škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiam su azaltıyor yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar kısa bi aradan sonra tekrar ben ve arabam :( Bu sefer motor suyu azaltıyo aşırı derece de hemde arabaya su koydum 10 km yol gıtmedım bı yere ugradım kapattım actım tekrar alarm verdı su yarı yarıya azalmıs bunu sureklı yapmaya başladı bu aralar sizce sebebi ne olabilir. Yerde su izi oluyor ama suyu usta tahliyeden attığını söylemişti gecen hafta götürmüştüm kapak değiştirmiştik eğer devam ederse tkrar gelirsinz demişti.Tekrar gitmeden önce bi fikir almak istedim sizden
Aldım alalı sürekli masraf yapıyorum bu arabaya düzelcek gibi değil bu problemleri galiba
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2012, 21:13:04 Gönderen: sercan55 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Radyatörün alt çıkışına bak, genelde orası gevşer, kaça olan yerde su izi belli olur, liftteyken iyice bir incelet

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
suyu damlarken görüyorum bazen , sağ lastıgın arkasına damlıyo. Şimdi tekrar arabaya çalıstırdım yakın bı yere gıttım geldım bu sefer alarm vermedi araba yerde damlama da yoktu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ lastiğin arkasındaysa izler soğutma sıvısı kabından şüphelenirdim veya ona giden/gelen borulardan. Yazdığın kadar hızlı boşalıyorsa ciddi bir sorun

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Malesef o kdar hızlı boşaldı.Arabaya en son geçen cumartesi günü su koymuştum ondan sonra bugun bindim ilk defa ve alarm verdi su kalmamıştı.Bugun de çalıştırdım alarm verdi su koydum çizgilerin ortasına kadar sonra gitceğim yere gittim hareket ettim 1 km gitmeden alarm verdi su yarıya inmişti takviye yaptım tekrar muhtemelen yarın yada sonra ki gün tekrar kullandığımda yine alarm vercek

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapta delik veya hortumda delik olabilir. bazen kelepçeyi fazla sıkarlar o yırtar. bazende gevşek takarlar su sızdırır. bu soğutmamı cam silecek suyu mu? su soğutma ise antifriz koymalısınız yoksa kışın su donacağı için motoru çatlatırsınız. sanayide öyle bir bmw görmüştüm. tabi bu durumda koyamazsınız değdiği yerde boyayı kaldırır. cam silecek deposu ise deponun altında suyu atan motorda çatlak olur oradan kaçak yapar.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
silecek bi sıkıntı yok soğutma suyu bu antifreez koycam ama koysam da şuan boşa gideceği için koyamıyorum bugun tekrar bi sanayiye götürcem birazdan

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Geçmiş olsun Sercan bey ben pek anlamadığım için size tavsiye veremeyeceğim ama çözümü bulunca bizlerle de paylaşırsanız çok iyi olur.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabam sanayide kaldı dün bugun alcam radyatör değişecekmiş öyle söyledi usta radyatör değiştikten sonrada conta yakıp yakmadığı kontrol edilecekmiş.Conta için 300 350 tl arası tutar dedi sizce bu fiyat nasıl normal mı conta için bilmedğim için soruyorum

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Radyatörü değiştirdik sıkıntı gitti gibi ama size bir sorum olcak. usta bana radyatörün sıfır ve orjınal oldugunu söyledi ama eğer başka bişey zannetmıyorsam radyatörun dısı pis ve yağlı yeni 0 gibi durmuyor hiç bunun yeni olup olmadığını nasıl anlayabılirim radyatörün  dış kısmı degişmiyor mu yada bilgisi olan varsa söyleyeblirmi acaba ve 300 liraya yaptırdım toplamda sizce fiyat normal mi anormal mi cevap verirseniz sevinirim

birde usta radyatörün tamir olmıcağını söylemişti bu parça tamir olabilir mi ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 tane radyatör vardır araçta, senin baktığın klima radyatörü olabilir, ama yeni radyatör pırıl pırıl olur, ızgaralarının arası temiz, ışıl ışıl

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;397170
Radyatörü değiştirdik sıkıntı gitti gibi ama size bir sorum olcak. usta bana radyatörün sıfır ve orjınal oldugunu söyledi ama eğer başka bişey zannetmıyorsam radyatörun dısı pis ve yağlı yeni 0 gibi durmuyor hiç bunun yeni olup olmadığını nasıl anlayabılirim radyatörün  dış kısmı degişmiyor mu yada bilgisi olan varsa söyleyeblirmi acaba ve 300 liraya yaptırdım toplamda sizce fiyat normal mi anormal mi cevap verirseniz sevinirim

birde usta radyatörün tamir olmıcağını söylemişti bu parça tamir olabilir mi ?

radyatörde eğiklik yada darbe izi yoksa yenidir. açıkta durduğu için kirlenebiliyor. ciddi bir şey yoksa radyatör ustaları tamir edebiliyor. bunun haricinde delik tıkayıcı ürünler markette satılıyor. tabi bu sadece peteklerde delik varsa işe yarar. ama ne kadar süre gider orasını bilemem.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki önde görülen radyatör klima radyatörümüdür yoksa sogutma suyu ıcın olanmıdır benım en önde gordugumden başka görunmuyor zaten yeni değil yani ortada yeni olmadığı ustaya telefon açtım yeni olduğunu söylüyo klima felan bişeyler dedi ama tam anlıyamadım nereyi kasdettiğini

resimi şimdi gördüm benım radyatör pek buna benzemiyor görünmeyen kısımda olabilir heralde yeni takılan yarın bende tam resmini çekip buraya koyarım
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2012, 21:48:20 Gönderen: sercan55 »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en öndeki motor soğutma arkasındaki klima içindir. eğer tereddütünüz varsa bir başka ustaya gösterebilirsiniz.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;397203
en öndeki motor soğutma arkasındaki klima içindir. eğer tereddütünüz varsa bir başka ustaya gösterebilirsiniz.

en önde ki yeni değil yani elleyince elime yağ felan geliyor hemde tozlu gibi en iyisi pazartesi servise götürmek kime güvenceğimizi şaşırdık