škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracım sabahları zor çalışıyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aracım 2003 model oktavia elegance lovato marka LPG mevcut. Geçen sene yazın sabahları zor çalışma problemimi sizlere bahsetmiştim. boğaz kelebeğini temizletme işini 3 kez gerçekleştirmeme rağmen sorun çözülmemişti, en son devamlı gittiğim servisimde bir şekilde belki tesadüfen aracımın sorunun çözdüler. Ancak bu yıl aracımın sorunu tekrar devam etmeye başladı ve benim bir hayli canımı sıktı bu problem. İnsanların yanınında aracınızın kontağına basıp çalışmadığını görmek baya can sıkıyor.
Neyse derdimi sizinle paylaşmak istedim, okumadığım marka model aracın forum sitesi kalmadı, her markada aynı sorun var ama çözümünü net olarak bulan yok, kimi benzin pompası kimi ataşleme sistemi kimi LPG kontrolü diyor ama bunları diyenlerde kesin çözümü bulamamışlar. defalarca program kontrolü yaptırdım,LPG ve aracın kendisinin ayarların güzel olduğunu söylediler.
Sorunum; Aracım ilk marşta almıyor istop ediyor,ikincide zor çalışıyor ve o da gaz basma yardımıyla, ve titreyerek çalışıyor, iyice ısınmadan devam edince vites değişikliğinde yada kırmızı ışıkta durunca istop ediyor ama bunu yanlızca ilk çallıştığında yapıyor, gün içinde defalarca biniyorum bir tek sorun yok, sadece sabahları karşılaşıyorum bu sorunla.
Bu sorunu çözen arkadaşımız varsa çok memnun olacağım. Saygılarımla....

Çevrimdışı umit06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı sorun var,akşam arabayı benzinde bırakıp sabah çalıştırdığınızda da aynı sorunla karşılaştınız mı?

Çevrimdışı DetailingKemal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanız yakıt hava karışımını tam sağlayamadığı için istop ediyor. Benim aracımda da olmuştu... Hava akış debimetresinde sıkıntı olabilir veya hava filtresine giden hortumlarda kaçak olabilir.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta otomatik jikle olması lazım ve ilk çalıştırmada devreye girmesi gerekir. Eğer devreye girdiği halde araç stop ediyorsa yukarıda arkadaşında belirttiği gibi hava akış debimetresini bir kontrol ettirin.

Çevrimdışı mscsi

• Tuner
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ecoperformans.com
Merhaba, aracınızın akü kutup başını akşamdan sökün. Sabah taktığınızda sorunsuz çalışıyorsa benzinde kullanarak LPG ayarı yaptırmaya götürün. Eğer sorun devam ediyorsa depo buharı geri besleme valfi arızalanmış olabilir.

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ümit bey aracımı akşamdan benzinde kullanıpta öyle bir çok kez stop ettiğim halde sabahları sorunumun aynen devam ettiğini gördüm,bir şey değişmedi yani.

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kemal bey yağ değişiminde ve motor bakımında (yağ filitresi, polen filtresi,hava filtresi ve boğaz kelebeğine kadar) kontrollerde bir sorun bulunamamıştı.

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mustafa bey bujileride kontrol ettirdim, gayet iyi olduklarını söylemişlerdi.

Çevrimdışı gezgin_24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar diğer bir forumda sizin gibi bir arkadaş, gazda çalıştır demişti, sabah LPG de denedim tek marşta çalıştı, tabi yine titreme,dalgalanma yaparak, ama tek marşta çalıştı,
Aynı arkadaş, benzinde de çalıştırmamı söyledi ama ışıkların sönmesini beklemeden demişti, enjektörlerden gelen benzinin bujileri ıslatabileceğini, aracın boğulabileceğini söylemesi üzerine bir gün sonra benzinde ışıklar sönmeden  denedim, yine tek marşta aldı, tabi yine dalgalanma yaptı ama tek marşta aldı.
Benim kafam karışık bu olayı çözemedim, sorun ne normal olan aracın beyni toparlanması ve ışıkların sönmesi değilmi, aracın kafası neden karışıyor, problemi anlamış değilim.