.6 glxi felicia 2000 model arabamın sorunu özellikle araba 10-15  km yaptıktan sonra vites geçişleri zorlaşıyor özellikle büyük viteslerde 5 den 4 -4 den 5 geçerken debriyaja sonuna kadar basmama rağmen çok zor bırakıyor cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dişlilerde aşınma veya kırılma olabilir; vites kutusunda yağ eksikliği veya yağ değişim zamanı; veya körük iç kısmında yağ kalmamış olabilir. bunu körüğü havaya kaldırarak sprey gresle yağlayabilirsiniz.

ve birde debriyajı biraz daha havaya kaldırtarak deneyin. belki baskı balata sıkıyordur.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VAG grubunun genel şanzuman sorunudur, 4.-5. vites dişlilerinin yağsız kalmasıyla sizin sorunuz ve zamanla dişli karıncalanmasını müteakip ıslık benzeri ses yapmaya da başlar.
Vakit kaybetmeden özel servis v.b. bu işten anlayan bir ustaya şanzaman yağını değiştirtmeniz yerinde olacaktır. Yağcıya v.s. gitmeyin şanzumanın kilitleme vidalarını
sökenler duydum..

Çevrimdışı fatihleon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabayı eski sahibinden tanıyan bir ustaya götürdüm şanzıman yağını değişmene gerek yok dedi.baskı balatanın değişmesi gerekir dedi.başka bir ustaya debriyaj teli koptuğu için gitmiştim debriyajında kaçırmada yok durumu iyi dedi arabanın çekişinde de sıkıntı yok ben de kime inanacağımı şaşırdım.başka ne olabilir

Çevrimdışı fatihleon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
birde bana İSTANBUL avcılara yakın tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmı

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fatihleon;412440
birde bana İSTANBUL avcılara yakın tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmı
http://www.sahkanotomotiv.com/

Avcılar' a çok yakın olmasalar da, sorununuzla yakınen ilgilenirler.:wnk:

Çevrimdışı fatihleon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
baskı balatayı ve şanzıman yağını değiştirdim bayağı bir düzelme oldu araçta herkese çok teşekkür ederim saolun