škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ER300 ve Lastik Seçimi

aliak · 28 · 7299

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliak;398491
peki sizde  de bendeki gibi olur olmaz abs yi cok cabuk devreye sokuyor mu?

o surunu goodyear nct de yaşadıgım için er 300 aldım ilk başlarda tabi daha iyidi ama dediğiniz gibi abs devreye sokabiliyoır ama çok değil

lastiğinizin tarihine baktınız mı belki aldıgınızda lastik beklemiş lastikti

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende er 300 kullananlardanım aldığım hafta taktırdım takımı 40 bin km ve 4 yılı tamamladı şu ay itibari ile dişler hala işini görecek gibi..
ses sıkıntısını yaşıyorum o asfalttaki kaplamadan kaynaklanıyor yapacak bişey yok.
konya ş içi asfatında frenajda abs ve kalkışta esp devrede...
ancak 1 haftadır yağan yağmurlada kokuyordum durmaz kayar diye ancak hamdolsun bi sıkıntı yaşamadım er 300 ler ıslak zeminde kurudan daha iyi tutunma sağlıyor.
aynı yol da gider gelirim okula yağışta daha bi güzel.
seneye tekrar er300 ilk tercihim olacak kısmet olursa...

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alırken epey araştırmıştım, özellikle son üretimden almıştım bekleyip.

Çevrimdışı efkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakın zamana kadar ER300 benim de tercihimdi. Tercih ederken hem kullanıcı yorumlarına hem de ADAC testlerine bakmıştım. Ancak artık ER300 listelerde yer almıyor.

205x55 R16 için

Yaz lastiği:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

İyi puan almış yaz lastiklerinden biri:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/205_55_R16V_details.aspx?testId=112&recordId=2457

Kış lastiği:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

İyi puan almış kış lastiklerinden biri:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_205_55_R16_details.aspx?TestID=125&recordId=2709

İnternet browserınıza Google Translate'i yükleyerek sayfaları
Türkçeleştirebilirsiniz.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kış lastiği alacaklara pirelli winter carving tavsiye ederim,
buraların kış şartlarında kar ve buzda çok güzel tutunması var...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatalım :)

Biliyorsunuz, lastiklerin üzerinde ab etiketi var. Aşağıdaki lastiklerin derecelerine kendi sitelerinden ulaştım. Siz ne tavsiye edersiniz?

185/60/14 için:

continental eco contact 5    (telefonda fiyat aldım 160 tl)
yakıt verimliliği: B, güvenlik B ( ıslak zeminde tutuş ), ses:70 desibel

continental eco contact 3  (koçtaşta 150 tl imiş)
yakıt: E, güvenlik: B, ses:70

continental premium contact 5
yakıt: E, güvnlik: A, ses:70.

bridgestone er300:    (150 tl)
yakıt:F, güvenlik:C , ses:71

bridgestone b330 için 185/65/14 yazıyordu sadece:   (150tl)
yakıt : F, güvenlik B, ses:74

goodyear efficientgrip:   (2 ay önce sordum 160 diye hatırlıyorum)
yakıt:E, güvenlik: C, ses:69

bu listeye göre en mantıklısı continental eco contact 5 gibi geldi. Kullanan, bilen duyan var mı?

Bu arada önler continental arkalar bridgeston er300 olsa sıkıntı olur mu? yol tutuşu, fren, abs vs...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2012, 21:41:18 Gönderen: aliak »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıkıntı olmaz. yumuşak lastik çok sıcağa gelmez. sert lastik kışa, soğuğa gitmez.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413393
sıkıntı olmaz. yumuşak lastik çok sıcağa gelmez. sert lastik kışa, soğuğa gitmez.

er300 epey sert onu biliyorum da, yumuşak dediğiniz conti. eco5 midir?

Hazır sizi bulmuşken, :) araçtaki gaz kesme, tekleme, siyah duman sorunu ne zaman würth atsam düzeliyor, depodaki yakıt bitene yakın tekrarlıyor. Artık açtıracağız enjektörleri başka yapacak bir şey kalmadı galiba.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yumuşak olarak kullandığım tek lastik michelin energysaver. desibel bazında en düşük olanlar genelde yumuşak lastiklerdir.

aslında yakıt filtresine bir baktırsanız iyi olur. onun tıkanıklığıda gaz kesmeye sebep olabilir. depoda yakıt azalınca pislik birikiyordur. hemde ucuz parçadır. ben depoyu birkez temizletmiştim. içi sanki çaydanlık içi gibi kireç bağlamıştı. ama depo temizliği yaptırırsanız 10-12 lt arası olsun. birde yanınıza kuru 10lt'lik pet şişe alın. ona boşaltsınlar, kalanı pislikle birlikte dökülür. ama önce filtreyi yenileyin. belki depo indirmeye gerek yoktur.

kurum enjektörlerde değil. eksoz başlangıç borularının orda birikiyor. şu dörtlü borularda. çıkış sübaplarının üstü. gazyağı yada benzer bir ürünle hava karışımı ile temizliyorlar. eğer yaptırırsanız yakınında durmayın üstünüze sıçrıyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimseye ER300 ve diğer Bridgestone lastiklerini kesinlikle tavsiye etmiyorum.

4 yıl Potenza,8 yıl Turanza,6 yıldır Blizzak kullanan biri olarak,6 ay bile geçmeden lastikler tüm özelliğini kaybedip özellikle yağmurlu havalarda çok kötü bir yol tutuş sunuyorlar. Ayrıca çıkardığı ses arabanın içinde baş ağrısı yapabiliyor. Onu da geçtim sert yapıları nedeniyle sıcakta kaldıklarında çatlıyor.

Michelin veya GoodYear marka lastik öneririm..

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
4 adet continental eco contact 3 sipariş ettim. Kredi kartına taksitle 600 tl.

Aslında bu ab derecelerine göre eco 5 daha iyi gelmişti ama lastikçim getirtemedi. Başka bir yerden almak istemedim. İlgilenenler için onun fiyatı da 160 tl. aralarındaki fark desen ve 5'in yakıt derecesi B, 3'ün E.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;413419
Kimseye ER300 ve diğer Bridgestone lastiklerini kesinlikle tavsiye etmiyorum.

4 yıl Potenza,8 yıl Turanza,6 yıldır Blizzak kullanan biri olarak,6 ay bile geçmeden lastikler tüm özelliğini kaybedip özellikle yağmurlu havalarda çok kötü bir yol tutuş sunuyorlar. Ayrıca çıkardığı ses arabanın içinde baş ağrısı yapabiliyor. Onu da geçtim sert yapıları nedeniyle sıcakta kaldıklarında çatlıyor.

Michelin veya GoodYear marka lastik öneririm..

can diğerlerini tavsiye etmiyorum demişsin.
s001 denedin mi hiç ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;414156
can diğerlerini tavsiye etmiyorum demişsin.
s001 denedin mi hiç ?

Yüksek performans lastiği olduğu için ve bu konu sessizlik,konfor gibi konulara bağıntılı olarak açıldığından o tür modelleri liste dışında tutabiliriz. Gerçi kullandığımız 5-6 çeşit Bridgestonedan sonra hiç birine güvenmiyorum ya..