škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Corsamı satıyorum....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt ve bakım masraflarıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O konularda hiç bir bilgim yok malesef. Araştırmak lazım biraz..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
VW grubunda arıza açan bi dizele denk gelirseniz belinizi büker. O açıdan iyi araştırmak gerekir tabi, direk gazı vermeyelim burada :D

Ama iyi arayıp temiz bulmak kaydıyla da tadından yenmez, şahsen passat kalıbındaki büyük araçlarda dizelin daha doğru olacağını düşünüyorum. SuperB ile Passat arasında bazı trim farkları olabilir, hani ayrıntıda passat üstün gelebilir ama %95 aynı araba için de SuperB uygun fiyatıyla iyi bi seçenek bence.

Yukarıdaki linkteki modellerdeki superB'ler bana passat'tan yakışıklı geliyor.

Bakım masrafları passat ile aynıdır herhalde...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turker üstadım 1.6 d.diynamic volvo s40 a ne dersin?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;398516
Turker üstadım 1.6 d.diynamic volvo s40 a ne dersin?

hocam çok klas araba ama içi küçük geliyor bana. O yüzden diyorlar ki volvo s60'dan başlar... Ben şahsen c sınıfında 2010-11 ceed 6 ileri, hem iç hacim hem de motur olarak tek geçerim. Bu modelde kaliteli ve düşük km dizeli 34 gibi alabilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;398579
hocam çok klas araba ama içi küçük geliyor bana. O yüzden diyorlar ki volvo s60'dan başlar... Ben şahsen c sınıfında 2010-11 ceed 6 ileri, hem iç hacim hem de motur olarak tek geçerim. Bu modelde kaliteli ve düşük km dizeli 34 gibi alabilirsiniz.
s60 bana limuzin gibi geliyor ama s40 daha derli toplu geliyor ama motoru ne kadar gider bilemiyorum.son zamanlarda kafama takılıyor.bazen toyota carina düşünüyorum octiyi satıp fiyat olarak daha düşük bir araç olsun diyorum.2.0 motr lpgli ve öfkeli olsun diyorum.ama başıma işmi alırım diyorum.Bazen dizel daha iyi volvo karizmatik daha ekonomik kafam karışık.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.9tdi superB ve passatın yakıtlarına baktım bence yalıtları çok fazla.Hem vergisi fazla .1.8t passat tüple aynı değerleri yakalıyo..Hemde turbo söylediğimiz arabaların hepsinde var...
Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Çevrimdışı oğuzk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;398314
O iki passatı satarken büyük ihtimal sebebi yakıt olur. Sonra dizelini alırsınız. Sonraki aşamayı gelin önceye getirelim :)

Passat olur, Jetta olur farketmez, TDI olsun bence... Biraz fazla araştırırsınız ama sonucu daha güzel olur.

SuperB örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-superb-farkli-91104230/detay

Ya da :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-turkiyede-tek-emsalsiz-69-000-kilometre-de-hatasiz-100750452/detay

Bildiğiniz VW, başka bi şey değil :)

1.ilandaki araç babamın arabası yeni kasa aldığımız için satıyoruz aklınıza takılan birşey olursa yardımcı olabilirim.Bende de 2 tane vardı geçen sen sizin araçtan

