škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Castrol vs Mobil1 alternatif motor yagı?

tufan · 14 · 3922

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu 2 yağ Türkiye şartlarında bulunabilen en iyi 2 marka ama bunlara yakın fiyat olarak uygun 3. bir seçenek olarak sizin gördüğünüz marka var mı?

bi nevi yağların ATAS ı uygun fiyat yüksek performanslı :):kavga:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell Tabikide.Türkiyede Castrol Gibi Uygun Fiyata Alamadıgım İçin Mecburen Castrol Alıyorum. Yoksa Shellden Devam Ederdim :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;397413
Gulf var

irfan hocam , Gulf eskdien baya iyimiş geçmişini falan okudumda.

hatta 40 tl ye tam sentetik yağı mevcut.uzun vadede kullanım düşünüyorum aracımı kaza bela olmazsa ,uzun vadede sorun yaratırmı turbolu araçlarda?
senin araçta t

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;397413
Gulf var

irfan hocam , Gulf eskdien baya iyimiş geçmişini falan okudumda.

hatta 40 tl ye tam sentetik yağı mevcut.uzun vadede kullanım düşünüyorum aracımı kaza bela olmazsa ,uzun vadede sorun yaratırmı turbolu araçlarda?
senin araçta turbolu Gulf kullanıyorsun.Şahkan otoda başka kullanan araçlar varmı

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3-5 tl için riske değmez arabamın motoru benim için önemlidir.Senede 1 kere değişiyor sonuçta bu konuda mobil 1 bana göre 1 numaradır :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
5 yıldır Gulf'ten sıkıntı yaşamadım, fiyatı da makul, servis müdürü kendi aracına koyuyor, kötü bir şey olsa önermezdi, sadece yağ üreten bir firma, alternatif  ;)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu castrol ile Bp visco nun aynı oldugu sadece satış stratejisi olarak Bp nin daha ucuz olduğunu özelliklerinin yakın oldugunu söylüyorlar.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: tufan;397500
bu castrol ile Bp visco nun aynı oldugu sadece satış stratejisi olarak Bp nin daha ucuz olduğunu özelliklerinin yakın oldugunu söylüyorlar.

castrol zaten yağ üretmiyor, castrol'ün yağlarını bp üretiyor.

Çevrimdışı ayzeek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mobil 1 0w40 4lt yağı sanayide sordum 150-170lira internetten aldım 96lira. Marka konusunda güven sorunu varsa bilindik ürünler için alternatif alım yolları denenebilir. Şuan Mobil Super 2000 X1 10W-40  4lt. 30lira, benim ucuza aldığım yerde 65lira.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motul gerçekten yabancı sitelerde çok övülen iyi bir marka ama tr de nasıl bulcaz artı sanırım Mobilden bile pahalı

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında yağlarda marka o kadar çok önemli değil. Bakım aralıklarını kısa tuttuğunuzda her türlü her yağ size hizmet eder. Birde her motora her araca uygun farklı yağlar mevcut olabiliyor. Şahkan otoda Serkan abinin babası bu konuyu çok güzel açıklamıştı geçenlerde..
Yalnızca bakım aralıklarını 3-5 bin km azaltın,hiç bir sıkıntı olmaz. Şu da var bunun yanında,sonuçta yağın biri 50 lirayken diğeri 500 lira değil. Arada en fazla 40-50 lira oynar oynamaz. O nedenle Mobil,Castrol ve Shell üçlüsünden şaşmama taraftarıyım..