škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti arka cam silecek sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugün yolda seyrederken, arka cam sileceklerini açıp, silecekli yıkama yapmaya çalışınca, arkamda seyreden araca adeta iser gibi su fışkırtti arabam :) İnanın, motor hızıyla en az 2 metre su fiskirdi. Elimi camdan çıkarıp defalarca özür diledim aracinin on tarafinı sırilsiklam ettigim sürücüden :) Daha sonra arka silecegi kontrol ettigimde su fıskiye deliğinin cama degil dışarı Dogru oldugunu gordum! Ne yapmam gerekiyor anlamadım? İnternette arama yapıyorum ama Yeti arka silecek (cam dahi) fotografı bulamadım. Deliğin üstünde, metali kapatan ve suya yon veren bir kapak oluyor mü? Anlayamadım gitti. Acaba kapak, varsa tabii, çalındı ya da dustu mü? Aydınlatırsanız sevinirim. Gerçi bu haliyle, arkadan sıkıştıran araçlara derslerini verebilirim İslatarak ama dayak yemek de var isin ucunda :))

Belki de bambaşka bir nedeni vardır! Cahilliğimi bagislayip, yanıtlamanız dileğiyle..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yakından bir foto çekip ekleyin lütfen (suyun çıktığı deliği de gösteren), sorun var mı belli olur.

Suyu püskürten memenin başı 360 derece dönebiliyor çoğu modelde, plastik koruyucu kapağı açıp ucunu cam yönüne döndürme gereği vardır muhtemelen  ;)

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;401876
Yakından bir foto çekip ekleyin lütfen (suyun çıktığı deliği de gösteren), sorun var mı belli olur.

Suyu püskürten memenin başı 360 derece dönebiliyor çoğu modelde, plastik koruyucu kapağı açıp ucunu cam yönüne döndürme gereği vardır muhtemelen  ;)

İrfan hocam, ekleyeceğim fotoğrafta da görüleceği gibi, silecek deliğinin üstünde plastik kapak-koruyucu yok. Tüm yeti'lerdeki arka silecekler böyle mi acaba?

http://imageshack.us/a/img841/2695/fotorafh.jpg

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;401973
İrfan hocam, ekleyeceğim fotoğrafta da görüleceği gibi, silecek deliğinin üstünde plastik kapak-koruyucu yok. Tüm yeti'lerdeki arka silecekler böyle mi acaba?

Benim silecekte kapak var...

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 14:58:49 Gönderen: Suleyman »

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;401973

yetilerde tabiki kapak var.sizinki ya düşmüş,yada yaramaz çocukların gazabına uğramış

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun bana o zaman :) Simdi soru su: Bu kapağı nereden bulabilirim??

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;401998

servise gidip hem onu taktırın hemde ayarını yaptırın.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam su atanyerine toplu iğne sokup istediğiniz yere cevire bilirsiniz kapağa gelince servis sanırım tümünü satar tek kapak olarak satmaz eğer satarsa alırsınız yoksa takım yansanayisi 15 tl idi sadece kapağı kullanırsınız.....

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Toplu iğne ya da iğne sokulacak bir sistemi yok bunun! Bildigin geniş bir delik var ve kapağı olmadıgı icin suyu dışarı atıyor. Çevirme imkanı yok deliği..Sanirim kapakla yönlendirme sistemi var ve servisi arayıp sipariş ettirdim. Yarin taktiracagim. İlginize Tesekkurler

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
belkide fazla tazyik kapağın atmasına neden olmuştur. benim arabada far yıkama kapağı bir ayda 3 defa uçtu

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yaramaz veletler ya da çekemeyenler yapmıştır. ama üzüldüm gerçekten.
ben akşam bakacağım mutlaka Yetime.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amraam;401987
Veya kapağınız yer değiştirmiş :plc:

Alıntı yapılan: corova;401998

bendekini almamak şartı ile sizde bir yer değiştirme operasyonu yapın.:utan:şaka tabii.:kiki:

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;402232
bendekini almamak şartı ile sizde bir yer değiştirme operasyonu yapın.:utan:şaka tabii.:kiki:

Düşünmedim degil! Lakin, birakin bulundugun Cengelkoy bolgesini, Camlica-Ümraniye bölgesinde de sabah-aksam trafikte olmama ragmen bir tek Yeti görmedim :)) Bu yuzden kendimi, aracımla Ozel hissediyorum ya zaten :))

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;402232

Bu arada, bu bölgelere yakın oturuyorsanız aracınıza dikkat edin derim yine de ben:)) Her arka silecek kapağı kalabilirim :))