škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Klasik

SYSOP · 17 · 28816

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı Isparta'da karanlıkta bir otoparkta gördüm ilk gün fotoğrafını çekemedim ama ertesi gün hazırlıklı gidip beraber biraz zaman geçirdik buluşmamızdan fotoğraflar :D

İlk fotoğrafları özellikle ortamın ışığının görülmesi açısından ekliyorum çekim kalitesini baya düşürdü bu durum.
Boya durumu bana baya iyi gibi göründü benim 5 aylık araç kadar kılcal çizikleri vardı sadece :hanz:
Ayrıca modelini de göremedim ben bilen varsa eklerse sevinirim ;)

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay be. :) Sahibi bizim foruma üye mi acaba? :D

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@Uğur@k@r
Çok iyi oldu demek bizimki 1200 SW imiş ;)
Baya baya müzelik bi araç bu :)

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hastasıyım klasik Škodaların. 60lardan önce olucak mümkünse.

Bugüne kadar Türkiyede 2 adet Tudor var diye biliyordum. malum birisi yeşil olan tudor antalyadan istanbula satıldı. bir tane konya da ambulans olan var biyerde dekoratif amaçlı kullanıyorlar. bir tane daha ilanlarda  türemiş sarı. bir tane tudor lazım bana ama klasik olunca baya uçuk fiyatlar. düşünsenize şununla geziyosun sokaklarda kullanıyosan çok keyifli olurdu..

fabialife

• Ziyaretçi

]

[/URL]

çocukken içerisinde oynadığım rahmetli babamın arabası. sahibiyle görüşemedim ama eğer başka bir ilden alınıp 32 plaka takılmadıysa %99 bizim arabamız.
resimler çok büyük olduğu için bir şey göremediğimiçin kendi resimlerimden 3-4 tane yükledim.
yanlış hatırlamıyorsam 1956 model 3 viteslidir. ön koltuk bütündür. tuşlara basarak istasyon değiştiren beyaz güzel bir radyosu vardı.
rahmetli babam bu arabayı müstakil bahçeli evimizi satarak almış, tabi o zamanlar araba almak her babayiğidin harcı değil, araba çok pahalı ve zadece sayılı zenginlerde var sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
rahmetli babam zengin değildi ama arabanın, şöförün olmadığı zamanlar 1950 lerde kamyon şöförü idi, arabaya ilgisi oradan herhalde.
1966 da vefat ettiğinde ben 5 yaşında idim. bu araba evimizin önünde kaldı, evin en büyük erkeği benim ve 5 yaşındayım. kullanacak kimse olmadığı için bir süre sonra yine yanlış hatırlamıyorsam 3.200 liraya satıldı.
ısparta da zaten tekti, plakasını 32 AC olarak hatırlıyorum ama aradan 37-38 yıl geçtiği için rakamlarını hatırlamıyorum.
babam beni kucağına alır arabayla dolaşmaya çıkardık, küçücük ellerimle kocaman direksiyonunu çevirmeye çalışırdım.
aradan onca yıl geçtikten sonra 4-5 yıl önce bir akrabamın düğününde arabayı park halinde görünce şok oldum hemen telefonla bir kaç resim çektim. sahibini aradım ama küçük oğlu ile karşılaştım telefonunu sordum bilemedi.
sonra bu forumda konu açıp bu ve diğer resimleri yayınlamış ve nick'imi anadan doğma skodacı olarak bu nedenle değiştirmiştim. 2 saattir arıyorum ama o konuyu bulamadım.
sahibine ulaşmak biraz dertleşmek arabayı bu hale getirip hala muhafaza ettiği için teşekkür etmek isterim.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 23:34:48 Gönderen: fabialife »

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba gerçekten harika görünüyor. Çok temiz bakılmış.  Geri almaya kalksan abi kaça satılır?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@fabialife abi seninki nasıl bir anı böyle? gözlerim yaşardı

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk mesajdaki resimleri düzenleyin allah aşkına sayfanın içine etmiş resmen !

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://museum.skoda-auto.com/museum/collection-gallery

skoda 1201 stw olarak geçiyor arabanın modeli o dönemde bile gayet biçimli ve modern araçlar üretmişler vay anasını

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;459435
Araba gerçekten harika görünüyor. Çok temiz bakılmış.  Geri almaya kalksan abi kaça satılır?

3-4 yıl önce arabayı ilk gördüğümde de, bu konuyu ilk gördüğümde de ilk aklıma gelen bu olmuştu. hatta büyük oğlumiki seferinde de bu arabayı alsak demişti.
ama bir iki şey beni korkutuyor açıkçası, birincisi en azından markasından dolayı hiç kimsenin dönüp bakmayacağı bir arabayı bu hale getiren kişi büyük bir ihtimalle satmayacak veya çok afaki bir rakam isteyecektir.
ikincisi ben de büyük anıları olmasına rağmen ayrıca en büyük hastalığım ve titizliğim arabalarım olmasına rağmen onun gibi çok uzun bakıp koruyabilirmiyim açıkçası şüpheliyim.
hayırlısı nasıl olsa ısparta da sahibine bir şekilde bir gün ulaşırım. o zaman her şeyi öğreniriz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiyedeki ilk Škodacılardan olan babanızı rahmetle anıyorum.

ayrıca ben klasik arabaları bu yüzden seviyorum kim bilir kimler ne anılar yaşadı bu arabada? her araba ayaklı bir tarih aslında. dili olsa da konuşsa keşke..