škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır Araç Tavsiyeleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Arkadaşlar merhaba çoğunuz beni forumda görüyordur sürekli yaklaşık 2 ay önce kendime 0 km bir fabia combi scout aldım ve aracımdan çok memunum sitedeki arkadaşların paylaşımlarına ve uygulamalarına şöyle bir bakıyorum ve imrendim sizlere doğrusu.

Elimde araç yıkama, parlatma, boya koruma vb. gibi ürünlerin hiçbiri yok.
Sizlerden isteğim sıfır araç için hangi ürünleri alıp ne için kullanmalıyım ne tavsiye edersiniz malum sizler bu işin piri olmuş durumdasınız zaman geçmeden ve kışa girmeden arayaba bir polisaj uygulaması yapmayı istiyorum ve hangi ürünleri kullanmalıyım sizce bana tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce arkadaşın C220'sine polisaj yaptım :D

Çizik durumuna göre polisaj işleminden sonra boyaya, camlara ve jantlara nano uygulayın. İç kısım için de nano ürünler var. Forumda bir çok ürünün incelemeleri mevcut ;)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Sıra olarak bu tavsiyenizi uygularım fakat hangi ürünleri kullanmalıyım ben pek anlamadığım için bu işlerden sizlere danışıyoum. Araba yeni olmasına rağmen kılcal çizikler mevcut polisaj yapalım o zaman ilk etapta.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Boya için aquartz premium + titanium ve reload.
Camlara G1
Döşemeler için I1 ya da L1 (yanılmıyorsam deri koltuklar için kod bu)
Dış trimler için C4
İç trimlere C6
Jantlara C5

Çok seçenek var ama forumda gözlemlediğim kadarıyla en çok yukarıdaki kombinasyon kullanılıyor.

Tabii öncesinde kil, ironx, polisaj vs yapılması gerekir. Yüzey ne kadar temiz/çiziksiz ise ürünlerin tutunması o kadar iyi olur.
Aquartz ürünlerini forumdan bulabilirsiniz, Gtechniq ürünleri için de firmanın kendi sitesinden sipariş verirsiniz. Gerekli diğer malzemeler de erdemboya'da mevcut (kil, polish, MF, vs...)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;397460
Boya için aquartz premium + titanium ve reload.
Camlara G1
Döşemeler için I1 ya da L1 (yanılmıyorsam deri koltuklar için kod bu)
Dış trimler için C4
İç trimlere C6
Jantlara C5

Çok seçenek var ama forumda gözlemlediğim kadarıyla en çok yukarıdaki kombinasyon kullanılıyor.

Tabii öncesinde kil, ironx, polisaj vs yapılması gerekir. Yüzey ne kadar temiz/çiziksiz ise ürünlerin tutunması o kadar iyi olur.
Aquartz ürünlerini forumdan bulabilirsiniz, Gtechniq ürünleri için de firmanın kendi sitesinden sipariş verirsiniz. Gerekli diğer malzemeler de erdemboya'da mevcut (kil, polish, MF, vs...)
:kat:
:kat:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
madem heves ettiniz işe kolay yani çabuk temin edebileceklerinizle başlayın.
-cila için turtlewax'ın açık yeşil plastik kutuda nano cilasını alın.
-şampuan sonax turuncu
-jant için sonax veya turtlewax'ın siyah plastik şişedeki jant parlatıcısı. ve bunun için uygun küçük fırça ve diş fırçası başlangıç için.
-gojonun üçlü gri süngeri ürün uygulamada, bir adet yıkama süngeri
-kil temin edebilirseniz kil alın.
-camlar için herhangi bir temizleyici farketmez.
-motor için sonax
-teker için arexons lacivert sprey parlatıcı.
-kurulama, cila parlatma, plastik aksam, cam temizleme olmak üzere 4 adet mf bez forch veya gojo marka. teker parlatmada ve motor silmede pamuklu birkaç bez ben atletimi feda ettim mesela.

tabi bunlar dediğim gibi hemen bulunabilir. işi ciddi olarak düşünürseniz ve aciliyetiniz yoksa erdem boyadan bütün ürünleri inceleyerek size uygun olanları tek kalemde alabilirsiniz. tahminim en geç iki günde gelir. ankaraya bir günde geliyor.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yıkama süngeri yerine wash mitt kullanıyorum. Şampuan olarak sonax'ın bir şampuanı var, bitince ben de sonax turuncu alacağım.

Camlara camsil kullanmayın, boyaya zarar verebilir, IPA gayet güzel iş yapıyor, ya da sonax extreme cam temizleyici. Sigara içiyorsanız ön camda oluşan tabakayı IPA çok güzel temizliyor.

Motor için sonax'ı ben de kullandım, başarılı bir ürün, son 2 arabanın motorunu apc ile temizledim o da iş gördü ama est daha iyi olur yağ sökme açısından. Temizlikten sonra plak2 tavsiye edilir.

Lastiklerde sonax köpük kullandım, pneubell'i görünce sonax halt etmiş dedim.

Araç içi için apc/vinet üstüne plak2

Bol bol bez alın ve bir yerde kullandığınız bezi başka yere sürmeyin, mesela konsolu sildiğim bezlerle aracın içinde ayakkabıların değdiği yerleri silmem (hijyen manyaklığı :D) Örneğin göğüs ve orta konsol gibi yerlere bir bezle apc başka bir bezle plak2 kulllanırım. Sadece o uygulama için kullandığım bezler vardır yani ;)