škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin'e zam 12.10.2012 cuma gecesi 00:00

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankaralı arkadaşın da dediği üzere, malum bordo klavyeliler 15-19 Ekim arası benzin-mazot almama protestosu hazırlığındalar.
Yasin, malum sen bordo klaveyli değilsin, bırakabilecekmisin diğer aracı, ya da yakıt alacakmısın, almayacakmısın ?
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com
Alıntı yapılan: SubaruOutback;400578
Gökhan, gel yol kapatalım, kontak kapatalım. Ben bunu benzin istasyonunda müşterilere söylediğimde eblek eblek bakmışlardı.

Pompa ....nda eğilmiş adam sticker'ından 100 tane yaptırıp bedava sağa sola dağıtmışlığım bile var.

Abi pazar günü o muhterem sticker dan varsa bana verebilirmisin ? (:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: harun;400584
Abi pazar günü o muhterem sticker dan varsa bana verebilirmisin ? (:
Pazar günü ne yazıkki buluşmada olacağım, diğer başlıkta yazdığım üzere geçerli mazeretim var :(
Malum sticker'dan elimde kalmadı, yenilerini yaptıracağım.
P.S : Google'da aratınca çıkıyor o sticker. (Bu araçta Dünya'nın en pahallı benzini kullanılıyor yazıncı çıkar)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;400573
Anlamadım, bana mı yazdın bunları ? Ben mi komiğim ?
Senin  tepkin daha da komikmiş, 2 otomobiliniz var 1 tanesini kullanmıyorsunuz,  niye aldınız o zaman? Sado mazo bir durum mu var, yatsın orada ama ben  mtv'sini ödeyeyim. Sizinki de harbi tepkiymiş bravo.

Ayrıca, benim sadece buradan bağırıp çağırdığımı nereden çözdün.

Komiksiniz, anlamsızca foruma tepkiler yok müstehakmış vs vs. :)

Mecburi kullanma durumunda 1 tanesiyle idare ediyoruz, devlet zam yaptı diye okula gitmeyi bırakamam yada ailem ivedi işler için araba kullanmayı bırakamaz ama sınırlarız ;) (bknz.2den 1e düşme)

Siz burada geldiniz yazdınız tepki gösterdiniz (?) Hatta üstüne birde forumu fırçaladınız, n'oldu birşey değişti mi, vediğiniz tepki gitmesi gereken kanallara gitti mi?Ben cevap vereyim size tabiki hayır :)

Benim siyasetçilere tepkim olduğunda seçim zamanı giderim oyumla tepkimi gösteririm, burada X siyasetçi şöyle Y siyasetçi böyle diyip sonrada reel hayata yansıtmayı unutmam.(dolaylı yoldan oldu ama umarım anlamıssınızdır)

Tepki göstermek güzeldir tabi tepki sadece ağızdan çıkan söz değil akabinde eyleme dökmektir, azda olsa çokta olsa bir şekilde reel ve maddi olarak tepki gösterilmeli, yoksa kişisel sallamak sadece duygu tatmini yaşatır insana :)

Ben siz diye hitap ediyorum, aynı şekilde lütfen ;)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan yaw ciğerim anlamıyorum seni, o kadar söyledik deveye dikenin zencisi lazım diye, eşşek boyu olacak -battal boy az kalır diye- hali vakti yerinde adamsın senin neyine vatan millet, bırak vazelin alacaklar düşünsün, birde fırça yiyeceksin üstüne :) sen anladın beni ;)
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Ben siz diye hitap ediyorum, aynı şekilde lütfen ;)

şuan gerçekten komiksin :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar olan olmuş, burada birbirimizi kırmak bize ne kazandıracak ?
Haklısınız, bir şekilde tepki verilmeli.. ama bu tepkinin hedefi yanlış yürüttüğü politikalardan dolayı sürekli işçisinden çalan hükümet olmalı, forumdaki arkadaşlarınız değil..
Tepkinin küçüğü büyüğü yoktur, kimi forumdan arkadaşlarıyla tepki koyar, eylem organize eder, kimi de yasin in yaptığı gibi yapar. Sonuçta iki tarafta tepki koyuyor demek ki aynı taraftasınız, bu neyin kavgası o halde yahu ?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bir tepki önerim var. Sanal ortamda çağrı yapalım, bir tarih belirlensin, o tarihte tüm Türkiye akaryakıt almamaya davet edilsin. Türkiye sadece 1 gün pompa başına gitmese bile çok büyük bir tepki olur bence. Hatta tarih önerimi de yapayım; 2 Kasım günü kimse akaryakıt almasın.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 06:22:13 Gönderen: fastbreak79 »

