škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia yağmurlu havada kaza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Arkadaşlar bu sabah servise gitmiştim bagaj kilidindeki bir problemden dolayı ve girer girmez bu araç ile karşılaştım. Hemen servis şefinin yanına gidip olayın detaylarını sordum. Araç ile yağmur yağarken otoyol çıkışından biraz hızlı çıkan şöför yolun sağındaki su birikintisini görüyor ve aniden sola kırınca direksiyonu araç bu hale geliyor. Çok şükür araçtaki 5 kişidede hiçbirşey yok. Ordaki ustaların ilk söylediği şey "Skoda değil de başka araba olsaydı sağ çıkamazlardı". Araç Octavianın en boş dizel modeli idi. Allah hepimizin başından esirgesin bu tarz kazaları lütfen yağmurlu havalarda biraz daha dikkatli ve yavaş kullanalım.

« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 14:48:02 Gönderen: Baylas »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abartılacak bir durum yok savrulunca darbeyi arkadan almış kabinde herhangi bir durum yok :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Mission_L yapmaya çalışmış o kadar :rm: Yoksa Vision_D miydi???

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;408468
Abartılacak bir durum yok savrulunca darbeyi arkadan almış kabinde herhangi bir durum yok :)

Kadir Bey baya bi soğuk kanlısınız maşallah :)

Alıntı yapılan: turker;408471
Mission_L yapmaya çalışmış o kadar :rm: Yoksa Vision_D miydi???

Mission_L olsa gerek :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;408473
Kadir Bey baya bi soğuk kanlısınız maşallah :)

Mission_L olsa gerek :)

Mevzu soğuk kanlılık değil 5 yıldız almış araçların hepsi bu kazaya dayanabilir o yüzden fazla abartmamak lazım :)

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul göbeğinde Porsche markalı arabayla hayatını kaybeden gençleri biliyoruz. Büyük kazalara hiç bir marka karşı koyamadığı anlaşılıyor.
Önemli olan hayat yinede hayatta olmayı şükretmek gerekir.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;408468
şefte  abartmış yani.
arabanın e kaslı yerleri darbe almış. genede Allah korusun.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En boş octavia olduğuna göre ESP yok araçta
ESP olsa kurtarırmış sanki

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavia işini başarı ile sonuçlandırmış hayat kabini sorunsuz şekilde sağlam ve araçtakiler hala şüükür ki sağ.arabaya para verirken bu durumları da göze alarak alıyoruz değilmi?
ancak esp olsa bence bu hale gelmezdi pilotaj böyle bi durumda çok önemli.
geçmiş olsun

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
porche'de doğaldır adı zaten yürüyen tabut olarak anılır. yazık olmuş. arabanın motoru dağıtsaydı pert olup sigortadan yeni parasını alırdı. keşke suyu gördüğünde direksiyonu sıkı tutup gazdan ayağını çekseydi. bu kadar zarar çıkmazdı. gerçi bununda pertten farkı yok ya.

geçen gün kadının biri önündeki su birikintisini görüp sert bir fren yaptı. yanından son anda sıyırdım. yavaşlarken dahi öyle bir su fırlattı ki birkaç saniye benim ön cam iptal. tam virajdayız. Allahtan hızlı değildim kurtardık paçayı.

Çevrimdışı excellency

• detay meraklısı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu araç perte cikmazmi? Iki kapi bitik arka tampon bagaj kapağı bitik..?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilmem benim sanayide perte çıkmış diye gördüğüm arabaların hepsi motordan darbe yemiş arabalardı. yani yürüyen aksam dağılması. bunu perte ayırsalar servis içine değilde servisin bir kenarına atarlardı diye düşünüyorum. belkide sigorta inceleyin diye de oraya aldırtmış olabilir. eğer adam olmazsa perte çıkarırlar.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de çıksın perte bu
Daha hayır gelmez bundan

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cem abi geçmiş olsun yağmurlu havalarda hepimizin başına bur tarz şeyler geliyor. İşin en önemli kısmı sakin kullanmak ve dikkatli olmaz yağmur konusunda.
Araç pert zaten exper geleceği için içeri almışlar.Yan hava yastığı patlamıştı ben baktım.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaportaya baktığın zaman adam olacak gibi değildi zaten. yenisi takılacak oda komple istiyor baktığında. neyse içindekilere birşey olmamış. arabayı yeniledik der hiç olmazsa.