škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

205 60 16 lastik düşünüyorum

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
continental ts850 205 55 16 yerine goodyear ug8 205 60 16 lastik düşünüyorum sebebi: araç yeni süspansiyonlar malüm sert  araç biraz daha yumuşar hemde fazla zarar görmez önerisi olan ?
sevdiğimden:oly:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün bizde onu sorduk. ts 850 taktırırken; usta yanak büyük olursa kış lastiğinde iyi olmaz dedi. yanlara esneme yaparmış. hatta orjinali 215'ti biz 205'lik taktırdık. daha iyi bassın diye. yazlıkta düşünebilirsin. karsın malum havası çok soğuk. paraya kıyarsan michelin daha yumuşak ama performansı nasıldır onu bilmem.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Et 5 artıyor ama fiyat tane başına 40 civarı artıyor. Kışın amaç konfor değil, dağda bayırda kalmamak ben şahsen 55 olanı alırdım. Daha bulunur en azından. Bende UG 8 205 55 16 aldım.

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arabadan az anlayan arkadaşlara sordugumda bazıları ojinali bozma diyor bazısıda lastik 2, amartisizdür yolarda azda olsa bozuk alabilirsin camurluklar bayagı geniş zaten diyor AMA 205 60 16 lastik bulmak zor her markanın yok

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti612;408874
arabadan az anlayan arkadaşlara sordugumda bazıları ojinali bozma diyor bazısıda lastik 2, amartisizdür yolarda azda olsa bozuk alabilirsin camurluklar bayagı geniş zaten diyor AMA 205 60 16 lastik bulmak zor her markanın yok

ölçü değiştiğin zaman 4 teker alacaksın ve dediğin gibi her markada bulunabilen bir ölçü değil.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti612;408837
continental ts850 205 55 16 yerine goodyear ug8 205 60 16 lastik düşünüyorum sebebi: araç yeni süspansiyonlar malüm sert  araç biraz daha yumuşar hemde fazla zarar görmez önerisi olan ?
sevdiğimden:oly:

geçen yıl aynı ölçülerde michelin alpin kış lastiği kullandım.hiç sorun yaşamadım.kartalkaya ve uludağa çıktım.kış lastiği alacak tüm arkadaşlara tavsiyem;kış lastiği alırken jantla beraber almaya çalışın.ikinci el bir jant veya sıfır sac jant takımını 300-350 liraya alabilirsiniz.2 yılda rahatlıkla kendini amorti eder.lastikçi ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız.balans ayarı da dert olmaz.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
michelin de ug8 de kullandım. ebatı ne yaparsanız yapın ug8 alın derim

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;409243
michelin de ug8 de kullandım. ebatı ne yaparsanız yapın ug8 alın derim

Alırken fark etmiştim ama bugün yazmaya nasib oldum. UG8 in jant korumak için çıkıntıları var. güzel bir özellik. kar kış daha gelmedi. aldık ama daha tam anlamıyla test etme şanşımız olmadı.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın yerden yükselmiş olacak dolaysıyla daha fazla savuracak :),kışlık lastikler zaten yumuşak hamurlu olurlar takınca araban rahatlayacaktır

Çevrimdışı erenceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.acaba aranızda yeti greenline a 17 jant takan var mı?  
 düşüncelini paylaşır mı?

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence takma süspansiyonler sert konforun düşer illaha takacaksan orjinal skoda mothernorm jant tak çok şık :D