Çevrimdışı esteban

• Detailing Canlısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tepki tabiki olmali bu konuda forumdaki herkes hem fikirdir mutlaka ama nasil olmali ve nasil yapmali? Benzin daha 4 tl oldugunda alem fm Nihar Sirdar ile her sabah ve aksam belli saatte dortlulerimizi yakip tepkimizi gosteriyorduk degisen birsey yok cunku bu durumu umursamayan o kadar cok insan var ki. Otobusun icinden insanlar bakip ne yapiyor bunlar deyip guluyor destek olmuyor banane benim arabam yok deyip geciyor kendini araci olanin yerine koymuyor. Birlik beraberlik duygumuzu korelttiler.
Gtechniq firmasinin deposu yandiginda DW uyeleri kendi kazanclari ile aldiklari urunlerini geri yolluyor ayni durum bizde olsa yine soylenecek olan banane cunku kimse kendini bir baskasinin yerine koymuyor herkesin once ben duygusundan anlayisindan kurtulmasi gerek. Yol kapatsan arkandaki adam kullanma kardesim o zaman deyip ilk seni dover demez ki evet benim durumum iyi ama gelir durumu daha dusuk ve arac kullanmak zorunda olan insanlar var bende destek olayim. Peygamber efendimizin soyledigi komsusu ac yatarken tok yatan bizden degildir anlayisi dusuncesi bilinci olmadigi surece bu duzen kolay kolay degismeyecektir. Aracimi 4 tl oldugu andan itibaren artik ise gidip gelirken kullanmiyorum evime 1 saat gec gidiyorum ama icim rahat tabi bu 1 kisiyle 10 kisiyle 100 kisiyle olmuyor bakis acisi degismeli at gozlukleri cikarilmali...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 03ekim08;400542
Hocam neden öyle diyorsunuz? Yürüyüşler düzenlenebilir halk tepkisini gösterirse bu zamlar bu kadar kolay olmaz. Ama yürüyüş miting bi yana asıl tepki sandiktadir ama nerde? Böyle bir zam cuma olsun ertesi gün milli takim konuşulur göreceksiniz
Tepki göstesini yapmaya kalkışan herkese (neye tepki gösterildiği önemli değil) direkt biber gazını sıkıveriyorlar. Zaten ses çıkartamayan toplumduk, ileri (!) demokrasi ile hepten sustuk. Ben olsam böyle malları bulmuşum direkt 10 lira yaparım benzini.:wnk:
Alıntı yapılan: esteban;400613
Tepki tabiki olmali bu konuda forumdaki herkes hem fikirdir mutlaka ama nasil olmali ve nasil yapmali? Benzin daha 4 tl oldugunda alem fm Nihar Sirdar ile her sabah ve aksam belli saatte dortlulerimizi yakip tepkimizi gosteriyorduk...
Onu da yasakladılar zaten.:wnk: İleri demokraside böyle oluyor işler.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;400614
Tepki göstesini yapmaya kalkışan herkese (neye tepki gösterildiği önemli değil) direkt biber gazını sıkıveriyorlar. Zaten ses çıkartamayan toplumduk, ileri (!) demokrasi ile hepten sustuk. Ben olsam böyle malları bulmuşum direkt 10 lira yaparım benzini.:wnk:

Onu da yasakladılar zaten.:wnk: İleri demokraside böyle oluyor işler.

Az yukarıda biber gazı yemeyeceğimiz türden bir protesto şekli sundum. Ve facebook'ta da paylaştım herkesle. Destek verin, hareket yaratalım.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur yapmak istediğini anlıyorum ama 1 gün yakıt almamakla hiçbirşey olmaz. Ertesi gün bilemedin 2 gün sonra gene elmahkum gidip alacaksın. Adamlara 1 gün 3 gün koymaz, topyekün süresiz kontak kapatma yapabiliyor muyuz ona bakalım. araç sahiplerinin %25 i süresiz kontak kapatabilse bir etkisi olur ama.

Çevrimdışı caglarcb

• Drive to win
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yuh!! Ciddi mi bu haber yahu? Bu kadarda olmaz herhalde?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tabteam;400624
Uğur yapmak istediğini anlıyorum ama 1 gün yakıt almamakla hiçbirşey olmaz. Ertesi gün bilemedin 2 gün sonra gene elmahkum gidip alacaksın. Adamlara 1 gün 3 gün koymaz, topyekün süresiz kontak kapatma yapabiliyor muyuz ona bakalım. araç sahiplerinin %25 i süresiz kontak kapatabilse bir etkisi olur ama.

Abi en azından bir tepkidir bu. O gün alma başka gün al, 1 günlük akaryakıt cirosu ne kadardır sence? On milyonlarca dolar olmalı. Dikkat çekici bir eylem olur.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontak kapatma, benzin almama eylemlerinden memnun olurlar aksine, bakınız bir açıklamaları:

"Benzin zammından etkilenmek istemiyorsanız, arabaya binmeyin, bisiklete binin."