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kafama takılan şeyler;
1.Passatla arasında ses yalıtımı dışındaki farklar nelerdir?
2.Ne kadar yaktığınızı öğrenebilirmiyim?
3.turbo da sıkıntı oluşuyor mu?
4.bakım masrafları ne kadardır?Ne sıklıkla bakıma girer? ağır bakımları ne kadar tutar?
5.Kronik arızaları var mı bu araçların? Olası arızaları ve tamir masrafları ne kadardır?
Kusura bakmayın baya soru sordum ama hangi araba diye karar vermek oldukça zor. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı oğuzk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MuhammedSaid;398957
Kafama takılan şeyler;
1.Passatla arasında ses yalıtımı dışındaki farklar nelerdir?
2.Ne kadar yaktığınızı öğrenebilirmiyim?
3.turbo da sıkıntı oluşuyor mu?
4.bakım masrafları ne kadardır?Ne sıklıkla bakıma girer? ağır bakımları ne kadar tutar?
5.Kronik arızaları var mı bu araçların? Olası arızaları ve tamir masrafları ne kadardır?
Kusura bakmayın baya soru sordum ama hangi araba diye karar vermek oldukça zor. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1-)Arka diz mesafesi,4 koltuk ısıtma,bi-xenon farlar,6 lı cd çalar,kapı kolları aydınlatması v.s. lüks donanımları fazla.
2-)Ş.içi kısa mesafede 7.5-8 litre ortalama 6.5-7 fabrika verisi 7.7
Uzun yolda 90 la gitsende 130 la gitsende 4-5litre.160'a sabitleyip İstanbul'a gidip gelince 6.5 litre yakmıştı.
3-)Turbo ömrü kullanıma göre değişebilir bizim aracımızdaki orjinal turbosu hala motor ısınmadan fazla devir çevirmiyoruz, kontağı kapatmadan önce 20 30 sn turbo yağlanmadan kontak kapatmıyoruz.
tahminimce 200,000km'ye kadar götürür üzerindeki turbo yazılım yapılmadığı sürece ve aşırı hor kullanılmadığı sürece fazla masraf çıkartmaz  600-700TL'ye revize ediliyor.
4-) 100k'ya kadar yetkili servis bakımlı zaten diğer 10k bakımlarını özel serviste yaptırdık son 150,000km bakımını sanayide ustama kendim yaptırdım işçilik dahil 170TL tuttu bütün filtreler dahil mobil 1 yağ ile.
5-)Elektronik donanımları fazla olduğu için onlar bozulursa sıkıntı olabilir;
Koltuk ısıtmalar,Elektrikli koltuklar,xenon farlar,far yıkamalar v.s.
Onun içinde fazla yorulmamış araba tercih ederseniz daha mantıklı olur.
Xenon ampül patlamıştı çiftini 450TL gibi rakama değiştirmiştik.
Diğerlerini bilmiyorum uzun süre arızalanmayacağından eminim çünkü ama arkadaşımın S80'i vardı elektrikli koltuk sadece ileri geri gitmiyordu servis 1200TL gibi bir fiyat çıkarmıştı.

Baskı balatasını orjinaliyle değiştirmiştik 130,000km'de 650TL tutmuştu

Kronik arıza olarak emin olun 1.7 corsadan daha az arıza çıkartır :) Benim 2 tane vardı göstergeler okumadı onu değiştirdim,mazot pompa beyni
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2012, 19:00:52 Gönderen: oğuzk »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.9 TDI ünitenin sanayide bolca çıkması vardır.

Elektroniğe bi şey diyemem...

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üşenmeyip sorularımı teker teker cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Bu söylediklerinize göre 1.8t veya 1.4tsi almam daha mantıklı. Süperb'i baya bi sevdim aslında bir tek içeriye ses  alması canımı sıktı(octavia da aynı şekilde).
Bu Süperbin 1.8t si yok mu acaba sahibindende sadece 3 tane ilan varda biraz garip geldi.
Türker abi boş attık dolu tuttuk derken gönderdiğiniz linkin arkadaşın babasının olmasını mı kastettiniz:)

Skodaturkey ailesine gelince; Forumdaki birçok konuyu okumuş birisi olarak çok istifade ettiğim skodaturkey ailesine teşekkürü bir borç bilirim...Herşey için çok teşekkürler....(Özellikle bana detaycılık eğitimi verdiğiniz için)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öylesine link vermiştim, yabancı değilmiş onu kastettim.

Hakkınızda hayırlısı olsun, önce satmak lazım tabi ki, sonra iş daha bi ciddiye biner...