škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.6 tdi yükseklik sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:uuu: Merhaba arkadaşlar roomsterımı alalı henüz 1 ay olmadı. Geri vitesin yeri ve ön kapıların üst sağ sivri köşeleri dışında çok da memnundum....

Bayramda köye (Antalya-Gazipaşa-Çörüş köyü) 4 kişi 2 çocuk (5yaş) gitttik. Arabamın altı çok vurdu. Dönüşte yine 1. viteste durma noktasında hareket etmeme rağmen köy yollarında altı sürttükçe canım gitti içim nasıl eridi bir bilseniz... İmkanım olsa arabayı köy yollarında sırtımda taşıyacaktım.....
Sözün kısası nasıl yükseltebilirim? orjinalini çok bozma taraftarı değilim
Abimin arabası kangoo o hiç sorun yaşamadı. Kartal şahin bile rahat geçti benim arabaya bakıyorum çok da alçak değil ama biniyorum vuruyor. Acaba yürüyünce alçalma gibi bir özellik olabilirmi?
17" lastik takmak çözüm olurmu artısı eksisi ne olur? (orjinali 15")

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2-3 sene kullandım roomster.Altını pek vurduğumu hatırlamam..

Alçak bir araba değil roomster..Biraz dikkat ile rahat ediliyor ancak siz altını vurduysanız demekki bayağı kötü yolda ilerlemişsiniz..

Aracı yükseltmek yol tutuşunu olumsuz yönde etkiler..Sürekli bozuk yolda ilerlemeyecekseniz ellermeyin derim
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
My gokhan bey ilginize teşekkür ederim. Yollar toprak yol. yağmur ve sel suları ile aşınmış 1 karış boyunda kayalar ortaya çıkmış, zaman zaman sel suları yolda esikler oluşturmuş. herne kadar çapraz girmeye çalışsamda önleyemedim. Bu yolu yılda bir veya iki kere kullanıyorum.

Yada geçici bir çözüm varmıdır birkaç günlük. mesala lastik havalarını artırsam?

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berhan;404414
selam http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-1.6-tdi-panaroma.4600-km-de-102970852/detay şuan 1.4tdi roomster 70bg kullanıyorum takas etsem değermi çok hoşuma gidiyo bu panaroma :D

Güzel araba gözüküyor.
Ben biraz pahalı olduğunu düşünüyorum her ne kadar da yeni olsada 2. el olduğunu da varsayarsak.

Ben ötv zammını yemeden, son günü aldım.yani henüz bir ay olmadı.
1.6 tdi active (en fakiri) 37.700 TL. kredi kullandığım için 45000küsür oldu. Fulleri de 41000 civarındaydı.
Resimde görünen sanırım full versiyon ama ekranı neden yarım anlayamadım.   Fiyat olarak bence 35000 verilebilir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir bey, biraz masraflı olacak ama yılda bir kez kullanacağınız yüksek yanak bir lastikle çözülebilir.Sök tak kolay olur.Motor karter muhafazası mutlaka olmalı.Diğer çözümler ise yay değişimi vs, ancak kolay değil..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Favoritten aklıma geldi amortisör değiştirince, yeni amortisör olan taraf havalanıyordu :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ne olursa olsun o tip yollar her zaman sakattır, aracın üretimine ters. Aracı yükseltmek başka riskleri getiriyor. Keşke o yola uygun bir araç alsaymışsınız.

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabamı çokda seviyorum memnunum. Yılda bir iki kere anamı babamı ziyarete gidiyorum. Ziyarete gitmemek de olmaz, Sırf onun için daha yüksek bir araba almak da çok mantılı gelmiyor .

Lastik havalarını kaça kadar artırabilirim ve kaç cm yükselir?
Yetmezse 60 yanak yapsam?
Bana dört-5 parmak yükselse yeter.
veya bu amortisörlerin bi ayarı filan yok mudur sadece o günlerde yükseltsem?

Birde internetten çok baktım ama alt yükseklik ölçüsünü bulamadım. Bileniniz varmı acaba? Diğer arabalarla kıyaslamak için lazım.

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;404542
Favoritten aklıma geldi amortisör değiştirince, yeni amortisör olan taraf havalanıyordu :D

Fark olacağını Sanmıyorum çünkü araba yeni zaten bir ay olmadı henüz...

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben alçalttım arabayı senin dediğin kadar sorun yaşamıyorum .

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu yıl Karadeniz yaylalarında gezdim. Taş sıçramaları hariç alttan ses gelmedi. Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz yol hiçbir otomobil için uygun değil. Kangonun altı yüksek olabilir ama, eski kasa kangolar düz yolda bile devrilecek gibi duruyor. Yükseklikle güvenlik eşit şartlarda ters orantılı gibi.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu07;404409
:uuu: Merhaba arkadaşlar roomsterımı alalı henüz 1 ay olmadı. Geri vitesin yeri ve ön kapıların üst sağ sivri köşeleri dışında çok da memnundum....

Bayramda köye (Antalya-Gazipaşa-Çörüş köyü) 4 kişi 2 çocuk (5yaş) gitttik. Arabamın altı çok vurdu. Dönüşte yine 1. viteste durma noktasında hareket etmeme rağmen köy yollarında altı sürttükçe canım gitti içim nasıl eridi bir bilseniz... İmkanım olsa arabayı köy yollarında sırtımda taşıyacaktım.....
Sözün kısası nasıl yükseltebilirim? orjinalini çok bozma taraftarı değilim
Abimin arabası kangoo o hiç sorun yaşamadı. Kartal şahin bile rahat geçti benim arabaya bakıyorum çok da alçak değil ama biniyorum vuruyor. Acaba yürüyünce alçalma gibi bir özellik olabilirmi?
17" lastik takmak çözüm olurmu artısı eksisi ne olur? (orjinali 15")

hocam bence siz YETİ alın sorun kökten hallolurv:)

Çevrimdışı yolcu07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lezgin;405077
hocam bence siz YETİ alın sorun kökten hallolurv:)

Hastasıyım zaten, Azıcık desteklersen neden olmasın:++:   :)))